Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak zmienić sposób płacenia podatków i prowadzenia księgowości?

  zarejestrowany, jako podatnik VAT czynny, a następnie skorzystasz ze zwolnienia, pozostaniesz nadal w rejestrze VAT, jako podatnik VAT zwolniony. Jeśli w 2016 r. nie (...)

 • Stosowanie ustawy o STIR

  nieświadomego udziału w karuzelach VAT. Jest to istotne wsparcie dla przedsiębiorców w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych. Wykazy zawierają listy (...)

 • Zbliża się termin składania JPK_VAT za styczeń

  . Kiedy nie trzedba składać JPK_VAT? Dane przesyłane w JPK_VAT stanowią informację o prowadzonej ewidencji VAT (o której mowa w art. 109 ust. 3 ustawy o VAT, (...)

 • Porada prawna na temat zmiana vat w 2011r

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana vat w 2011r, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  odrębnie w JPK_VAT. Czy w JPK _VAT dokumenty muszą być ułożone wg daty ujęcia w ewidencji VAT? Nie, kolejność zapisu faktur w JPK_VAT nie ma znaczenia. (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  14 do ustawy o VAT. W jaki sposób należy rozliczyć podatek VAT w przypadku dokonywanego przez firmę A refakturowania usług (zleconych firmie B i wymienionych w załączniku (...)

 • JPK_VAT ma być rozbudowany

  celowości i zakresu wydania nowych wyjaśnień co do sposobu uzupełniania plików JPK_VAT. 3.   Rozbudowanie schemy JPK_VAT, zmiana funkcji schemy JPK_VAT. W (...)

 • Rejestracja VAT dla transakcji krajowych

  -2/443-16/18830/06/DP): „Z wniosku z dnia 28.03.2006r. wynika, że Podatnik w dniu 13.03.2006r. złożył w tut. urzędzie skarbowym zgłoszenie rejestracyjne VAT-R (...)

 • Noworoczne zmiany w VAT

  zwolnienie obowiązywało do kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 10 000 euro – w 2007 r. było to 39.700 zł). W związku z powyższym Minister Finansów (...)

 • Zwrot kwot wydanych na zakup kas online

  kasę, na której rozpoczął ewidencjonowanie w lutym 2020 r. w deklaracji VAT-7 za luty 2020 r. itd. Kwotę „ulgi” rozlicza się według formuły zawartej (...)

 • Pakiet Przyjazne Prawo

  , które wchodzą w życie z dniem 1 października 2020 r., ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne (wybrane zmiany), które wchodzą w życie (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  obniżyłyby się zatem o 22 lub 7%. Dotyczy to m.in. twórców, naukowców, artystów, wynalazców, dziennikarzy, kontraktowych menedżerów, (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 22.1-23)

  r. Nr 107, poz. 723, Dz.U. 2006 r. Nr 136, poz. 970, Dz.U. 2006 r. Nr 157, poz. 1119, Dz.U. 2006 r. Nr 181, poz. 1329, Dz.U. 2006 r. Nr 183, poz. 1353, Dz.U. 2006 r. Nr (...)

 • Reforma stawek VAT!

  finansów. Przewiduje on zmiany w ustawie z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, które mają na celu powiązanie poziomu stawek tego podatku ze stanem (...)

 • Skład podatkowy - jak go otworzyć?

  lutego 2017 r. w sprawie zabezpieczeń akcyzowych; rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 27 marca 2018 r. w sprawie ewidencji i innych dokumentacji dotyczących wyrobów (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  września 1994 r. o rachunkowości; ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług; rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w (...)

 • VAT do zmiany

  reformy VAT Link do komunikatu Plan działania z 2016 r. w sprawie VAT Luka w podatku VAT (2017 r.) Propozycja Komisji w sprawie podatku VAT w (...)

 • Skorzystaj z nowego Wykazu podatników VAT

  kontrahenta w części VAT. Niestety nie będzie mógł zaliczyć wydatku do kosztów uzyskania przychodów. Co w sytuacji, gdy przedsiębiorca prowadzi działalność, (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  przeliczania kwot wyrażonych w walucie obcej na złote Faktura dokumentująca WDT wyrażona jest w walucie obcej. Ponieważ jednak w ewidencji VAT sprzedaży oraz w deklaracji (...)

 • Należyta staranność w VAT

  przedsiębiorców przy rozliczeniach VAT. Została przedstawiona w formie dokumentu pn. „Metodyka w zakresie oceny dochowania należytej staranności przez nabywców (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  . przedsiębiorców, którzy ukończyli 65 rok życia. Rozwiązanie powstało w efekcie sygnałów zgłaszanych nam przez przedsiębiorców. Generacja obecnie (...)

 • JPK_VAT - obowiązek wszystkich podatników VAT

  mikroprzedsiębiorców, jeżeli są podatnikami VAT i składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K. JPK_VAT zawiera dane, które są ewidencjonowane w rejestrze (...)

 • Obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności i nowa matryca stawek VAT

  towaru albo usługi stawkę podatku VAT. Skutki dla budżetu Zmiany w MPP zwiększą dochody budżetu państwa z tytułu VAT. W pierwszym roku obowiązywania regulacji mają one (...)

 • Przekazanie i zużycie towarów i usług na cele reprezentacji i reklamy a VAT

  Skarbowego w Częstochowie z dnia 07.06.2004 r., sygn. DUS-PBF/415/25/2004). Ponieważ przepisy w zakresie kosztów nie pozwalały podatku należnego od takiego przekazania zaliczyć do kosztów, (...)

 • Deklaracje VAT i informacje podsumowujące

  ” należy składać w odniesieniu do druków VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-12). Deklaracja VAT-7 i terminy jej składania Deklaracja VAT-7 jest najczęściej (...)

 • Nowe ułatwienia dla funduszy inwestycyjnych

  uzyskają odpowiednie zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego. Zmiana art. 28 w ust. 2 polega na wprowadzeniu w celu wpłat do funduszu w formie nieruchomości analogicznych zasad, jak (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane