Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  góry lodowej – rzeczywiste koszty prywatyzacji mieszkania komunalnego znacznie przewyższają tak ustaloną wartość mieszkania (podatki, koszty rzeczoznawcy, taksa notarialna, (...)

 • Lokale komunalne - nowe zasady najmu

  domowników i proponować im inne lokale. Aktualnie projekt został przeanalizowany w ramach konsultacji społecznych. (pg) e-prawnik.pl lokal komunalny, socjalny, gminny, najem, zmiana, nowelizacja, (...)

 • Wstąpienie w stosunek najmu

  Kilka dni temu umarła moja babcia, która była głównym lokatorem mieszkania komunalnego. Ja jestem zameldowana w tym mieszkaniu od ok. 15 lat. Jakie kroki muszę podjąć, aby stać się głównym (...)

 • Porada prawna na temat zmiana najemcy mieszkania komunalnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana najemcy mieszkania komunalnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Regulacja tytułu prawnego po śmierci najemcy

  . Może ona stać się najemcą mieszkania komunalnego, jeżeli spełnia przedstawione wyżej warunki. Z uwagi na wiek konieczne jednak będzie działanie w jej imieniu przedstawiciela ustawowego, (...)

 • Termin opuszczenia użyczonego lokalu komunalnego

  staranie się o przydział tego mieszkania z dwóch powodów - nie istnieje pokrewieństwo między głównym najemcą i mną, jestem również formalnym właścicielem innego mieszkania w X (choć (...)

 • Zmiana sposobu ogrzewania lokalu komunalnego

  będzie chciał zmienić sposób ogrzewania wynajmowanego lokalu, to będzie musiał ponieść koszt tej wymiany. mieszkania komunalne, zarząd nieruchomością, ogrzewanie, gmina, najem

 • Prawo do najmu i wykupu mieszkania komunalnego

  z mama spadek w postaci mieszkania po moim bracie. Dodam ze oba mieszkania SA w kredycie na blisko 30 lat. moje pytanie brzmi: w jaki sposób mogę nabyć prawo do najmu i wykupu mieszkania (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  przepisy o ochronie własności. Przepis ten wprowadza skuteczniejszą ochronę praw najemcy lokali niż najemcy innych rzeczy, zrównując te prawa z prawami rzeczowymi ograniczonymi (tak: (...)

 • Zwrot bonifikaty od osoby bliskiej dawnego najemcy

  zostało zmienione na lokal użytkowy. Czy obecnie, po nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami, można żądać od byłego najemcy mieszkania albo od osób bliskich, które nabyły od niego (...)

 • Wstąpienie w stosunek najmu po smierci najemcy lokalu komunalnego

  Kto może wstąpić w stosunek najmu po śmierci najemcy mieszkania komunalnego, znajdującego się w mieszkaniowym zasobie gminy? Wstąpienie w stosunek najmu w miejsce zmarłego najemcy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane