Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przygotuj się na wakacje

  akcyzowych z akcyzą zapłaconą na terytorium państwa członkowskiego (UE) przywożone z tego państwa na terytorium kraju przez osobę fizyczną, gdy przywóz następuje (...)

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  , a w przypadku gdy wjazd cudzoziemca nastąpił na podstawie umowy przewidującej zniesienie bądź ograniczenie obowiązku posiadania wizy albo cudzoziemiec przebywa na terytorium Rzeczypospolitej (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  ;wnież samej osoby podopiecznego, np. szczególnie kosztowny wyjazd na studia za granicę na życzenie pupila. Należy jednak zaznaczyć, że zarówno wydatki jak i nakłady (...)

 • Porada prawna na temat zgoda rodzicow na wyjazd za granice z opiekunem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zgoda rodzicow na wyjazd za granice z opiekunem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks cywilny

  działająca w porozumieniu z nimi wpłynęła na wynik aukcji albo przetargu w sposób sprzeczny z prawem lub dobrymi obyczajami. Jeżeli umowa została zawarta na cudzy rachunek, jej (...)

 • Zgoda na wyjazd dziecka za granicę

  na wyrobienie dziecku dowodu osobistego (albo paszportu).Ojciec dzieci jest uczestnikiem w takiej sprawie, dzieci - nie. Opłata od wniosku wynosi 40 zł. zgoda, sąd opiekuńczy, wyjazd, (...)

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  lub na piśmie sprawozdanie dotyczące osoby pozostającej pod opieką. Sprawozdanie z zarządu majątkiem tej osoby składa na piśmie, chyba że sąd zezwoli mu na złożenie sprawozdania (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  uwierzytelnionego oświadczenia, na wyjazd dziecka z drugim z rodziców za granicę na okres powyżej 2 miesięcy (takie zezwolenie na wyjazd wymagane było (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  19, poz. 147; Nr 30, poz. 210; Dz.U. z 1984 Nr 45, poz. 242; Dz.U. z 1985 Nr 22, poz. 99; Dz. U. z 1989 Nr 3, poz. 11; Dz.U. z 1989 Nr 33, poz. 175; Dz.U. z 1990 Nr 34, poz. 198; (...)

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  zgłoszenia wyjazdu za granicę? Obywatel polski, który wyjeżdża z kraju z zamiarem stałego pobytu poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, jest obowiązany zgłosić swój (...)

 • Jak zgłosić wyjazd za granicę?

  czasowy wyjeżdżający poza granice RP, bez zamiaru stałego pobytu, na okres dłuższy niż 6 miesięcy. Zgłosić wyjazd musi więc każda osoba, która: chce wyjechać za (...)

 • Kiedy rodzic może zostać pozbawiony władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  § 2 k.r.o. Nawet jednak wydanie paszportu nie rozwiązuje problemu wyjazdu małoletniego dziecka za granicę z jednym z rodziców. W takim bowiem przypadku konieczna będzie zgoda drugiego (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  . );  8) ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne (Dz. U. z 2005 r. Nr 239, poz. 2019, z późn. zm. );  9) ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. - Prawo lotnicze (Dz. U. (...)

 • Wyjazd zagraniczny - o czym warto pamiętać?

  wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu; świadczenie na wypadek śmierci - 100% sumy ubezpieczenia. Przed wyjazdem na wakacje za granicą w UE i EFTA warto wyrobić EKUZ Wyjeżdżając (...)

 • Zgoda na zagraniczny wyjazd dziecka

  mozliwości. Jeżeli nie skorzysta Pani z tych dróg odwoławczych i wyjedzie Pani z dzieckiem za granice i pozostanie tam dłużej, niż wynika to z orzeczenia sądu, może się (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  towarowego zgodnie z przepisami art. 34 i 35 rozporządzenia Rady (WE) nr 40/94 z dnia 20 grudnia 1993 r. w sprawie wspólnotowego znaku towarowego (Dz. Urz. WE L 11 z 14.01.1994, str. 1, z (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  osobistego jednego z małżonków, wierzyciel może żądać zaspokojenia z majątku osobistego dłużnika, z wynagrodzenia za pracę lub z dochodów uzyskanych przez (...)

 • Adopcja dziecka siostry i wyjazd za granicę

  przeprowadzeniu rozprawy, na którą wzywa się przysposabiającego oraz osoby, których zgoda na przysposobienie jest potrzebna (tu odpowiedź na Pani pytanie - nie wydaje się, aby (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  widoków powodzenia na przyszłość, 7) wierzytelności z tytułu wynagrodzenia za pracę lub z tytułu innej działalności zarobkowej jednego z małżonków, 8) (...)

 • Zgoda sądu na wyjazd dzieci za granicę

  zgody) należy zwrócić się do sądu rejonowego (pełni on tu rolę sądu opiekuńczego) z wnioskiem, by sąd wyraził zgodę na wyjazd dziecka za granicę. Wniosek taki to pismo, (...)

 • Dzienny opiekun może zająć się dzieckiem

  dziecka współpracują z dziennym opiekunem, który sprawuje opiekę nad ich dzieckiem. Współpraca ta ma charakter dwustronny. Z jednej strony, polega na udzielaniu (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  osoby fizycznej; prawa i obowiązki wynikające z decyzji przechodzą z mocy prawa na następców prawnych przedsiębiorcy z chwilą jego śmierci. W przypadku śmierci przedsiębiorcy (...)

 • Zgoda sądu na wyjazd dziecka za granicę

  oczywiście chcę zabrać dziecko. Moje pytanie - w jaki sposob w takiej sytuacji mogę uzyskać zgodę sadu na ten wyjazd? Czy wystarczyłaby zgoda ojca dziecka na pismie? Skoro sąd (...)

 • Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!

  przypada na każdego z ubezpieczycieli.   Dodano przy tym przepis, zgonie z którym jeżeli w którejkolwiek z ww. umów ubezpieczenia uzgodniono, że suma (...)

 • Wyjazd z dzieckiem za granicę bez zgody byłego współmałżonka

  orzeczenia sądu opiekuńczego”. Ponadto, z uchwały SN z dnia 10 listopada 1971r., sygn. III CZP 69/71, LexPolonica nr 314382 wynika, że na wyjazd za granicę (...)

 • Zgoda rodzica na pobyt dziecka za granicą

  decyzji o wyjeździe dziecka na stałe za granicę. Jeżeli będzie chciała postępować zgodnie z prawem, to taki ewentualny wyjazd będzie musiała uzyskać Pana zgodę. W braku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wyjazd z dzieckiem za granicę

  Czy po wejściu do unii, muszę mieć zgodę ojca mojego dziecka na wyjazd z dzieckiem za granicę. Nie jestem z nim w związku małżeńskim, a niedługo (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich.

  Proszę o pomoc. Jestem zupełnie zielona jeśli chodzi o prawo i nie wiem jak się za to zabrać. Problem polega na tym, że chcę by pozbawiono praw (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Możliwość wydania paszportu bez zgody ojca?Proszę o pomoc!

  Chciałbym wyrobić paszport mojemu dziecku, ma rok i 7 miesięcy, jestem w trakcie rozwodu, wniosłam o orzeczenie o winie, łącznie z zasądzeniem alimentów (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane