Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zgoda właściciela na zameldowanie

  właścicielskich właściciela tego mieszkania. Dlatego też nie jest możliwe bez jego zgody. Urzędy meldunkowe wymagają zgody właściciela lokalu, w którym ma nastąpić zameldowanie. właściciel, (...)

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  Rzeczypospolitej Polskiej, dokument "zgoda na pobyt tolerowany" albo zezwolenie na pobyt stały, zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, decyzję o nadaniu (...)

 • Zameldowanie a zgoda właściciela

  . Dlatego też w chwili obecnej nie jest już wymagana zgoda właściciela budynku na zameldowanie na pobyt stały. W związku z tym w dalszym ciągu będzie Pan mógł zameldować w (...)

 • Porada prawna na temat zgoda na zameldowanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zgoda na zameldowanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zameldowanie a zgoda współwłaściciela

  Właścicielami domu jednorodzinnego są dwie osoby - po 50%. Jedna z właścicielek wychodzi za mąż. Czy na zameldowanie na pobyt stały współmałżonka w tym domu potrzebna jest zgoda (...)

 • Zameldowanie a zgoda właściciela

  . 9 ust. 2b ustawy zameldowanie w lokalu służy wyłącznie celom ewidencyjnym i ma na celu potwierdzenie faktu pobytu w tym lokalu. Zameldowanie posiada więc doniosłość na gruncie (...)

 • Dokumenty niezbędne do zameldowania

  powyższej ustawy. Dlatego w chwili obecnej nie jest wymagana zgoda właściciela budynku na zameldowanie na pobyt stały. Więcej na ten temat na naszej stronie Czym jest (...)

 • Przesłanki wymeldowania osoby z mieszkania

  przedstawionych przepisów wynika wprost, iż do czasu istnienia majątku wspólnego, zgoda drugiego małżonka (w stosunku do składników tego majątku) będzie konieczna. Przy czym zgoda, (...)

 • Pełnomocnictwo w postępowaniu przed organami administracyjnymi - opinia prawna

  przed urzędem oświadczenia o wyrażeniu zgody na zamieszkiwanie i zameldowanie się w oznaczonym lokalu. pełnomocnictwo, administracja, zameldowanie, właściciel, loka, obowiązek meldunkowy, (...)

 • Zameldowanie a zgoda współwłaściciela

  pogorszeniu. Należy uznać, że meldunek w miejscu zamieszkania stanowiącego przedmiot współwłasności jest czynnością przekraczającą zwykły zarząd, dlatego też na jego dokonanie powinna być (...)

 • Zameldowanie osoby przez współwłaściciela

  zameldowania w formie tzw. decyzji administracyjnej, którą można zaskarżyć do wojewody. zameldowanie, współwłasność, zgoda

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zgoda żony na zameldowanie

  Od kilku miesiecy jestem w trakcie rozwodu.Wczesniej jednak wyprowadzilem sie od zony z wynajmowanego przez nas mieszkania.Związałem sie z inna kobieta (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • prawa do dziecka

  Witam! Mój problem przedstawia się następująco, mam rocznego synka i zyjemy a raczej zylismy z jego ojcem bez slubu. Tatuś mojego dziecka jest skrajnie (...)

 • Malzenstwo z cudzoziemcem

  1. Chce zawarzec zwiazek malzenski z cudzoziemcem (Wlochem), jakie prawo bedzie w tym przypadku obowiazujace, polskie czy wloskie? 2. Czy zalezy to od (...)

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane