Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność spadkobierców za abonament RTV

  jednocześnie stabilność i przewidywalność finansowania określonej ustawowo misji.  Zgodnie z art. 922 kodeksu cywilnego prawa i obowiązki majątkowe zmarłego (...)

 • Firma windykacyjna a postępowanie spadkowe

  się tak dlatego, że zgodnie z art. 922 kodeksu cywilnego w skład spadku wchodzą prawa i obowiązki zmarłego. Jeżeli więc zmarły był stroną umów kredytowych, (...)

 • Dziedziczenie zobowiązań

  ustawowym i testamentowym)? Czy w przypadku dziedziczenia tego długu spadkobiercy będą mogli skutecznie odrzucić spadek? Co w takiej sytuacji dzieje się ze spadkiem? Zgodnie z art. 922 (...)

 • Porada prawna na temat zgodnie z art. 922 kodeksu cywilnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zgodnie z art. 922 kodeksu cywilnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Dowód na bycie spadkobiercą – opinia prawna

  art. 922 § 1 Kodeksu cywilnego (dalej: k.c.) prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z chwilą jego śmierci na jedną lub kilka osób stosownie do przepisów prawa (...)

 • Jak udowodnić swoje prawo do spadku? - opinia prawna

  przypadającą mi część zadłużenia?   Ad. 1 Zgodnie z art. 922 § 1 Kodeksu cywilnego (dalej: k.c.) prawa i obowiązki majątkowe zmarłego przechodzą z (...)

 • Podatek od polisy z USA

  podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Natomiast na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób

 • Uczestnicy egzekucji z nieruchomości

  użytkowanie, jak i służebność osobista stanowią ograniczone prawa rzeczowe. Zgodnie z art. 922 Kodeksu postępowania cywilnego uczestnikami postępowania oprócz (...)

 • Dziedziczenie, czy pierwszeństwo w nabyciu? - opinia prawna

  to do wniosku, że wskazany majątek nie wchodzi w skład spadku, a co za tym idzie nie podlega dziedziczeniu. Zgodnie bowiem z art. 922 Kodeksu Cywilnego (KC) tylko prawa (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  podatkowa lub ustawy z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (Dz. U. z 2004 r. Nr 8, poz. 65, z późn. zm.(17) ), korektę deklaracji podatkowej wraz z uzasadnieniem (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  . 287 § 1 w zw. z art. 294, art. 296 § 3 oraz art. 299 Kodeksu karnego,3) o występki, które z mocy przepisu szczególnego należą do właściwości sądu okręgowego. (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)

 • CZY JEST TO MOŻLIWE....

  Zona tak umilała mi życie że dla świetego spokoju wyprowadziłem się. Teraz jestem w trakcie sprawy rozwodowej.Czy jest możliwe aby żona mogła (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane