Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak przenieść numer przy zmianie operatora?

  operatora,  do istniejącej sieci innego operatora,  będącego stroną umowy z dostawcą usług zapewniającym przyłączenie do stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej (...)

 • Awaryjny sprzedawca gazu ziemnego

  jest, że Prezes URE w takich przypadkach będzie rozstrzygał wątpliwość na wniosek operatora, do którego sieci przyłączane jest urządzenie, instalacja lub sieć przed przyjęciem przez (...)

 • Jakie zmiany przewidziano w Prawie telekomunikacyjnym?

  będący stroną umowy z dostawcą usług zapewniającym przyłączenie do publicznej sieci telefonicznej operatora może żądać przy zmianie operatora przeniesienia przydzielonego numeru (...)

 • Porada prawna na temat zmiana operatora sieci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana operatora sieci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Możesz zmienić operatora bez zmiany numeru telefonu

  publicznej sieci telefonicznej operatora o przeniesienie przydzielonego numeru do nowej lokalizacji w ramach istniejącej sieci tego samego operatora. Jest to możliwe w przypadku zmiany (...)

 • Sieć piątej generacji coraz bliżej

  barier administracyjno-prawnych, które stanowią przeszkodę w budowie sieci szerokopasmowych. W Warszawie rozpoczęły się testy sieci 5G. ##baner## -  "Dostęp do szybkiej sieci (...)

 • Nowelizacja przepisów o prądzie

  wprowadzą do publicznej sieci mniej niż 70% produkowanego ciepła, otrzymają premię kogeneracyjną za część energii elektrycznej, odpowiadającej procentowej części ciepła wprowadzanego do publicznej (...)

 • Wkrótce będzie Ogólnopolska Sieć Edukacyjna

  przez operatora sieci OSE, ale wyłącznie, jeśli będzie to niezbędne do zapewnienia jednostkom oświatowym dostępu do sieci OSE. Wprowadzenie OSE wpłynie na zmianę sposobu kształcenia (...)

 • 14 Raport Komisji Europejskiej

  Bułgarii).O ile w przypadku Irlandii czy Malty zmiana operatora komórkowego przy zachowaniu dotychczasowego numeru telefonu zabiera konsumentom tylko jeden dzień, w Polsce trwa to 38 dni, we Włoszech (...)

 • Cyberbezpieczeństwo wdrożone

  OPERATORA USŁUGI KLUCZOWEJ zgodnie z ustawą (terminy biegną od momentu otrzymania decyzji administracyjnej uznającej podmiot za operatora usługi kluczowej) Po 3 miesiącach: Po 6 miesiącach: Po (...)

 • Przejrzyste zasady utrzymywania zapasów obowiązkowych gazu ziemnego

  przyłączonych do systemu przesyłowego lub dystrybucyjnego gazowego; określenie obowiązków operatora systemu magazynowania oraz operatora systemu przesyłowego gazowego, mających na celu (...)

 • Większa ochrona dla abonentów

  również ustawę z dnia 7 maja 2010 r. o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych (Dz.U. z 2017 r. poz. 2062).  Nowelizacja przewiduje m.in.: rezygnację z wydawania przez

 • Uproszczenia w budownictwie

  inwestycyjnego w części dotyczącej wydawania warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznych, gazowych, ciepłowniczych i wodno-kanalizacyjnych oraz realizacji przyłączy do tych sieci. Usunięcie

 • Możliwe przenoszenie numeru telefonu do innego operatora?

  stroną umowy z dostawcą usług zapewniającym przyłączenie do publicznej sieci telefonicznej operatora może żądać przy zmianie operatora przeniesienia przydzielonego numeru do istniejącej (...)

 • Zgłoszenia do programu Certyfikat UKE

  w sieci Internet. Dokument opracowany przez operatora w formie papierowej i/lub elektronicznej wskazujący użytkownikowi możliwości ochrony zarówno osób korzystających z dostępu do sieci (...)

 • Kara dla Polkomtela

  % przychodów ukaranego podmiotu.Źródło: www.uke.gov.pl numer, zmiana operatora, kara, Polkomtel, abonent

 • Wybierz tańszy roaming!

  udajemy. Za udostępnienie tej usługi zagraniczny operator sieci komórkowej obciąża kosztami operatora krajowego. Opłata ta w różnym stopniu przechodzi na klienta operatora (...)

 • Mniej nas niż komórek

  (od 0,02 euro za minutę na Cyprze do 0,16 euro za minutę w Bułgarii).O ile w przypadku Irlandii czy Malty zmiana operatora komórkowego przy zachowaniu dotychczasowego numeru telefonu zabiera konsumentom

 • Komisja Europejska konsultuje sieci NGA

  mediów i usług telekomunikacyjnych i zauważa, że nominalne koszty WACC przed opodatkowaniem ponoszone przez operatorów sieci stacjonarnych i ruchomych stanowią w ostatnich latach zwykle (...)

 • Przenośność numerów w sieciach Tele2 i PTC

  operatora może żądać przy zmianie operatora przeniesienia przydzielonego numeru do istniejącej sieci innego operatora na obszarze: strefy numeracyjnej w przypadku numerów (...)

 • Reklamy wprowadzały w błąd. Milionowa kara dla operatora

  promocji Tylko SIM wynosi od 25 groszy za minutę. Tymczasem cena połączenia telefonicznego do spółki P4 – operatora sieci Play - wynosiła od 37 groszy za minutę. Wyrok nie jest prawomocny, (...)

 • Przyszłość rynku gazu w Europie

  operatora od przedsiębiorstwa zintegrowanego pionowo, organ nadzorczy, odpowiedzialny za podejmowanie decyzji, które mogą mieć istotny wpływ na wartość majątku wspólników operatora

 • Za brak prądu należy się odszkodowanie

  ;wnież na szybszą zmianę dostawcy prądu. Ustawodawca określił maksymalny okres wypowiedzenia umowy na 30 dni - chyba, że odbiorca zdecyduje się na dłuższy okres. Zmiana dostawcy odbędzie się (...)

 • Rynek telekomunikacyjny w Polsce na przełomie lat 2005 - 2007/2008

  jako całkowita wartość netto inwestycji w czasie danego roku w aktywa materialne w stacjonarne sieci telekomunikacyjne (z wyłączeniem kablowych sieci telewizyjnych używanych wyłącznie na potrzeby

 • Przesył gazu musi być zapewniony

  korzystania przez operatora systemu z majątku właściciela sieci i wynagrodzenie za korzystanie z tego majątku, wynagrodzenie za wykonywanie obowiązków operatora systemu (...)

 • Ceny mobilnego Internetu

  takiej umowie, choć opłaty miesięczne abonamentu pozostają bez zmian, rosną koszty przyłączenia do sieci (do 99 zł z VAT w sieci Era, natomiast do 300 zł z VAT w sieci Orange). Bardzo (...)

Zobacz więcej

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zmiana operatora a nowa umowa

  witam, mam takie pytanie zmienia się np. operator mojej sieci internetu osiedlowego, przejmują inna firma, jakie obowiązki ma ta nowa firma? Czy musi (...)

 • intrum justitia - pilne

  Intrum wykupiło moj dług od operatora gsm, dwa dni temu zadwoniła do mnie paniusia wyjaśniła sprawe i spytała czy chce załatwic sprawe polubownie, (...)

 • zmiana Ery na T-mobile, rozwiązanie umowy

  witam, mam pytanie odnośnie zmiany operatora sieci Era na T-mobile, czy w zmiązku z tym można w takim przypadku wypowiedzieć umowę? zmienia się przecież (...)

 • Plan zagospodarowania nie dla wszystkich rowny ??

  Witam szanownych forumowiczów Mam problem w mojej gminie. Opiszę krótko sytuacje. Jestem szczęśliwym (chyba) posiadaczem działki z linia brzegową (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.