Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wniosek o wyrobienie paszportu dla dziecka

  paszportu niezbędne jest wystąpienie do sądu z wnioskiem, którego wzór zamieszczamy poniżej. paszport dla dziecka, wyrobienie paszportu, zgoda na paszport, małoletni, wyjazd (...)

 • Jak otrzymać dokument paszportowy?

  do zasady paszport może być wydany dziecku po ukończeniu przez nie 5 roku życia. Natomiast, jeżeli dziecko nie ukończyło 5 roku życia, na wniosek jego rodziców, może zostać mu wydany (...)

 • Jak wyrobić paszport?

  nie mieszkasz w Polsce i tymczasowo przebywasz za granicą, ale w innym państwie niż tym, w którym przebywasz na stałe i chcesz wrócić do miejsca, w którym przebywasz na stałe. (...)

 • Porada prawna na temat zgoda na paszport

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zgoda na paszport, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  , a w przypadku gdy wjazd cudzoziemca nastąpił na podstawie umowy przewidującej zniesienie bądź ograniczenie obowiązku posiadania wizy albo cudzoziemiec przebywa na terytorium Rzeczypospolitej (...)

 • Wydanie paszportu dla dziecka a kolejna zgodą ojca

  W 2003 r. wyrobiłam córeczce paszport (miała wówczas 3 m-ce), na który mąż wyraził zgodę poprzez konsulat w Londynie. Kilkakrotnie podróżowałam do Londynu na ten paszport, (...)

 • Zmiana zasad wydawania paszportów

  paszport tymczasowy oraz - na żądanie rodziców - paszport biometryczny. Ten drugi będzie wydawany na okres 12 miesięcy. Przed zmianą prawa dokument taki był ważny 5 lat. (...)

 • Ważne zmiany dla wyrabiających paszport

  wniosek o paszport i odebrać dokument? Wniosek o paszport i paszport tymczasowy będzie można złożyć w dowolnym wydziale paszportowym urzędu wojewódzkiego na terenie całego kraju, (...)

 • Wyjazd osoby małoletniej za granicę

  przewidzianych ustawą. Paszport wydaje się na jedną osobę. Jednak paszport może obejmować także dzieci do lat szesnastu, odbywające podróż pod opieką posiadacza paszportu. W razie (...)

 • Zgoda rodzica na pobyt dziecka za granicą

  przez 10 lat od daty jego wydania. Po utracie ważności zgoda na wyrobienie nowego jest również potrzebna. Pamiętać należy, że na podstawie art. 1 ust. 3 ustawy o ewidencji ludności (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  ; przywóz tych wyrobów miał charakter okazjonalny; wyroby te były przeznaczone wyłącznie na własny użytek podróżnego lub jego rodziny lub były przeznaczone na prezenty. - (...)

 • Wyjazd z wnuczkiem za granicę

  kolejny problem, gdyż wniosek o paszport dla dziecka muszą podpisać co do zasady oboje rodzice. Istnieją dwa rozwiązania. Rodzice mogą odesłać do Polski wypełniony i podpisany wniosek. Mogą też (...)

 • Jak uzyskać paszport?

  czynności należy dokonać i przed jakim urzędem, aby taki paszport uzyskać? Co potwierdza/dokumentuje paszport? Jak sama ustawa o paszportach wskazuje paszport jest dokumentem urzędowym (...)

 • Paszport dla małoletniego dziecka

  pytając o zgodę drugiego rodzica. Wyrażenie takiej zgody jest decyzją o sprawach istotnych dziecka. Zgoda taka musi być bezwarunkowa. Jest to bowiem zgoda tylko na wydanie dziecku paszportu. Jeżeli (...)

 • Kodeks wyborczy

  nigdzie niezamieszkałego, przebywającego stale na obszarze gminy.§ 3. Wyborcy stale zamieszkali na obszarze gminy pod innym adresem aniżeli adres ich zameldowania na pobyt stały na (...)

