Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Złóż wniosek o 500+

  POWIERZCHNI W ROKU KALENDARZOWYM POPRZEDZAJĄCYM OKRES, NA KTÓRY USTALANE JEST PRAWO DO ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO 5. OŚWIADCZENIE WNIOSKODAWCY O WYSOKOŚCI JEGO SKŁADEK NA UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE (...)

 • Zmiany w świadczeniach rodzinnych

  wychowawczego pozostawała w stosunku pracy przez okres krótszy niż 6 miesięcy; podjęła lub kontynuuje zatrudnienie lub inną pracę zarobkową w okresie korzystania z urlopu wychowawczego;  dziecko (...)

 • Nowelizacja Kodeksu pracy w zakresie urlopów wychowawczych -1 października 2013 roku.

  lub opiekunów dziecka z przysługującej mu nieprzenoszalnej części urlopu wychowawczego oznaczać będzie, że wymiar urlopu wychowawczego na dane dziecko wyniesie do 34 miesięcy. Urlop (...)

 • Porada prawna na temat zmiana srodka wychowawczego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana srodka wychowawczego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  urlopu wychowawczego pozostawała w zatrudnieniu przez okres krótszy niż 6 miesięcy; 3) podjęła lub kontynuuje zatrudnienie lub inną pracę zarobkową w okresie korzystania z urlopu wychowawczego; (...)

 • Dodatek do zasiłku rodzinnego w czasie urlopu wychowawczego

  . Przysługuje on w warunkach urlopu wychowawczego, a jego celem jest rekompensowanie utraty dochodów z pracy. Trybunał stwierdził, że zaskarżony przepis nie narusza konstytucyjnej gwarancji ochrony (...)

 • W jaki sposób mogę się ochronić przed zwolnieniem z pracy?

  wyłączne prawo do jednego miesiąca urlopu wychowawczego z wymiaru urlopu określonego w § 2 i 3. Prawa tego nie można przenieść na drugiego z rodziców lub opiekunów dziecka

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  produktywność pracownika. Praktyka ta jest dopuszczalna, ale pod warunkiem, że pracownik wyrazi na nią zgodę. Zmiana następuje poprzez wypowiedzenie pracownikowi warunków pracy i płacy. Do (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  zdrowotnym z innego tytułu, korzystasz z urlopu wychowawczego i nie jesteś objęty obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym z innego tytułu, jesteś uprawniony do świadczeń alimentacyjnych na podstawie (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  oraz osób pobierających zasiłek macierzyński w czasie urlopu wychowawczego. Zasiłek macierzyński za okres wydłużenia urlopu rodzicielskiego wynikającego z łączenia przez pracownika urlopu

 • Rodzinna piecza zastępcza szansą na drugi dom

  usamodzielnienie Ważną zmiana dla rodzin zastępczych i prowadzących rodzinne domy dziecka dotyczy dodatku wychowawczego. Obecnie dodatek ten jest wypłacany w wysokości świadczenia wychowawczego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana Środka Wychowawczego

  Witam, mam 16 lat i zostałem umieszczony w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym za demoralizację. Toczy się sprawa,o zmiana tego srodka na powrót (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę a urlop wychowawczy

  Co się dzieje w sytuacji, kiedy kobieta za raz po urlopie macierzyńskim wniosek, ze chce iść na urlop wychowawczy, ale od np. końca 2005 roku do końca (...)

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • Osrodki Wychowawcze

  Mam pytanie jak moge pomoc mojemu wnukowi aby Sad zmienil mu pobyt w MOW na inna placowke, corka i ziec sa alkoholikami, ponad 2 lata temu 3 chlopcow trafila (...)

 • WSTYD MI ZA WAS KOBIETY!!

  pomimo iz sama nią jestem...jak mozna wykańczać psychicznie ojca swojego dziecka, i osobe ktorą sie kocha badz kochalo!! mam podobna sytuacje z moim (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane