Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana nazwiska po rozwodzie

  opiekuńczego). Nie istnieje prawna możliwość przymuszenia byłego współmałżonka do powrotu do poprzedniego nazwiska. małżeństwo, rozwód, nazwisko, zmiana nazwiska, prawo do nazwiska

 • Zmiana nazwiska po rozwodzie małżonków

  Czy po rozwodzie będę mogła zmienić nazwisko, które nosiłam będąc w związku małżeńskim? Zmiana nazwiska może być także dokonana na skutek rozwodu. W ciągu trzech miesięcy (...)

 • Zmiana nazwiska po rozwodzie na panieńskie

  W jakim czasie należy złożyć prośbę o zmianę nazwiska na panieńskie po rozwodzie ? W ciągu trzech miesięcy od chwili uprawomocnienia się orzeczenia rozwodu małżonek rozwiedziony, (...)

 • Opinia prawna na temat zmiana nazwiska po rozwodzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana nazwiska po rozwodzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasady zmiany imienia bądź nazwiska w Aktach Stanu Cywilnego

  nazwiska - jeżeli zmiana nazwiska ma dotyczyć tylko dziecka lub gdy zmiana nazwiska dziecka ma nastąpić w związku z rozciągnięciem na dziecko zmiany nazwiska tylko (...)

 • Powrót do rodowego nazwiska po rozwodzie

  aktów urodzenia małoletnich dzieci, jeżeli zmiana nazwiska rozciąga się na dzieci; 4. inne dokumenty uzasadniające zmianę nazwiska. Warto wskazać, że do wniosku nie dołącza (...)

 • Zmiana nazwiska matki i dziecka po rozwodzie

  Jeśli wniosek o zmianę nazwiska dotyczy matki i dziecka urodzonego w 2 lata po rozwodzie, a dziecko zostało uznane przez ojca i nosi jego nazwisko, czy wymagana jest zgoda ojca na zmianę (...)

 • Zgoda ojca na zmianę nazwiska dziecku

  uprawomocnieniu się postanowienia władzy opiekuńczej. nazwisko, zmiana nazwiska, dziecko, zgoda na zmianę nazwiska

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  będzie nosił po zawarciu małżeństwa, decyduje jego oświadczenie złożone przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego. Oświadczenie może być złożone bezpośrednio po zawarciu małżeństwa (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka

  ). Jednakże dziecko nosi nazwisko męża (byłego) matki z racji tego, że nosi nazwisko matki. Zmiana nazwiska dziecka jest dopuszczalna na wniosek zainteresowanego, jeżeli jest uzasadniony ważnymi (...)

 • Kodeks spółek handlowych

  spółki,  3) nazwiska i imiona albo firmy (nazwy) komplementariuszy oraz odrębnie nazwiska i imiona albo firmy (nazwy) komandytariuszy, a także okoliczności dotyczące ograniczenia zdolności (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zmiana nazwiska po rozwodzie

  Mam pytanie mój mąz jest po rozwodzie..Jego była żona wyszla za maz i niestety rozwiodla sie po raz drugi.Najgorsze jest to,ze po tym rozwodzie wrocila (...)

 • zmiana nazwiska po rozwodzie

  Witam serdecznie Moja żona mnie zdradziła i wniosła pozew rozwodowy do sądu. Skoro mnie nie kocha to nie mam zamiaru się z nią użerać i robić (...)

 • Zmiana nazwiska po rozwodzie

  Jestem w trakcie rozwodu. Nie chcę zachować nazwiska męża ale też nie chcę wrócić do panieńskiego. Czy jest szansa na to abym przybrała nowe (...)

 • zmiana nazwiska po rozwodzie rodziców

  Czy możwliwa jest zmiana nazwiska po rozwodzie rodzicow- w przypadku gdy jestem pełnoletnia, matka nie powraca do nazwiska panieńskiego- czy jest możlwiość (...)

 • Przymusowa zmiana nazwiska po rozwodzie !!!

  Jestem w trakcie rozwodu z mężem, od lat prowadze swój biznes sygnując go naszym wspólnym nazwiskiem. Teraz w trakcie rozwodu mąż chce mi odebrać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane