Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Żądanie obniżenia alimentów ze wzgledu na możliwość sprzedaży ziemi przez byłą żonę

  majątkowej na pokrycie swegoutrzymania, gdy drugi małżonek ze względu na swą sytuację majątkową i zarobkową jest wstanie spełniać obowiązek alimentacyjny.Oznacza to, że była żona nie musi sprzedawać (...)

 • Błędny AWZ

  ekspertyza biegłego - geodety w tej sprawie. Akt własności ziemi, ustalenie istnienia bądź nie istnienia prawa bądź stosunku prawnego, stwierdzenie nabycia spadku, nieruchomość, właściciel

 • Przekazanie gospodarstwa rolnego

  sporządzony wniosek o założenie księgi wieczystej i dokonanie w niej, a także w istniejącej już księdze, odpowiednich wpisów. Podstawą założenia księgi wieczystej będzie akt własności ziemi, (...)

 • Porada prawna na temat ziemi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ziemi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Samowola współwłaściciela

  gruntu ziemia stanowi przychód z nieruchomości rolnej, dlatego pozostali właściciele mogą żądać od prowadzącego budowę zwrotu odpowiedniej, w stosunku do udziałów, wartości ziemi. Podobną (...)

 • Początek biegu terminu zasiedzenia służebności

  się posiadaczami samoistnymi (wcześniej byli posiadaczami zależnymi). Dlatego w roku 2001 zasiedli przedmiotową drogę. Natomiast Akt Własności Ziemi mają z roku 1974. Moim zdaniem to Akt Własności (...)

 • Kontrola NIK. Grunty skarbu państwa użytkowane bezprawnie

  pomagają też tym instytucjom publicznym, które decydują się na podjęcie działań prawnych w celu odzyskania ziemi lub windykacji należności. Kontrola pokazała, że sporadyczne próby kierowania (...)

 • Agencja Nieruchomości Rolnych na półmetku – uwarunkowania dalszej prywatyzacji

  ziemi zarówno przez gospodarstwa rodzinne, jak i przedsiębiorców rolnych prowadzących większe obszarowo gospodarstwa rolne, tworzących miejsca pracy dla osób ze środowisk

 • Jak powinny wyglądać cmentarze i groby?

  się podmurówkę dla warstwy sanitarnej ziemi, jako izolację, o grubości co najmniej 0,3 m od sklepienia do poziomu ziemi. Grób ziemny to dół w ziemi, do którego (...)

 • Omyłka wpisu nazwiska w akcie własności ziemi

  terytorialnego. Z orzeczeń Naczelnego Sądu Administracyjnego, wynika, że sprostowania dokonuje właściwy organ gminy - organ wykonawczy (wójt, burmistrz lub prezydent miasta). akt własności ziemi, (...)

 • Dział spadku według aktu własności ziemi

  jako jej przedstawiciel ustawowy. akt własności ziemi, spadek, dział spadku, postępowanie spadkowe, uregulowanie własności, gospodarstw rolnych

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Roszczenie o zwrot nieruchomości

  Jakie są szanse zwrotu nieruchomości wywłaszczonej w 1967roku . żadne pieniadze nie zostały pobrane (pawelolszewski) Zwrot nieruchomosci raczej nie (...)

 • zakup ziemi

  witam chcielibyśmy kupić ziemie, mamy takową na oku ale jest jeden problem. żeby kupić grunt o takim areale (6 ha) musimy, wg noweej ustawy spełniać (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • kontrola nazdzoru budowlanego

  Witam, posiadam ziemię rolną i graniczę z lasmi państwowymi, po wichurze lasy wyciągały drzewa przez moją ziemię, za moją zgodą i dokonały (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane