Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak wybudować dom na działce rolnej?

  wniosku o zmianę przeznaczenie gruntu z rolnego na budowlany. Należy dokładnie wskazać we wniosku o jaki typ budownyctwa nam chodzi, np. budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne.  Zmiana miejscowego

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  związanym z użytkowaniem gruntu. Art. 273. Jeżeli użytkowanie gruntu Skarbu Państwa przez rolniczą spółdzielnię produkcyjną wygasło, budynki i inne urządzenia trwale z gruntem związane (...)

 • Działka budowlana

  . Obowiązek taki powstaje od dnia faktycznego wyłączenia gruntów z produkcji. Tabela należności określona została w art. 12 ust. 7 o.g.r.l. Wysokość należności zależy przede wszystkim od klasy (...)

 • Porada prawna na temat zmiana klasy gruntu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana klasy gruntu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  klasy I zasadniczej szkoły zawodowej, ale do klasy I branżowej szkoły I stopnia. W branżowej szkole I stopnia znajdą się klasy dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej i będą funkcjonowały (...)

 • Ewidencja gruntów i budynków - zmiana użytku

  podniesienie lub obniżenie klasy badanego gruntu w stosunku do klasy odpowiadającej danemu typowi gleby na podstawie obowiązującej tabeli klas gruntów, jeżeli szczególne przyczyny powodują (...)

 • Reforma edukacji

  ;okresie przejściowym (lata szkolne 2017/2018 i 2018/2019) branżowe szkoły I stopnia będą prowadziły klasy dotychczasowej 3-letniej zasadniczej szkoły zawodowej (odpowiednio klasy (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  dla gruntów ornych, z tym że do sadów klasy III i IV stosuje się odpowiednio przeliczniki dla klasy IIIa i IVa.7. Grunty pod stawami zarybionymi bez względu na miejsce położenia przelicza (...)

 • Przekształcenie odrolnionej działki w rolną

  jednorodzinnego. Czy możliwa jest zmiana decyzji o odrolnieniu drugiej części gruntu, tak żeby nie płacić opłaty rocznej? Jakiej treści wniosek napisać i dokąd należy go skierować? Jaka (...)

 • Zakup gospodarstwa rolnego

  tzw. odrolnienie (wyłączenie gruntu z produkcji rolnej i zmiana jego przeznaczenia na inwestycyjny) jest dość kosztowne. I tak grunty klasy V i VI może odrolnić gmina. Żyźniejsze ziemie (...)

 • Zmiana przeznaczenia działki rolnej na działkę budowlaną

  . Chodzi o użytki rolne klasy IV, IVa, IVb, V i VI wytworzone z gleb pochodzenia mineralnego. Wydanie decyzji następuje przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.  zmiana, przeznaczenia, działki, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane