Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zmiana zameldowania a działalność gospodarcza

  nowy urząd skarbowy). W związku z tym podatnik powinien dokonać zgłoszenia aktualizacyjnego na formularzu NIP-1 w nowym urzędzie skarbowym, zaznaczając w poz. 6 i 7, że aktualizacja (...)

 • Zawiadomienie urzędu o zmianie dowodu osobistego

  Wymieniłem dowód osobisty. Wiąże się to ze zmianą jego serii i numeru. Czy mam obowiązek zawiadomić o wymianie dowodu osobistego urząd skarbowy? W rubryce B (rubryka 18 i 19) (...)

 • W razie wymiany dowodu osobistego trzeba zawiadomić urząd skarbowy o zmianie danych

  identyfikacji podatników i płatników (Dz. U. 2004 r., Nr 269, poz. 2681, ze zm.) identyfikacja podatników, zgłoszenie identyfikacyjne, aktualizacja, NIP, numer dowodu osobistego

 • Porada prawna na temat zmiana dowodu osobistego urząd skarbowy nip3

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana dowodu osobistego urząd skarbowy nip3, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Likwidacja spółki cywilnej małżonków

  . 2000 r. Nr 14 poz. 176 z późn. zm.) wynika, że podatek dochodowy od dochodu z remanentu likwidacyjnego w wysokości 10 proc. są obowiązani zapłacić podatnicy, którzy zawiadomią urząd skarbowy (...)

 • Zmiana adresu zamieszkania pracownika

  - numery NIP i REGON, a jeżeli płatnikowi składek nie nadano tych numerów lub jednego z nich - numer PESEL lub serię i numer dowodu osobistego albo paszportu. W związku z powyższym, (...)

 • Zgon właściciela przedsiębiorstwa

  obowiązkowy zwrot dowodu osobistego zmarłej osoby. Obowiązek zwrotu dowodu osobistego ciąży na osobach obowiązanych do zgłoszenia zgonu stosownie do przepisów prawa (...)

 • Uzyskanie NIP przez osobę zamieszkałą za granicą

  . Najlepiej przed wystąpieniem o NIP skontaktować się z urzędem skarbowym, do którego będzie składane zeznanie dla potrzeb podatku od spadków i darowizn i spytać, czy urząd ten będzie wymagał (...)

 • Od 1 lipca nie musimy wyrabiać NIP

  Madejski, e-prawnik.pl NIP, PESEL, podatnik, urząd skarbowy

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  występującej o przyznanie świadczeń rodzinnych, w tym: imię, nazwisko, datę urodzenia, numer PESEL, numer NIP, a w razie gdy nie nadano tych numerów lub jednego z nich - serię i numer dowodu (...)

 • Obowiązek meldunkowy

  dłużej niż 3 miesiące, wówczas konieczna będzie zmiana dotychczasowych danych w dowodzie osobistym (konieczna będzie wymiana dowodu osobistego). Analogiczna sytuacja będzie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane