Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

    wykazywane na fakturze przelicza się na złote według wyliczonego i ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski bieżącego kursu średniego waluty obcej na dzień wystawienia faktury, (...)

  • Zmiana nazwy na fakturze

    . z prośbą o wystawienie faktury za przedmiotową usługę na firmę, w której pracuje. Z jego punktu widzenia jest to tylko zamiana danych na fakturze. Czy jest możliwa taka zamiana? Zgodnie (...)

  • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

    przepisu, gdy podatnik nie rozliczył podatku określonego w fakturze, której korekta dotyczy). Oczywiście nabywcy nie dotyczy wymóg podpisania faktury. W tej sytuacji bez względu na podpisanie (...)

  • Opinia prawna na temat zmiana nabywcy na fakturze

    Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana nabywcy na fakturze, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

    . Podatek VAT musi być jednak wyrażony na fakturze w złotówkach - przyjmując, że kurs z dnia wystawienia faktury wynosi 3,9, na fakturze będą widniały kwoty: 2.000 euro (...)

  • Ustawa o podatku od towarów i usług

    jest ta wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów; 6) na towarach mają zostać wykonane usługi na terytorium państwa członkowskiego innym niż terytorium kraju, na rzecz tego podatnika, (...)

  • Faktury VAT wystawiane przez podatnika stosującego metodę kasową

    znaleźć się na fakturze. Faktury te muszą zatem: zamiast oznaczenia „FAKTURA VAT" zawierać oznaczenie „FAKTURA VAT-MP"; dodatkowo zawierać termin płatności należności określonej (...)

  • Skrócona nazwa nabywcy na fakturze VAT

    wynikającej z faktury dokumentującej nabycie towarów i usług. Oczywiście, czym innym jest wskazanie na fakturze jako nabywcy innego podmiotu, a czym innym zastąpienie części nazwy nabywcy (...)

  • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

    umorzy postępowanie co do rzeczy nie sprzedanej lub nie przejętej na własność. Art. 878. Jeżeli dłużnik lub dozorca odmawia wydania rzeczy nabywcy, komornik na wniosek nabywcy (...)

  • Nota korygująca do faktury

    związana z nabywcą, a nie zmiana nabywcy. Słusznie wskazał Naczelnik Urzędu Skarbowego w Krośnie w postanowieniu z dnia 11 kwietnia 2006 r. (nr US.PP/443/24 /05), iż „Notą korygującą (...)

  • Zasady wystawiania faktury wewnętrznej

    dalszej kolejności powinni Państwo wykazać, na fakturze wewnętrznej, wartość nabytego towaru, bez kwoty podatku (wartość nabycia netto). Kwotę uiszczonego podatku akcyzowego powinni Państwo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

    Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

  • Wymiana okien

    Czy mogę w mieszkaniu bedącym moją własnością lecz znajdującym się w bloku spółdzielczym wymienić okna na inne niż były poprzednio? Konkretnie (...)

  • podatek od umowy najmu

    w 2006r moja znajoma wynajęła mi niodpłatnie mieszkanie. w treści umowy zpisane jest że właściciel wynajmuje mieszkanie wzamian za opiekę nad nim, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane