Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak dostać e-dowód?

  -dowodu jest zabezpieczone przy użyciu specjalnego protokołu. W tym celu zawsze wymagane będzie podanie numeru dostępowego (CAN). Numer ten zamieszczony jest w warstwie graficznej dowodu (...)

 • Jak zgłosić utratę dowodu osobistego?

  osobistego — złóż wniosek o nowy dowód. Gdzie złożyć lub wysłać formularz? Złóż go w najbliższym polskim konsulacie albo tam go prześlij. Sprawdź adres (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  . Przepisy szczególne mogą określać inne terminy niż określone w § 3. § 5. Do terminów określonych w przepisach poprzedzających nie wlicza się terminów (...)

 • Porada prawna na temat zmiana dowodu osobistego a zmiana w krs

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana dowodu osobistego a zmiana w krs, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowy wzór dowodu osobistego od stycznia 2015 roku

  wydaniu dowodu osobistego (w tym warunki jakie ma spełniać fotografia do dowodu osobistego) oraz jego utraty i unieważnienia. Projekt tego rozporządzenia 30 lipca br. został (...)

 • Zmiany do ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych

  stanu cywilnego, zmiana imienia lub nazwiska oraz inne zmiany w aktach stanu cywilnego będą przekazywane przez kierowników urzędów stanu cywilnego nie tylko do organów (...)

 • Jak orzeka się o niepełnosprawności?

  niepełnosprawnej,  zatrudnienia w formie telepracy. W odniesieniu do ograniczeń w zatrudnieniu definicja umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie różni się od definicji (...)

 • mObywatel na poczcie i na torach

  dowodu osobistego czy innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. W drugim można okazać mLegitymację, która również jest częścią aplikacji mObywatel. Na poczcie (...)

 • Wymiana dowodu osobistego po zawarciu małżeństwa

  ludności i dowodach osobistych posiadacz dowodu osobistego ma obowiązek wymienić ten dokument w razie zmiany danych, które zamieszcza się w dowodzie osobistym (między innymi (...)

 • Majątek wspólny małżonków

  dokonane w stosunku do jednego z małżonków, także w stosunku do tego, który nie brał udziału w zawarciu umowy darowizny. W razie odwołania darowizny w (...)

 • Skład podatkowy - jak go otworzyć?

  Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 21 lutego 2017 r. w sprawie wzorów treści gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych składanych jako zabezpieczenie akcyzowe w sprawie (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  podatkowy doręcza pismo w sposób określony w art. 144. Art. 153. § 1. Jeżeli adresat odmawia przyjęcia pisma przesłanego mu w sposób określony w art. 144, pismo zwraca (...)

 • Wymiana dowodu osobistego

  obowiązana zameldować się w miejscu pobytu stałego. Organ gminy właściwy dla miejsca Pana stałego pobytu ma obowiązek przyjąć wniosek o wymianę dowodu osobistego, może Pan jednak (...)

 • Od 1 lipca nowe dowody z czipem

  pierwszy; - upływ terminu ważności dowodu osobistego; - zmiana danych zawartych w warstwie graficznej dowodu osobistego;  - zmiana wizerunku twarzy posiadacza (...)

 • Będzie jeszcze można posługiwać się starymi dowodami osobistymi...

  posiadania dowodu osobistego, wniosek o wymianę tego dokumentu będą mogły złożyć w dowolnym terminie po przyjeździe do kraju. Placówki dyplomatyczne, w myśl przepisów prawa, (...)

 • Zmiana danych KRS

  polskiego, zezwolenia na pobyt, numeru REGON. ZMIANA ZARZĄDU I UMOWY SPÓŁKI Zmiana zarządu, jak również zmiana umowy spółki wymagają powzięcia uchwał w tym przedmiocie przez (...)

 • Jak będą wyglądały nowe dowody osobiste?

  zmieniające rozporządzenie w sprawie wzoru dowodu osobistego oraz sposobu i trybu postępowania w sprawach wydawania dowodów osobistych, ich utraty, uszkodzenia, unieważnienia (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  ubezpieczeniom, opracowanych przez ZUS. Ważne, aby w składanym oświadczeniu podała następujące dane: swoje imię i nazwisko, numer PESEL, a w razie jego braku- serię i numer dowodu (...)

 • Ustawa o grach i zakładach wzajemnych

  ;w gier opłatę:  1) w kasynie gry - w wysokości średniej wartości najniższych stawek stosowanych w poszczególnych rodzajach gier cylindrycznych;  2) w (...)

 • Zakres odpowiedzialności komandytariusza

  poszczególnych komandytariuszy i komplementariuszy ani uregulowania zawarte w umowie spółki a dotyczące udziału w majątku spółki w razie jej likwidacji (są też zdania (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  uzupełniania. Jakie składniki wynagrodzenia nie są uwzględniane w podstawie wymiaru zasiłku? W podstawie wymiaru zasiłku przysługującego w czasie trwania ubezpieczenia nie uwzględnia (...)

 • Zmiana adresu zamieszkania pracownika

  pracownika w ZUS na druku ZIUA , ale nie mam jeszcze dowodu osobistego. Czy mogę na podstawie zaświadczenia wydanego pracownikowi z Urzędu Gminy zmienić zameldowanie w ZUS? Zgodnie (...)

 • Jak składa się zgłoszenie identyfikacyjne, zgłoszenie aktualizacyjne i zgłoszenie likwidacji działalności (NIP)?

  siedziby w Polsce, zgłoszenie identyfikacyjne składają do naczelnika Drugiego Urzędu Skarbowego Warszawa Śródmieście, nie później niż w terminie przewidzianym do złożenia (...)

 • Coraz bliżej e-dowody

  zmian w ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne w zakresie wskazania rodzaju podpisów i środków (...)

 • Prawo celne - Kodeks celny

  finansów publicznych określi, w drodze rozporządzenia, ogólne warunki i wzory ewidencji prowadzonych w wolnym obszarze celnym lub składzie wolnocłowym, mając na uwadze zapewnienie (...)

 • II - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO - Postępowanie

  sprostowania zamieszczonego w decyzji pouczenia w tych kwestiach.§ 2. W przypadkach określonych w § 1 termin dla strony do wniesienia odwołania, powództwa lub skargi biegnie od (...)

Zobacz więcej

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Zmiana w KW

  Witam, niedawno spółdzielnia mieszkaniowa przysłała mi pismo że ze względu na to że zmieniły się jakieś przepisy należy poprawić wpis w księdze (...)

 • WAŻNE!!!!!!!!! DOWÓD OSOBISTY

  Jestem zdesperowana,bo nie chcą mi przyjąć wniosku o przyznanie dowodu osobistego,gdyż nie skonczyłąm 18lat. Niestety muszę złożyć to podanie (...)

 • Podrobiona legitymacja

  Co grozi, i co najlepiej robić gdy konduktror PKP złapie Cię z podrobioną legitymacją studencką? W dodatku zabiera legitkę i po dwóch miesiącach (...)

 • Zmiana imienia - z dwuczłonowego na jednoczłonowe

  Witam, mój problem jest następujący. Według mojego dowodu osobistego, noszę imię Maria Zdzisława, jednak od zawsze używam innego imienia (jednoczłonowe). (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.