 • „Za życiem” - wsparcie kobiet w ciąży i rodzin

  handlowych – oferowanych przez instytucje publiczne i firmy – i następujących zniżek ustawowych: zniżki na przejazdy kolejowe - 37% na bilety jednorazowe oraz 49% na bilety (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  zgody na wydanie paszportu – a to w przypadku gdy dziecko jeszcze nie posiada paszportu oraz w dalszej kolejności na wyjazd dziecka za granicę w braku takiej zgody ze strony matki dziecka

 • Kiedy rodzic może zostać pozbawiony władzy rodzicielskiej - opinia prawna

  posiada on jeszcze paszportu wówczas powstanie problem wyrażenia przez matkę zgody na jego wydanie. Zgodnie bowiem z art. 7 ust. 4 zd. 1 ustawy z dnia 29 listopada 1990 r. o paszportach na wydanie (...)

 • Brak zgody sądu na wydanie dziecku paszportu

  małoletniego dziecka. Jeśli więc takie racjonalne obawy będą istniały, sąd może nie wydać zgody na wyrobienie paszportu. paszport, zgoda, zgoda sądu, wyrobienie paszportu, (...)

 • Jak zakończyć jednoosobową działalność gospodarczą?

  natury przy zakończeniu działalności opodatkowanej na zasadach ogólnych i ryczałcie Spisem należy objąć wszystkie pozostałe na stanie na dzień likwidacji działalności: towary (...)

 • Paszport a wyjazd zagraniczny dziecka

  wyrobienie paszportu (a tym samym na opuszczenie przez dziecko kraju) sąd jest władny do wydania postanowienia zezwalającego na wyrobienie paszportu pomimo braku zgody jednego z rodziców. Podobnie (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  zgody potrzebna jest zgoda ustawowego przedstawiciela dziecka.§ 2. Do uznania dziecka poczętego potrzebna jest zgoda matki.§ 3. Do uznania dziecka pełnoletniego potrzebna jest jego zgoda (...)

 • Zgoda na wydanie paszportu małoletniemu

  separacja rodziców trwa 2 lata. Ojciec nie utrzymuje z dzieckiem ani jego matką żadnych kontaktów, alimenty ściągane są przez komornika. Nie ma szans na wydanie zgody przez ojca na paszport. (...)

 • Jeżeli masz zaległości w opłacaniu składek, możesz stracić prawo do zasiłku

  r. każda wpłata z tytułu należnych składek zostanie rozliczona na najstarszą zaległość. Jeśli masz zadłużenie na koncie w ZUS, będzie on rozliczał Twoje wpłaty na najstarsze (...)

 • Paszport dla dziecka bez zgody rodzica

  orzeczenie powinna Pani skierować wniosek do sądu rejonowego ze względu na Państwa (Pani i dziecka) miejsce zamieszkania. We wniosku należy zwrócić się o zgodę sądu na wydanie dla (...)

 • Uprowadzenie dziecka przez rodzica

  , to żona ma prawo wyjechać. Niestety stan ten zmienia się z dniem 01.05.05 ponieważ paszport traci ważność, a co za tym idzie i moja zgoda na wpis. Czy mogę zmienić klasyfikację czynu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zgoda na paszport

  Jak zmusić ex-męża do wyrażenia zgody na wydanie paszportu dla dziecka. Nie zgadza się z przyczyn irracjonalnych , po prostu robi mi na złość... (xenia) (...)

 • opieka nad dzieckiem z podwojnym obywatelstwem

  Witam bardzo prosilabym o opinie prawna, czy ktos orientuje sie jak wyglada sprawa w sytuacji gdy: jestem w zwiazku malzenskim z cudzoziemcem, urodzilo (...)

 • zgoda na paszport a emigracja

  Moja byla zona chce opuscic Polska oczywiscie z corka. Sprzedala samochod, ma prywatna dzialalnosc ktora administruje jej adwokat. Z pewnych zrodel wiem (...)

 • Dziecko w Anglii

  Proszę o pomoc w następującej kwestii: Jestem w związku małżeńskim i mamy trójkę dzieci. Z powodu kłopotów finansowych zadecydowaliśmy, że (...)

 • ograniczone prawa a zgoda na paszport

  wita, mam ograniczone prawa rodzicielskie ale utrzymuję kontakt telefoniczny i internetowy z dzieckiem jak również pomagam finansowo. Matka dziecka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane