Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czekasz na zwrot podatku? To może Cię drogo kosztować

  realizowany. Podobnie jest w przypadku osób, które co prawda poinformowały urząd o numerze konta, ale zmieniły go na inny. W takiej sytuacji należy również złożyć formularz ZAP-3 (...)

 • Zgłoszenie zmiany rachunku bankowego

  ewidencji gospodarczej w urzędzie miasta? Wśród danych wymaganych do zgłoszenia działalności do ewidencji działalności gospodarczej nie znajduje się numer rachunku bankowego. W (...)

 • Księgowa nie wystarczy - zapłata podatku wspólnika z rachunku bankowego spółki osobowej

  ;lników. Takie wnioski płyną np. z wyroku WSA w Warszawie z dnia 12 marca 2010 r., sygn. akt III SA/Wa 2000/09. W innej sytuacji tj. gdy płatność podatku dokonywana jest (...)

 • Porada prawna na temat zmiana konta bankowego w urzędzie skarbowym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana konta bankowego w urzędzie skarbowym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Procent odpisu od podatku. Dwa dni na sprawdzenie numeru konta

  publikowanym w połowie lutego lub pojawią się z błędem, będzie można jeszcze interweniować w urzędzie skarbowym. Ostateczna wersja wykazu organizacji pożytku publicznego (...)

 • Zasady zwrotu nadpłaty podatku

  rachunku bankowego albo  w gotówce, jeżeli podatnik nie jest obowiązany do posiadania rachunku bankowego, chyba że zażąda zwrotu nadpłaty na rachunek bankowy, jeżeli został (...)

 • Po ślubie koniecznie do fiskusa

  przez Internet wiąże się niestety z koniecznością stawienia się w urzędzie miasta w celu podpisania formularza w obecności urzędnika. W urzędzie skarbowym (...)

 • Działalność gospodarcza obcokrajowca w Polsce

  (ograniczonemu, jak i nieograniczonemu) musi zarejestrować się we właściwym urzędzie skarbowym i otrzyma numer identyfikacji podatkowej (NIP). Żeby go uzyskać, trzeba we właściwym urzędzie (...)

 • Działalność sp.z o.o.

  . Zarząd w terminie dwóch tygodni po zarejestrowaniu powinien złożyć we właściwym urzędzie skarbowym poświadczony przez siebie odpis umowy spółki ze wskazaniem sądu, w którym (...)

 • Podstawowe obowiązki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej

  dochodowy i w związku z tym ma już nadany NIP, zamierza rozpocząć działalność gospodarczą, nie musi drugi raz składać wniosku o jego nadanie, ale składa w urzędzie skarbowym (...)

 • Egzekucja komornicza

  bankowego, w tym rachunku bankowego obejmującego wkład oszczędnościowy komornik zawiadamia dłużnika o zajęciu jego wierzytelności z rachunku bankowego, w tym rachunku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KOMORNIK

  Witam.Zwracam się z prośbą o sposób postępowania w następującej sprawie;W 1996 roku przyszedł na świat mój syn,bardzo szybko rozwiązaliśmy (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane