Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podział spadku po ojcu

  ustawowych po zmarłym zostanie przez niego pominięta w sporządzonym testamencie, przy zaznaczeniu, że taki spadkobierca nie został jednocześnie wydziedziczony przez spadkodawcę (co całkowicie pozbawiałoby (...)

 • Ulga mieszkaniowa w spadkach

  zmarłym ojcu w wysokości proporcjonalnej w stosunku do udziałów zmarłego ojca (1/4) tj. (110 m2x1/4 = ulga 27,5 m2 ) i po raz drugi po zmarłej babci (3/4) tj.(110 m2x3/4 = ulga 82,5m2)? Zgodnie z art. (...)

 • Odrzucenie spadku

  , to w jego miejsce wchodzą zstępni, którzy nabywają takie same prawa jak każdy spadkobierca ustawowy. Nie ma w tym przypadku znaczenia, że dzieci kilka lat wcześniej przyjęły spadek po zmarłym (...)

 • Opinia prawna na temat zmarłym

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zmarłym, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spadek po matce, która wyszła za mąż

  matkę, to gospodarstwo rolne ani dom nie wejdą w skład spadku po matce. Po zmarłym mężu Pańskiej matki nie dziedziczą z ustawy dzieci matki (chyba, że zostały one przysposobione). Żeby więc Pan (...)

 • Jak przenieść spadek na osobę nie będąca spadkobiercą - opinia prawna

  którym  do spadku po zmarłym bracie ojca dochodzą jego dzieci w częściach równych, nie zaś małżonek zmarłego. W kwestii podatku od spadku - zobowiązanym do zapłacenia podatku spadkowego (...)

 • Składki lokatora na fundusz remontowy

  Do lokalu po zmarłym właścicielu wprowadził się „dziki” lokator. Z powodu braku spadkobierców lokal przejmie prawdopodobnie skarb państwa (post. spadkowe jest od wielu lat w toku

 • Sprzedaż współwłasności i dziedziczenie

  postanowienie stwierdzające nabycie spadku na rzecz oznaczonych osób. Spadkobiercy, którzy zostaną lub zostali już pozwani w sprawie niegodności dziedziczenia przez nich spadku po zmarłym, powinni (...)

 • Opodatkowanie renty otrzymywanej z Włoch

  mowy w poprzednich artykułach niniejszej umowy, będą opodatkowane tylko w tym Państwie (tj. w Polsce). Podsumowując, dochody z renty po zmarłym mężu uzyskiwane z Włoch przez osobę mającą miejsce

 • Odprawa pośmiertna

  Wdowa po zmarłym pracowniku wystąpiła o wypłatę zasiłku pośmiertnego po zmarłym w 4 m-ce po rozwiązaniu z nim umowy o pracę za wypowiedzeniem mężu. Twierdzi, że mąż jej w chwili śmierci (...)

 • W jaki sposób powstaje spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego?

  formą tego prawa pojawić się może po śmierci członka spółdzielni. Wówczas pewna określona grupa podmiotów z racji zażyłości relacji oraz zamieszkiwania z członkiem, która nie może dziedziczyć (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • renta

  1.Czy osoba chorujaca na cukrzyce insulinozalezna może otrzymać rentę 2.Osoba po stendach (bez zawału) leczona kardiologicznie może dostać rentę (...)

 • spadek

  mam pytanie moja mama zmarła i przeprowadzili podział majatku tylko adwokat tak zatail i podstawił świadkow ze to było gospodarstwo rolne na ktorym (...)

 • renta po zmarłym konkubencie

  Czy orientujecie się Państwo, czy po zmarłym konkubencie wdowa może przejść na jego rentę? Podobnież coś zmieniło się w przepisach. Składam (...)

 • Czy PDOF jest pobierane tez od osób co nie prowadza działalnosci gospodarczej i którzy nie mają renty po zmarłym rodzicu ?

  Czy PDOF jest pobierane tez od osób co nie prowadza działalnosci gospodarczej i którzy nie mają renty po zmarłym rodzicu ? Pytam bo do czerwca 2011r (...)

 • Odrzucenie spadku a dom

  Witam około rok temu zmarł moj ojciec, jako, że był on alkoholikiem i często zaciągał pożyczki w bankach, wraz z moja siostra odrzucilismy spadek. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane