Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zgoda stron na zmianę ostatecznej decyzji o ustaleniu warunków zabudowy

  nabyła każda z tych stron. Wymóg zgody strony na zmianę decyzji ostatecznej nie jest uzależniony od tego czego ma dotyczyć zmiana decyzji, a inaczej mówiąc każda zmiana (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  . Postępowanie podatkowe jest dwuinstancyjne. Art. 128. Decyzje, od których nie służy odwołanie w postępowaniu podatkowym, są ostateczne. Uchylenie lub zmiana tych decyzji, stwierdzenie (...)

 • Zmiana decyzji wzzt

  jej zmiana może nastąpić jedynie na podstawie art. 155 kpa. Zmiana decyzji w trybie art. 155 kpa następuje zawsze za zgodą strony, która na mocy decyzji nabyła prawo. Wniosek (...)

 • Porada prawna na temat zmiana decyzji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmiana decyzji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  ; 1. Decyzje, od których nie służy odwołanie w administracyjnym toku instancji lub wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, są ostateczne. Uchylenie lub zmiana takich decyzji, stwierdzenie (...)

 • Warunki zabudowy - zmiana decyzji

  postępowania naraża się na ewentualność usunięcia tej decyzji z obrotu prawnego przez organ wyższego stopnia poprzez stwierdzenie nieważności decyzji zmieniającej warunki zabudowy. Podsumowując, (...)

 • Uchylenie lub zmiana prawomocnej decyzji ZUS

  . (sygn. akt K 5/11).  Kiedy będzie możliwe uchylenie lub zmiana prawomocnej decyzji organu rentowego? Ustawa reguluje problematykę wzruszalności decyzji organów rentowych (...)

 • Zmiana decyzji po odwołaniu się do SKO

  prawną decyzji należy podać dotychczasowe przepisy oraz przepis powyższy. SKO, zmiana decyzji, odwołanie, postępowanie administracyjne, pomoc społeczna

 • Uchylenie i zmiana decyzji administracyjnej

  mnie decyzji z 2002 r. spowoduje że mój wniosek o nieodpłatne przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntu będzie rozpatrywany w oparciu o przepisy nowej ustawy z 2005 roku? Czy też możliwa (...)

 • Zmiana decyzji środowiskowej

  zmieniane jedynie decyzje ostateczne, nie dotknięte wadami wymienionymi w art. 145 § 1, przy czym zmiana taka wymaga zgody wszystkich stron postępowania.  Natomiast, gdy zmiana ta jest (...)

 • II - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO - Postępowanie

  . Rozstrzygnięcie w sprawie nieważności decyzji następuje w drodze decyzji.§ 2. Jeżeli nie można stwierdzić nieważności decyzji na skutek okoliczności, o których mowa w art. 156 (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zmiana decyzji PILNE

  Mój tata będąc wdowcem dokonał wraz z siostrą działu spadku po mamie oraz zniósł współwłasność na moja rzecz w zamian za służebność polegająca (...)

 • Zmiana decyzji związanej z eksmisją PILNIE POMOC

  Potrzebuje pilnie porady a nawet prowadzenia sprawy mojej babci. Krótko opisując sprawę jej były maż kilka lat temu otrzymał eksmisję z domu za (...)

 • Przejcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza

  Witam, 3 miesiące temu zmarła moja mama. Pozostawiła po sobie spadek (nieruchomość) oraz długi, przewyższające wartość tej nieruchomości. Nieruchomość (...)

 • Zmiana kategorii wojskowej

  Posiadam kategorię E chciałbym zmienic na A czy to mozliwe?Byłem chory zostałem wyleczony 3 lata temu,i własciwie tylko kategoria E przeszkadza mi (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka

  Mam nieślubne dziecko. Uznałem to dziecko lecz dziecko nosi nazwisko swej matki, bo tak zostało to ustalone. Jeśli matka dziecka wyjdzie za mąż to (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane