Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  pracy przedszkola określa ramowy rozkład dnia. Ustala go dyrektor przedszkola na wniosek rady pedagogicznej. Ramowy rozkład dnia Ramowy rozkład dnia powinien uwzględniać: zasady ochrony zdrowia (...)

 • Rozpoczęcie zajęć w przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018

  higieniczne, szczoteczkę i pastę do zębów. Osobą odpowiedzialną za właściwą organizację pracy przedszkola, w tym też zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu dzieci (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły, do których dziecko uczęszcza, a także w przypadku choroby niani, z którą rodzice mają zawartą umowę uaktywniającą, (...)

 • Porada prawna na temat zmiana przedszkola

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana przedszkola, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rok szkolny 2018/2019 - co nowego dla uczniów i nauczycieli?

  . Przepis ten nie znajdzie zatem zastosowania: do zatrudniania osób niebędących nauczycielami, posiadających przygotowanie uznane przez dyrektora przedszkola lub szkoły za odpowiednie do prowadzenia

 • NIK o przedszkolach. Warunki dobre, ale za mało zajęć dodatkowych

  specjalnymi lub integracyjnymi. W efekcie przedszkola niepubliczne otrzymywały dotacje formalnie zaniżone. Jednak zgodnie z wyjaśnieniami samorządów przedszkola niepubliczne najczęściej (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  nad dzieckiem o zamiarze podlegania ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym oraz wniosek o zgłoszenie członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego; Jak wypełnić - Oświadczenie/zmiana oświadczenia

 • Nierównomierne rozłożenie alimentowania

  - obowiązane są do zawiadamiania Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o każdej zmianie okoliczności mających wpływ na wypłatę świadczeń z tego funduszu. Zmiana okoliczności to np. zmiana (...)

 • Wniosek o podwyższenia alimentów

  poprzez osobiste starania o jego utrzymanie lub wychowanie. 3) zmiana okoliczności od których uzależnione jest prawo do otzrymywania świadczeń alimentacyjnych z Funduszu. Zmiany kwoty świadczeń z (...)

 • Zamknięcie klubu malucha

  wskazane są godziny zajęć i nie ma odniesień w tym zakresie do postanowień projektu, powinniście Państwo otrzymać aneks do umowy, z którego wynikałaby zmiana godzin przyjęć w placówce. (...)

 • Karta Nauczyciela

  .   Rozdział 4  Nawiązanie, zmiana i rozwiązanie stosunku pracy    Art. 10. 1. Stosunek pracy z nauczycielem nawiązuje się w szkole na podstawie umowy pracę lub 

 • Zmiana zagospodarowania przestrzennego a decyzja o rencie planistycznej - opinia prawna

  cywilnego, pod warunkiem, że doszło do powstania szkody w wyniku wydania decyzji po tak długim okresie od dnia sprzedaży nieruchomości. miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, zmiana planu, (...)

 • Rusza rok szkolny. UOKiK przypomina o prawach konsumenta

  , bądź potwierdzenie przez nich umowy. Kursy językowe, prywatne szkoły i przedszkola (..) Zmiany nauczyciela, zmiana godzin zajęć wprowadzona na żądanie większości słuchaczy oraz zmiana (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  innych form wychowania przedszkolnego, zostaną objęci przepisami ustawy –  Karta Nauczyciela w takim samym zakresie jak nauczyciele niepublicznych przedszkoli. Zmiana ta umożliwi tym

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  przedszkoli. Zmiana ta umożliwi tym nauczycielom ubieganie się o kolejne stopnie awansu zawodowego, nagrody kuratora oraz nagrody ministra, Medal Komisji Edukacji Narodowej, a także korzystanie z form

 • Ułatwienia dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi

  egzystencji oraz konieczności stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji do ukończenia przez nie 18 lat. Zmiana oznaczałaby wydłużenie (...)

 • Obowiązkowa nauka języka obcego dla dzieci?

  przedszkola lub osoba kierująca inną formą wychowania przedszkolnego, dzieci będą uczyły się języków obcych w ramach realizacji podstawy programowej. Obowiązek nauki języków obcych dla dzieci (...)

 • Minister Edukacji Narodowej: "Nie straszmy dzieci przed szkołą"

  - My - nauczyciele musimy wzajemnie się wspierać, żeby powiodła się tak ważna, cywilizacyjna zmiana, jaką jest obniżenie wieku obowiązku szkolnego - apelowała Krystyna Szumilas, minister edukacji

 • Tworzenie klas integracyjnych

  2002 roku w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji Dz.U. (...)

 • Czy wiesz na czym polega termomodernizacja, którą planuje Twoja spółdzielnia (wspólnota)?

  samorządu terytorialnego (np. szkoły, przedszkola, szpitale), lokalnej sieci ciepłowniczej, lokalnego źródła ciepła, budynków zbiorowego zamieszkania, przez które rozumie (...)

 • Te zmiany w prawie mają odmienić pośredniaki

  dniach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, z wyjątkiem niektórych regulacji, dla których przewidziano inne terminy obowiązywania. urzędy pracy, zmiana, rząd, praca

 • Ulice zdekomunizowane

  totalitarne również jednostki organizacyjne, takie jak szkoły, przedszkola, szpitale, placówki opiekuńczo-wychowawcze, instytucje kultury oraz instytucje społeczne. Zob. Zakaz propagowania

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  kiedy? Obowiązuje od 27 lutego 2013 r. Kasowy VAT Firmy, które nie dostały zapłaty za towar czy usługę, nie muszą odprowadzać VAT. Ta zmiana dotyczy tzw. małych podatników, czyli tych z rocznym (...)

 • Edukacja skuteczna, przyjazna i nowoczesna - informacja rządu w czasie 22. posiedzenia Sejmu

  . dzieci w wieku 3-5 lat. To najniższy wskaźnik upowszechnienia wychowania przedszkolnego wśród krajów Unii Europejskiej. W ponad 500 gminach nie ma ani jednego przedszkola. W Ministerstwie

 • Podwyższenie alimentów z Funduszu Alimentacyjnego

  zobowiązanego (męża). Zmiana taka następuje, gdy np. mąż dostał lepszą pracę i więcej zarabia. Dla oceny, czy istnieją podstawy do podwyższenia alimentów ważne jest także ustalenie czy zwiększyły (...)

 • Dokumentacja przetwarzania danych osobowych według RODO

  ;    bezzwłoczna zmiana uprawnień, w przypadku zmiany zadań osób, o których mowa w pkt 4; 6)      zapewnienie szkolenia

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • pozbawienie władzy rodzicielskiej

  Może ktoś z Państwa spotkał się z taką sytuacją - jestem w toku sprawy o odebranie ojcu praw rodzicielskich. Wiadomo z nadmiaru spraw w Sądzie, (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka na nazwisko panieńskie matki, Paszport, dla dziecka bez

  Witam! Ojciec mojego synka od maja br. przebywa za granicą, dziecko uznał i wyjechał. Nie utrzymuje z nami kontaktu. Nie wiem czy wróci do kraju. Wnisłam (...)

 • obowiazek wykonywania polecen

  Nie moge sobie poradzic z tymi kazusami: Jacek S. byl zatrudniony jako magazynier w skladzie towarow we wroclawiu przy ulicy Dworcowej. W piatek otrzymal (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane