Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VI - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 720 - art. 834)

  . W braku odmiennej umowy zlecenie nie wygasa ani wskutek śmierci dającego zlecenie, ani wskutek utraty przez niego zdolności do czynności prawnych. Jeżeli jednak, zgodnie z umową, zlecenie (...)

 • Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  zlecenie. Przyjmujący zlecenie powinien w zasadzie działać osobiście. Może powierzyć wykonanie zlecenie osobie trzeciej jeśli wynika to z umowy, zwyczaju albo zmuszony jest szczególnymi

 • Umowa agencyjna

  dający zlecenie nie ponosi odpowiedzialności, jeżeli zaś prowizja została już agentowi wypłacona, podlega ona zwrotowi. Jakie obowiązki ma dający zlecenie? Dający zlecenie obowiązany (...)

 • Porada prawna na temat zlecenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zlecenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypowiedzenie umowy zlecenia

  jeżeli przyjmujący zlecenie zaciągnął zobowiązania w celu wykonania umowy, dający zlecenie powinien go z nich zwolnić zgodnie z art. 742 zd. 2 KC. Skutki wypowiedzenia zlecenia odpłatnego (...)

 • Fiducjarne nabycie własności nieruchomości

  własnym imieniu i na swoją rzecz – i tak jest to oznaczone w akcie notarialnym nabycia od obecnych właścicieli. Dla skutecznego nabycia rzeczy przez biorącego zlecenie oraz dla skutecznego

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  rodzaje zleceń: pierwotne zlecenie udzielone wykonawcy oraz zlecenie udzielone przez tego wykonawcę na rzecz kolejnego podmiotu, który pełni właśnie funkcję podwykonawcy (a także kolejne (...)

 • Jak dostać refundowane środki pomocnicze i ortopedyczne?

  którego ubezpieczony jest zarejestrowany. Zlecenie może być potwierdzone osobiście przez pacjenta, inną osobę w jego imieniu lub drogą pocztową (zlecenie przysyłane pocztą będzie (...)

 • Umowa spedycji

  dokonać przewozu, gdy uzyska na to zgodę dającego zlecenie albo gdy nie ma możności uzyskania takiej zgody, a zachodzi uzasadniony powód do przypuszczenia, że dający zlecenie zgodziłby (...)

 • Jak przenieść numer przy zmianie operatora?

  abonent składa w formie pisemnej zlecenie preselekcji do dostawcy usług zapewniającego przyłączenie do stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej operatora o znaczącej pozycji rynkowej. Zlecenie

 • Charakterystyka umowy zlecenia jako podstawy zatrudnienia

  . dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie (...)

 • Rozwiązanie umowy zlecenia

  organizowanie odpowiednich działań. Dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania (...)

 • Rodzaje umów agencyjnych

  zobowiązanym z umowy. W razie gdy agent zawierający umowę w imieniu dającego zlecenie nie ma umocowania albo przekroczy jego zakres, umowę uważa się za potwierdzoną, jeżeli dający zlecenie (...)

 • Zwrot wydatków zleceniobiorcy

  na żądanie przyjmującego zlecenie udzielić mu odpowiedniej zaliczki (art. 743 kc). Generalnie rzecz ujmując, sposób rozliczenia stron umowy zlecenia z poniesionych przez przyjmującego zlecenie

 • Kiedy i w jaki sposób likwidator spółki może zrezygnować z funkcji - opinia prawna

  przez przyjmującego zlecenie. Zgodnie z tymi przepisami, tj. z art. 746 kodeksu cywilnego, przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie, jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, (...)

 • Umowa o pracę a umowy cywilnoprawne - opinia prawna

  polega na tym, że przyjmujący zlecenie zobowiązuje się do dokonania określonych czynności dla dającego zlecenie, za których ostateczny efekt nie jest odpowiedzialny. Przyjmujący zlecenie (...)

 • "Blankietowa umowa" na wykonanie usługi

  , art. 746 kc przewiduje, że dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania (...)

 • Uprawnienia zleceniobiorcy do świadczeń socjalnych

  zwiazku z nieposiadaniem przez przyjmującego zlecenie statusu pracownika, przyjmujący zlecenie nie będzie uprawniony do otrzymywania jakichkolwiek świadczeń pracowniczych (świadczenia te związane (...)

 • Faktury wystawiane przez agenta

  wtedy, gdy ma do tego umocowanie. Zatem agent może bądź jedynie pośredniczyć przy zawieraniu umów w imieniu dającego zlecenie lub zawierać je w jego imieniu. Agent nie zawiera zatem umó

 • Minimalne wynagrodzenie nie tylko dla pracownika

  miejsce wykonywania zlecenia lub świadczenia usług nie będzie miała możliwości prowadzenia ewidencji liczby przepracowanych godzin, osoba fizyczna przyjmująca zlecenie lub świadcząca usługi albo (...)

 • Gwarancja bankowa

  gwarancji. Zlecenie udzielenia gwarancji skierowane do banku przez zleceniodawcę musi nastąpić w formie pisemnej. Wskazywać ono powinno w szczególności: nazwisko (nazwę dającego zlecenie (...)

 • Jak wygląda procedura złożenia rezygnacji przez zarząd spółki z o.o. - opinia prawna

  przepisy o wypowiedzeniu zlecenia przez przyjmującego zlecenie. Zgodnie z tymi przepisami, tj. z art. 746 kodeksu cywilnego, przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie, jednakże (...)

 • Wypowiedzenie umowy zlecenia zawartej na czas określony

  powodu, powinien także naprawić szkodę. Również przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego (...)

 • Ustawa prawo czekowe

  , wystawiony na nazwisko lub na zlecenie i przesłany przez wystawcę bezpośrednio trasatowi, odwołano, zanim trasat wykonał otrzymane polecenie.Jeżeli odwołanie nie nastąpiło, trasat może zapłacić (...)

 • Rozwiązanie umowy zlecenie

  . Zgodnie z przepisami k.c. dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego (...)

 • Ważne powody odstąpienia od umowy zlecenia

  nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę. Przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Umowa zlecenie

  Chcę zatrudnić osoby do zberania wpisów do katalogu. Jest kilka rodzajów wpisów a co za tym idzie różne prowizje od nich (liczbowa a nie procentowa). (...)

 • Praca na umowę zlecenie a zwolnienie w ciąży

  Witam! Potrzebuję radydotyczącej mojej sytuacji gdyż staram się o dziecko i chciałabym mieć jasność. Pracuję na pełny etet i na umowę o pracę, (...)

 • Umowa zlecenie-co trace

  Jestem zatrudniony w firmie ktora umika jak ognia zawierania umow stalych o prace.Wiec jestem zatrudniany na odnawialnych co miesiac umowach zleceniach.Pracodawca (...)

 • umowa zlecenia a składki zus

  Witam! Jestem zatrudniona na umowę o pracę gdzie są odprowadzane składki ZUS. Równocześnie pracuję na umowę zlecenia ( biuro odprowadza składki (...)

 • odwołanie zamówienia mebli

  Domyślnie Rezygnacja z zamówienia realizacji mebli Witam wszystkich. Bardzo prosiłbym o poradę w następującym temacie. Zamówiliśmy meble do kuchni (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane