Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana nazwiska po rozwodzie

  opiekuńczego). Nie istnieje prawna możliwość przymuszenia byłego współmałżonka do powrotu do poprzedniego nazwiska. małżeństwo, rozwód, nazwisko, zmiana nazwiska, prawo do nazwiska

 • Zmiana nazwiska po rozwodzie małżonków

  Czy po rozwodzie będę mogła zmienić nazwisko, które nosiłam będąc w związku małżeńskim? Zmiana nazwiska może być także dokonana na skutek rozwodu. W ciągu trzech miesięcy (...)

 • Zmiana nazwiska po rozwodzie na panieńskie

  W jakim czasie należy złożyć prośbę o zmianę nazwiska na panieńskie po rozwodzie ? W ciągu trzech miesięcy od chwili uprawomocnienia się orzeczenia rozwodu małżonek rozwiedziony, (...)

 • Porada prawna na temat zmiana nazwiska po rozwodzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana nazwiska po rozwodzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Powrót do rodowego nazwiska po rozwodzie

  aktów urodzenia małoletnich dzieci, jeżeli zmiana nazwiska rozciąga się na dzieci; 4. inne dokumenty uzasadniające zmianę nazwiska. Warto wskazać, że do wniosku nie dołącza (...)

 • Zmiana nazwiska matki i dziecka po rozwodzie

  Jeśli wniosek o zmianę nazwiska dotyczy matki i dziecka urodzonego w 2 lata po rozwodzie, a dziecko zostało uznane przez ojca i nosi jego nazwisko, czy wymagana jest zgoda ojca na zmianę (...)

 • Zgoda ojca na zmianę nazwiska dziecku

  uprawomocnieniu się postanowienia władzy opiekuńczej. nazwisko, zmiana nazwiska, dziecko, zgoda na zmianę nazwiska

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  będzie nosił po zawarciu małżeństwa, decyduje jego oświadczenie złożone przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego. Oświadczenie może być złożone bezpośrednio po zawarciu małżeństwa (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  spółki,  3) nazwiska i imiona albo firmy (nazwy) komplementariuszy oraz odrębnie nazwiska i imiona albo firmy (nazwy) komandytariuszy, a także okoliczności dotyczące ograniczenia zdolności (...)

 • Projekt ustawy o zmianie imienia i nazwiska uzgodniony!

  , jakiego rodzaju nazwiska podlegają zmianie poprzez wskazanie, że zmiana nazwiska może dotyczyć nazwiska noszonego aktualnie lub nazwiska rodowego.Ustawa modyfikuje katalog (...)

 • Czy mogę zmienić nazwisko po ślubie - opinia prawna

  zależy aby przybrać nazwisko, w którym do nazwiska po mężu dodam swoje panieńskie. Nie orientuję się zupełnie gdzie i w jakiej formie zgłosić się z tym problemem i czy w ogóle (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zmiana nazwiska po rozwodzie

  Jestem w trakcie rozwodu. Nie chcę zachować nazwiska męża ale też nie chcę wrócić do panieńskiego. Czy jest szansa na to abym przybrała nowe (...)

 • zmiana nazwiska po rozwodzie rodziców

  Czy możwliwa jest zmiana nazwiska po rozwodzie rodzicow- w przypadku gdy jestem pełnoletnia, matka nie powraca do nazwiska panieńskiego- czy jest możlwiość (...)

 • Przymusowa zmiana nazwiska po rozwodzie !!!

  Jestem w trakcie rozwodu z mężem, od lat prowadze swój biznes sygnując go naszym wspólnym nazwiskiem. Teraz w trakcie rozwodu mąż chce mi odebrać (...)

 • Nazwisko po rozwodzie

  W jaki sposób przebiega zmiana nazwiska po rozwodzie? W jakim czasie po rozwodzie musi być dopełniona ta formalność?

 • Zmiana nazwiska dziecka

  Mam nieślubne dziecko. Uznałem to dziecko lecz dziecko nosi nazwisko swej matki, bo tak zostało to ustalone. Jeśli matka dziecka wyjdzie za mąż to (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane