Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy już w sprawie o rozwód możliwy jest podział majątku dorobkowego przez małżonków?

  , a nie sporach majątkowych. Jeśli małżonkowie nie będą zgodni co do sposobu podziału majątku, a w szczególności jego składników, ich wartości, a także jak podział ma wyglądać, (...)

 • Częściowy dział spadku

  zgodni co do sposobu jego dokonania. Przy braku takiej zgody możliwym jest jedynie dział dokonany przez sąd. Umowny dział spadku możliwy jest tylko wtedy, gdy wszyscy współspadkobiercy zgadzają się (...)

 • Wpływ intercyzy na podział majątku

  piątą część wpisu stosunkowego, który jest obliczany od wartości majątku podlegającego podziałowi. Jeśli małżonkowie są zgodni pobiera się połowę opłaty. Pozew o rozwód należy złożyć (...)

 • Porada prawna na temat zgodni

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zgodni, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jeden pełnomocnik dla obydwu stron

  jesteście Państwo zgodni). Zresztą to nie tylko racje logiczne przemawiają za takim rozwiązaniem. Każdy z prawników objęty jest zakazem reprezentowania obydwu stron sporu w tym samym postępowaniu. (...)

 • Podział majątku w drodze umowy

  dwa sposoby podziału majatku, który był objęty wspólnością ustawową: umowny i sądowy. Małżonkowie mogą dokonać podziału majątku na mocy umowy, jeżeli są zgodni co do sposobu tego podziału. (...)

 • Umowa o dział spadku

  Dział spadku może zostać dokonany albo na podstawie umowy pomiędzy spadkobiercami, jeśli są zgodni co do sposobu podziału majątku spadkowego, albo w drodze orzeczenia sądowego, w sytuacji, gdy takiej

 • Jak szybko ustalić kto jest spadkobiercą?

  , pozostawiając uczestnikom postępowania możliwość wyboru pomiędzy drogą postępowania sądowego a poświadczeniem dziedziczenia przed notariuszem. Jeśli jednak uczestnicy nie będą zgodni co do (...)

 • Jak rozporządzić majątkiem wspólnym po ustaniu wspólności małżeńskiej?

  (byli) małżonkowie są zgodni. Nie ma wtedy żadnych szczególnych reguł, tyle tylko, że oboje występują jako strona umowy. Niestety stosunki między (byłymi) małżonkami nie zawsze umożliwiają (...)

 • Podział majątku spadkowego według przepisów Kodeksu cywilnego

  notarialnego. Żądanie chociażby jednego spośród nich, aby sprawę rozstrzygnął sąd, wyłącza możliwość dokonania umownego działu spadku. Spadkobiercy muszą być także zgodni co do sposobu (...)

 • Zgodny wniosek o sądowy dział spadku

  sąd może zakwestionować nasz plan podziału spadku pomimo tego że wszyscy jesteśmy co do tego planu podziału zgodni? Czy istnieje jakiś minus tego, że robimy dział spadku w sądzie zamiast u notariusza? (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • Rozwod w Polsce czy w Niemczech

  Witam, mam pytanie odnosnie rozwodu. Razem z mezem mieszkamy w Niemczech (kazde oddziellnie , w innych miastach ). Chcemy sie jak najszybciej i po jak (...)

 • wewnętrzna instalacja gazowa

  Witam ! Proszę o pomoc i podpowiedź - Czy wewnętrzna instalacja gazowa (od gazomierza do poszczególnych odbiorników gazu ) stanowi własność wraz (...)

 • POMOCY:podział majątku-jak najtaniej?

  WItam. Tak jak w temacie. Jak można najtaniej i możliwie najszybciej dokonac podziału majątku? Rozwodzimy się. Jesteśmy zgodni co do sposobu jego (...)

 • Do Mikawi-rozwód

  Chciałabym uzyskac jak najszybciej rozwod. Oboje z mezem jestesmy zgodni co do tego, ze nie mozemy juz ze sobą wytrzymac. Nie mamy dzieci. Nie chce orzekac (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane