Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana imienia i nazwiska

  dwóch członów. Zmiana nazwiska obojga rodziców rozciąga się na małoletnie dzieci i na dzieci, które zrodzą się z tego małżeństwa. Na podstawie art. 9 u.z.i.n. (...)

 • Czy mogę zmienić nazwisko po ślubie - opinia prawna

  przewidzianych w ustawie z dnia 15 listopada 1956 r. o zmianie imion i nazwisk.   Zmiana nazwiska Zgodnie z ustawą i zmianie imion i nazwisk, zmiana imienia lub nazwiska obywatela (...)

 • Zmiana nazwiska matki i dziecka po rozwodzie

  jest natomiast późniejsza zmiana nazwiska małoletniego dziecka, która następuje w razie zmiany nazwiska obojga rodziców, lub jednego z nich - za zgodą drugiego. Zmiana nazwiska (...)

 • Porada prawna na temat zmiana nazwiska

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana nazwiska, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Powrót do rodowego nazwiska po rozwodzie

  aktów urodzenia małoletnich dzieci, jeżeli zmiana nazwiska rozciąga się na dzieci; 4. inne dokumenty uzasadniające zmianę nazwiska. Warto wskazać, że do wniosku nie dołącza (...)

 • Projekt ustawy o zmianie imienia i nazwiska uzgodniony!

  , jakiego rodzaju nazwiska podlegają zmianie poprzez wskazanie, że zmiana nazwiska może dotyczyć nazwiska noszonego aktualnie lub nazwiska rodowego.Ustawa modyfikuje katalog (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka

  W jakich okolicznościach jest możliwa zmiana nazwiska dziecka? Czy można to wykonać bez zgody któregoś z rodziców?   W prawie polskim zmiana nazwiska regulowana jest ustawą (...)

 • Nazwisko dla dziecka

  pośrednictwem konsula Rzeczypospolitej Polskiej. Oczywiście ustawa o zmianie nazwiska dotyczy, co do zasady, obywateli polskich. zmiana nazwiska dziecka prawo rodzinne opiekuńcze

 • Zmiana nazwiska małoletniego dziecka, według ustawy o zmianie imienia i nazwiska

  Na jakich zasadach możliwa jest zmiana nazwiska małoletniego dziecka, według ustawy o zmianie imienia i nazwiska? Zmiana imienia lub nazwiska następuje na pisemny wniosek (...)

 • Zgoda ojca na zmianę nazwiska dziecku

  uprawomocnieniu się postanowienia władzy opiekuńczej. nazwisko, zmiana nazwiska, dziecko, zgoda na zmianę nazwiska

 • Zmiana nazwiska

  za moją córką przez cale życie. Czy w moim przypadku jest możliwa zmiana nazwiska? Zmianę nazwiska reguluje ustawa o zmianie imion i nazwisk. Art. 4 ustawy stanowi, że: Art. 4. 1. Zmiany (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana nazwiska dziecka

  Mam nieślubne dziecko. Uznałem to dziecko lecz dziecko nosi nazwisko swej matki, bo tak zostało to ustalone. Jeśli matka dziecka wyjdzie za mąż to (...)

 • Zmiana nazwiska

  Po slubie przyjelam nazwisko meza ale teraz chcialabym powrocic do nazwsika panianskiego. czy jest to mozliwe jesli nadal jestesmy malzenstwem? czy mam (...)

 • Nazwisko dziecka

  Witam! Dziewczyna ma dziecko z człowiekiem, z którym nie zawarła związku małżeńskiego. Mieszkają osobno, dziewczyna z rodzicami. Większe zaiteresowanie (...)

 • Chcę zmienić nazwisko swojemu dziecku

  Witam Mam synka, który nosi nazwisko ojca biologicznego chciałabym mu zmienic nazwisko na swoje panieńskie jak to trzeba zrobić, skoro ojcicec dziecka (...)

 • Zmiana nazwiska.. Bardzo dla mnie ważne!!

  Witajcie. Mam 16 lat i mam ośmieszające nazwisko.. wiem, że można je zmienić.. ale.. "nowe" nazwisko musi być takie jak czyjeś z rodziny? Czy można (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane