Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Powrót do rodowego nazwiska po rozwodzie

    aktów urodzenia małoletnich dzieci, jeżeli zmiana nazwiska rozciąga się na dzieci; 4. inne dokumenty uzasadniające zmianę nazwiska. Warto wskazać, że do wniosku nie dołącza (...)

  • Czy mogę zmienić nazwisko po ślubie - opinia prawna

    zależy aby przybrać nazwisko, w którym do nazwiska po mężu dodam swoje panieńskie. Nie orientuję się zupełnie gdzie i w jakiej formie zgłosić się z tym problemem i czy w ogóle (...)

  • Zasady zmiany imienia bądź nazwiska w Aktach Stanu Cywilnego

    nazwiska, zmiana imienia, imię, nazwisko, asc wniosek o zamianę nazwiska,

  • Porada prawna na temat zmiana nazwiska po rozwodzie uzasadnienie

    Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana nazwiska po rozwodzie uzasadnienie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Kodeks postępowania administracyjnego

    wnoszonych do organu administracji publicznej lub przez niego doręczanych organ może zapewnić stronie dostęp do nich w swoim systemie teleinformatycznym, po identyfikacji strony w sposób określony (...)

  • Zmiana imienia i nazwiska

    dwóch członów. Zmiana nazwiska obojga rodziców rozciąga się na małoletnie dzieci i na dzieci, które zrodzą się z tego małżeństwa. Na podstawie art. 9 u.z.i.n. (...)

  • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

    zmiana stosunku prawnego lub prawa albo zmiana zabezpieczenia wierzytelności.Art. 278. 1. Po zatwierdzeniu listy wierzytelności sędzia-komisarz sporządza, w celu głosowania nad (...)

  • Zmiana nazwiska matki i dziecka po rozwodzie

    Jeśli wniosek o zmianę nazwiska dotyczy matki i dziecka urodzonego w 2 lata po rozwodzie, a dziecko zostało uznane przez ojca i nosi jego nazwisko, czy wymagana jest zgoda ojca na zmianę (...)

  • Zgoda ojca na zmianę nazwiska dziecku

    uprawomocnieniu się postanowienia władzy opiekuńczej. nazwisko, zmiana nazwiska, dziecko, zgoda na zmianę nazwiska

  • Wniosek o zmianę nazwiska

    względami (np. zmiana nazwiska przez męża). Można też załączyć decyzję o zmianie nazwiska przez męża jako uzasadnienie zmiany nazwiska. imię, nazwisko, decyzja, zmiana, (...)

  • Kodeks spółek handlowych (art. 301-387)

    ) nazwiska i imiona członków zarządu oraz sposób reprezentowania spółki, 8) nazwiska i imiona członków rady nadzorczej, 9) jeżeli akcjonariusze wnoszą wkłady (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Zmiana nazwiska dziecka

    Mam nieślubne dziecko. Uznałem to dziecko lecz dziecko nosi nazwisko swej matki, bo tak zostało to ustalone. Jeśli matka dziecka wyjdzie za mąż to (...)

  • Nazwisko dziecka

    Witam! Dziewczyna ma dziecko z człowiekiem, z którym nie zawarła związku małżeńskiego. Mieszkają osobno, dziewczyna z rodzicami. Większe zaiteresowanie (...)

  • alimenty na byłą żonę

    witam, od 3 lat jestem po rozwodzie (sąd orzekł, że wina leży po mojej stronie), płacę regularnie alimenty na dziecko 450zł/m-c przy zarobkach 2100zł (...)

  • Zmiana nazwiska

    Po slubie przyjelam nazwisko meza ale teraz chcialabym powrocic do nazwsika panianskiego. czy jest to mozliwe jesli nadal jestesmy malzenstwem? czy mam (...)

  • Alimenty dla byłego współmałżonka

    Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane