Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana obowiązku alimentacyjnego

  mieszkała z matką. Zmiana czasu i wysokości świadczeń alimentacyjnych może na gruncie art 138 być dochodzona - dotyczy to także świadczeń już wyegzekwowanych więc także tych które zostałyby (...)

 • Alimenty na dziecko przebywające za granicą

  okolicznościach uprawniony czy zobowiązany do świadczenia alimentacyjnego może domagać się zmiany, a także i uchylenia obowiązku alimentacyjnego. Podstawową przesłaną ma być zatem (...)

 • Pogorszenie sytuacji osoby zobowiązanej

  nie spowoduje znacznego pogorszenia stopy życiowej osoby zobowiązanej. alimenty, wysokość alimentów, pogorszenie, stan majątkowy, zmiana obowiązku alimentacyjnego, zmniejszenie alimentów

 • Porada prawna na temat zmiana obowiązku alimentacyjnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana obowiązku alimentacyjnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana wysokości zasądzonych wyrokiem sądu alimentów

  alimentacyjnego będzie mógł zostać zmieniony. Wskazać przy tym należy, iż zmiana orzeczenia dotyczącego obowiązku alimentacyjnego wynikać może zarówno ze wzrostu (...)

 • Czy moja była żona może żądać podwyższenia alimentów na mojego pełnoletniego syna?

  możliwości zarobkowe lub majątkowe nie uległy zmianie od ostatniego roku lub też się obniżyły, co nie pozwala na realizację obowiązku alimentacyjnego w wyższym zakresie. Jako argument (...)

 • Obowiązek alimentacyjny pomiędzy rozwiedzionymi małżonkami

  alimentacyjnego rozwiedzionych małżonków? Zakres świadczeń wynikających z obowiązku alimentacyjnego pomiędzy rozwiedzionymi małżonkami zależy od przypisania winy rozkładu (...)

 • Obowiązek alimentacyjny a ciąża i macierzyństwo

  . Również fakt powstania obowiązku alimentacyjnego rodzica (matki) w stosunku do nowonarodzonego dziecka nie pociąga za sobą automatycznie wygaśnięcia takiego obowiązku w stosunku do (...)

 • Egzekucja alimentów ma być skuteczniejsza

  funduszu alimentacyjnego Projekt przewiduje także zwiększenie dostępności do świadczeń z funduszu alimentacyjnego, poprzez podwyższenie, niezmiennego od prawie 10 lat, kryterium dochodowego (...)

 • Komu przysługują świadczenia z funduszu alimentacyjnego?

  alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku. W razie wystąpienia zmian w liczbie członków (...)

 • Od kiedy można żądać obniżenia alimentów – opinia prawna

  stosowanie do tego rodzaju obowiązku, przepisów dotyczących obowiązku alimentacyjnego na zasadzie art. 135 § 1 k. r. o. kierował się przy określaniu wysokości należnej kwoty Pańskimi (...)

 • Nierównomierne rozłożenie alimentowania

  . wprowadził możliwość wykonania obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest w stanie sie samodzielnie utrzymać poprzez osobiste starania o jego utrzymanie lub wychowanie. 3) (...)

 • Nowe ułatwienia dla funduszy inwestycyjnych

  września 1994 r. o rachunkowości. Zmiana art. 100 ust. 4 wprowadza rezygnację z obowiązku dokonywania lokat w papiery wartościowe co najmniej sześciu emisji jednego emitenta. Powyższa zmiana (...)

 • Co może się zmienić w alimentach?

  przez zobowiązanego do alimentacji oraz świadczenia dla rodziny zastępczej nie będą wpływać na zakres obowiązku alimentacyjnego. Przykładem świadczeń z funduszów pomocy społecznej (...)

 • Bat na alimenciarzy!

  Projektowane rozwiązania, które umożliwią skuteczne egzekwowanie obowiązku alimentacyjnego, zyskały już akceptację Sejmu. Uchwalona zmiana ma na celu zwiększenie efektywności (...)

 • Do jakiego wieku dziecka muszę płacić alimenty?

  ustania.Okolicznością uzasadniającą ustalenie ustania obowiązku alimentacyjnego – jest tak zwana zmiana stosunków, co najczęściej oznacza, że uprawniony do alimentacji, (...)

 • Alimenty po rozwodzie

  wyjątkowych sytuacjach także przygotowania do zawodu itp. Źródłem obowiązku alimentacyjnego jest ustawa. Podstawowym warunkiem zaktualizowania się tego obowiązku jest zazwyczaj (...)

 • Wniosek o podwyższenia alimentów

  dziecka, śmierć uprawnionego itp.) Należy także pamiętać, że art 135 § 2 k.r.o. wprowadził możliwość wykonania obowiązku alimentacyjnego względem dziecka, które nie jest w stanie sie (...)

 • Miejsce zamieszkania małoletniego a alimenty

  można żądać zmiany orzeczenia lub umowy dotyczącej obowiązku alimentacyjnego. Zmiana miejsca pobytu dziecka, a co za tym idzie sprawowanie pieczy nad dzieckiem przez drugiego z rodziców, (...)

 • Zmiana stosunków a obowiązek alimentacyjny

  samodzielne utrzymanie się syna, możliwym jest nawet zniesienie obowiązku alimentacyjnego. O tym decyduje jednak sąd. zakres obowiązku, zmiana stosunków, wysokość alimentów, (...)

 • Projektowane zmiany w postępowaniu względem dłużników alimentacyjnych

  określonego w art. 209 § 1 Kodeksu karnego. Konsekwencja takiego działania dłużnika alimentacyjnego jest brak możliwości wywiązywania się z zobowiązania alimentacyjnego, co wyczerpuje znamiona (...)

 • Córka mieszka ze mną, pomimo tego nadal muszę płacić alimenty.

  się alimentów od matki dziecka, to pozew powinien dotyczyć jedynie uchylenia obowiązku alimentacyjnego obciążającego Pana. Podstawą do roszczenia o uchylenie obowiązku alimentacyjnego (...)

 • Zmiana orzeczenia sądu, dotyczącego obowiązku alimentacyjnego

  uprawnionego. Jedną z takich przyczyn może być pojawienie się nowej osoby, wobec której ciąży na tej osobie zobowiązanej obowiązek alimentacyjny.   zmiana, orzeczenia, sądu, obowiązku

 • Alimenty a przerwanie studiów

  jest zbyt wymagający. Czy semestralny kurs języka angielskiego (płatny) byłby trafnym rozwiązaniem? Okolicznością powodującą ustanie obowiązku alimentacyjnego jest zdolność do samodzielnego (...)

 • Dla kogo świadczenia rodzinne?

  rodzicielskiego, tj. 1000 zł miesięcznie (zmiana ta wynika z nowelizacji w szczególności przepisów ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. 

 • Wypowiedzenie umowy najmu i eksmisja - opinia prawna

  lokum.   Niestety nie może Pan się domagać od dzieci Pana lokatorki zapłaty jakichkolwiek należności, tym bardziej opierając takie żądanie na zasadach obowiązku alimentacyjnego. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana obowiązku alimentacyjnego

  witam, jestem w trakcie trwania sprawy o zmianę wyroku w wykonywaniu władzy rodzicielskiej(po badaniach w RODK),z których wynika że dla dobra dzieci (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • alimenty na byłą żonę

  witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

 • Alimenty na dorosłe dziecko

  Dwa lata temu rozwiodłem się z żoną, płacę alimenty na nią i dwójkę dzieci. Na każdego po 500zl. Moja córka jest już pełnoletnia w tym roku (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane