Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  pracy przedszkola określa ramowy rozkład dnia. Ustala go dyrektor przedszkola na wniosek rady pedagogicznej. Ramowy rozkład dnia Ramowy rozkład dnia powinien uwzględniać: zasady ochrony zdrowia (...)

 • Rozpoczęcie zajęć w przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018

  higieniczne, szczoteczkę i pastę do zębów. Osobą odpowiedzialną za właściwą organizację pracy przedszkola, w tym też zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu dzieci (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza, a także w przypadku choroby niani, z którą rodzice mają zawartą umowę uaktywniającą, (...)

 • Porada prawna na temat zmiana przedszkola

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana przedszkola, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • NIK o przedszkolach. Warunki dobre, ale za mało zajęć dodatkowych

  specjalnymi lub integracyjnymi. W efekcie przedszkola niepubliczne otrzymywały dotacje formalnie zaniżone. Jednak zgodnie z wyjaśnieniami samorządów przedszkola niepubliczne najczęściej (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  nad dzieckiem o zamiarze podlegania ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym oraz wniosek o zgłoszenie członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego; Jak wypełnić - Oświadczenie/zmiana oświadczenia

 • Nierównomierne rozłożenie alimentowania

  - obowiązane są do zawiadamiania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o każdej zmianie okoliczności mających wpływ na wypłatę świadczeń z tego funduszu. Zmiana okoliczności to np. zmiana (...)

 • Wniosek o podwyższenia alimentów

  poprzez osobiste starania o jego utrzymanie lub wychowanie. 3) zmiana okoliczności od których uzależnione jest prawo do otzrymywania świadczeń alimentacyjnych z Funduszu. Zmiany kwoty świadczeń z (...)

 • Zamknięcie klubu malucha

  wskazane są godziny zajęć i nie ma odniesień w tym zakresie do postanowień projektu, powinniście Państwo otrzymać aneks do umowy, z którego wynikałaby zmiana godzin przyjęć w placówce. (...)

 • Karta Nauczyciela

  .   Rozdział 4  Nawiązanie, zmiana i rozwiązanie stosunku pracy    Art. 10. 1. Stosunek pracy z nauczycielem nawiązuje się w szkole na podstawie umowy pracę lub 

 • Zmiana zagospodarowania przestrzennego a decyzja o rencie planistycznej - opinia prawna

  cywilnego, pod warunkiem, że doszło do powstania szkody w wyniku wydania decyzji po tak długim okresie od dnia sprzedaży nieruchomości. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, zmiana planu, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pozbawienie władzy rodzicielskiej

  Może ktoś z Państwa spotkał się z taką sytuacją - jestem w toku sprawy o odebranie ojcu praw rodzicielskich. Wiadomo z nadmiaru spraw w Sądzie, (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka na nazwisko panieńskie matki, Paszport, dla dziecka bez

  Witam! Ojciec mojego synka od maja br. przebywa za granicą, dziecko uznał i wyjechał. Nie utrzymuje z nami kontaktu. Nie wiem czy wróci do kraju. Wnisłam (...)

 • obowiazek wykonywania polecen

  Nie moge sobie poradzic z tymi kazusami: Jacek S. byl zatrudniony jako magazynier w skladzie towarow we wroclawiu przy ulicy Dworcowej. W piatek otrzymal (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane