Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zgoda właściciela na zameldowanie

  właścicielskich właściciela tego mieszkania. Dlatego też nie jest możliwe bez jego zgody. Urzędy meldunkowe wymagają zgody właściciela lokalu, w którym ma nastąpić zameldowanie. właściciel, (...)

 • Zameldowanie a zgoda właściciela

  . Dlatego też w chwili obecnej nie jest już wymagana zgoda właściciela budynku na zameldowanie na pobyt stały. W związku z tym w dalszym ciągu będzie Pan mógł zameldować w (...)

 • Zameldowanie a zgoda współwłaściciela

  Właścicielami domu jednorodzinnego są dwie osoby - po 50%. Jedna z właścicielek wychodzi za mąż. Czy na zameldowanie na pobyt stały współmałżonka w tym domu potrzebna jest zgoda (...)

 • Opinia prawna na temat zgoda na zameldowanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zgoda na zameldowanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zameldowanie a zgoda właściciela

  . 9 ust. 2b ustawy zameldowanie w lokalu służy wyłącznie celom ewidencyjnym i ma na celu potwierdzenie faktu pobytu w tym lokalu. Zameldowanie posiada więc doniosłość na gruncie (...)

 • Dokumenty niezbędne do zameldowania

  powyższej ustawy. Dlatego w chwili obecnej nie jest wymagana zgoda właściciela budynku na zameldowanie na pobyt stały. Więcej na ten temat na naszej stronie Czym jest (...)

 • Zakup nieruchomości najmowanej przez osobę trzecią

  czy domu, ani obecność czy tym bardziej zgoda właściciela. Zameldowanie, niezależnie od tego czy stałe, czy też tymczasowe, nie będzie też miało wpływu na możliwość ewentualnej (...)

 • Remont mieszkania na lokal zastępczy

  na przeremontowanie mieszkania (np. zrobić 3 oddzielne pomieszczenia stawiając ścianki gipsowe i drzwi na klucz). Czy na zameldowanie czasowe eksmitowanych osób potrzebna jest zgoda (...)

 • Przesłanki wymeldowania osoby z mieszkania

  przedstawionych przepisów wynika wprost, iż do czasu istnienia majątku wspólnego, zgoda drugiego małżonka (w stosunku do składników tego majątku) będzie konieczna. Przy czym zgoda, (...)

 • Pełnomocnictwo w postępowaniu przed organami administracyjnymi - opinia prawna

  przed urzędem oświadczenia o wyrażeniu zgody na zamieszkiwanie i zameldowanie się w oznaczonym lokalu. pełnomocnictwo, administracja, zameldowanie, właściciel, loka, obowiązek meldunkowy, (...)

 • Zameldowanie a zgoda współwłaściciela

  pogorszeniu. Należy uznać, że meldunek w miejscu zamieszkania stanowiącego przedmiot współwłasności jest czynnością przekraczającą zwykły zarząd, dlatego też na jego dokonanie powinna być (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zgoda żony na zameldowanie

  Od kilku miesiecy jestem w trakcie rozwodu.Wczesniej jednak wyprowadzilem sie od zony z wynajmowanego przez nas mieszkania.Związałem sie z inna kobieta (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • prawa do dziecka

  Witam! Mój problem przedstawia się następująco, mam rocznego synka i zyjemy a raczej zylismy z jego ojcem bez slubu. Tatuś mojego dziecka jest skrajnie (...)

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane