Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Tworzenie klas integracyjnych

  . Jeżeli statut nie przewiduje możliwości zakładania klas integracyjnych konieczna jest zmiana statutu szkoły. Zmianą statutu szkoły zajmuje się jej założyciel, czyli (...)

 • Karta Nauczyciela

  z posiadanym przez nauczyciela stopniem awansu zawodowego. Art. 11a. 1. Dyrektor szkoły, na wniosek nauczyciela, wystawia nauczycielowi legitymację służbową. 2. Dyrektor szkoły (...)

 • Zmiana statutu spółki akcyjnej

  Kiedy można dokonać zmiany statutu?Zmiana statutu następuje na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy. W celu zmiany statutu w zawiadomieniu o walnym zgromadzeniu akcjonariuszy należy (...)

 • Opinia prawna na temat zmiana statutu szkoły

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana statutu szkoły, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wynagrodzenie nauczyciela

  , uwzględniając wielkość szkoły, jej strukturę organizacyjną, złożoność zadań wynikających z zajmowanego stanowiska, liczbę stanowisk kierowniczych w szkole, wyniki pracy szkoły oraz (...)

 • Oświata po zmianach

  systemie oświaty polega na doprecyzowaniu przepisu w części dotyczącej likwidacji szkoły dla dorosłych. O zamiarze likwidacji takiej szkoły powiadamiani będą bezpośrednio uczniowie. Natomiast (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  Art. 430. § 1. Zmiana statutu wymaga uchwały walnego zgromadzenia i wpisu do rejestru.§ 2. Zmianę statutu zarząd zgłasza do sądu rejestrowego. Zgłoszenie zmiany statutu (...)

 • W jakim zakresie można zmienić statut fundacji?

  (tekst jedn. Dz. U. 1991 r., Nr 46, poz. 203, ze zmianami); Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. 1964 r., Nr 16, poz. 43, ze zmianami). zmiana statutu, statut fundacji, fundacja

 • Alternatywne formy wychowania przedszkolnego i inne zmiany w systemie oświaty

  oraz szkoły integracyjne, które nie spełniają warunków określonych w zmienionej ustawie, mogą funkcjonować jako odpowiednio szkoły z oddziałami dwujęzycznymi lub szkoły integracyjne (...)

 • Nowe ułatwienia dla funduszy inwestycyjnych

  prowadzi do przeniesienie informacji mających charakter ofertowy ze statutów funduszy inwestycyjnych do prospektów informacyjnych, która to zmiana wynika ze zmiany art. 18.Zmiana art. 93 ust. (...)

 • Tryb i podmioty dokonujące oceny nauczycieli

  szkoły lub na wniosek:nauczyciela,organu sprawującego nadzór pedagogiczny,organu prowadzącego szkołę,rady szkoły,rady rodziców.Dyrektor szkoły jest obowiązany dokonać oceny pracy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • Interpretacja statustu SM - proszę o pomoc

  Posiadam od niedawna spółdzielcze własnościowe prawo do mieszkania i garażu. Budynek oraz "ciąg garaży" należą do SM, do której chciałbym (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • zmiana nazwiska, a zmiana szkoły...

  mam 15 lat i za rok (w nastepne wakacje) chcialabym zmienic nazwisko. problem w tym, ze w tym samym czasie bede musiala zlozyc papiery do liceum (swidectwo,wynik (...)

 • Zmiana nazwiska dziecku

  Mam syna z pierwszego małżeństwa, który nosi nazwisko męża Nowak. Wyszłam ponownie za mąż za Kowalskiego, urodziło nam się dziecko. Tworzymy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane