Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wystawianie faktur

  wniosek nabywcy bądź dłużnika – zgodnie z danymi zawartymi w fakturze będącej w posiadaniu tego podmiotu i zgodnie z danymi zawartymi w fakturze będącej w posiadaniu nabywcy (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  wykazywane na fakturze przelicza się na złote według wyliczonego i ogłoszonego przez Narodowy Bank Polski bieżącego kursu średniego waluty obcej na dzień wystawienia faktury, (...)

 • Zmiana nazwy na fakturze

  . z prośbą o wystawienie faktury za przedmiotową usługę na firmę, w której pracuje. Z jego punktu widzenia jest to tylko zamiana danych na fakturze. Czy jest możliwa taka zamiana? Zgodnie (...)

 • Porada prawna na temat zmiana nabywcy na fakturze

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana nabywcy na fakturze, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Faktury i noty korygujące oraz duplikaty faktur

  przepisu, gdy podatnik nie rozliczył podatku określonego w fakturze, której korekta dotyczy). Oczywiście nabywcy nie dotyczy wymóg podpisania faktury. W tej sytuacji bez względu na podpisanie (...)

 • Ustawa o podatku od towarów i usług

  jest ta wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów; 6) na towarach mają zostać wykonane usługi na terytorium państwa członkowskiego innym niż terytorium kraju, na rzecz tego podatnika, (...)

 • Jakie dane zamieszcza się na fakturze VAT?

  . Podatek VAT musi być jednak wyrażony na fakturze w złotówkach - przyjmując, że kurs z dnia wystawienia faktury wynosi 3,9, na fakturze będą widniały kwoty: 2.000 euro (...)

 • Faktury VAT wystawiane przez podatnika stosującego metodę kasową

  znaleźć się na fakturze. Faktury te muszą zatem: zamiast oznaczenia „FAKTURA VAT" zawierać oznaczenie „FAKTURA VAT-MP"; dodatkowo zawierać termin płatności należności określonej (...)

 • Skrócona nazwa nabywcy na fakturze VAT

  wynikającej z faktury dokumentującej nabycie towarów i usług. Oczywiście, czym innym jest wskazanie na fakturze jako nabywcy innego podmiotu, a czym innym zastąpienie części nazwy nabywcy (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  umorzy postępowanie co do rzeczy nie sprzedanej lub nie przejętej na własność. Art. 878. Jeżeli dłużnik lub dozorca odmawia wydania rzeczy nabywcy, komornik na wniosek nabywcy (...)

 • Nota korygująca do faktury

  związana z nabywcą, a nie zmiana nabywcy. Słusznie wskazał Naczelnik Urzędu Skarbowego w Krośnie w postanowieniu z dnia 11 kwietnia 2006 r. (nr US.PP/443/24 /05), iż „Notą korygującą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Wymiana okien

  Czy mogę w mieszkaniu bedącym moją własnością lecz znajdującym się w bloku spółdzielczym wymienić okna na inne niż były poprzednio? Konkretnie (...)

 • podatek od umowy najmu

  w 2006r moja znajoma wynajęła mi niodpłatnie mieszkanie. w treści umowy zpisane jest że właściciel wynajmuje mieszkanie wzamian za opiekę nad nim, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane