Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wniosek o wyrobienie paszportu dla dziecka

  paszportu niezbędne jest wystąpienie do sądu z wnioskiem, którego wzór zamieszczamy poniżej. paszport dla dziecka, wyrobienie paszportu, zgoda na paszport, małoletni, wyjazd (...)

 • Jak otrzymać dokument paszportowy?

  do zasady paszport może być wydany dziecku po ukończeniu przez nie 5 roku życia. Natomiast, jeżeli dziecko nie ukończyło 5 roku życia, na wniosek jego rodziców, może zostać mu wydany (...)

 • Jak wyrobić paszport?

  nie mieszkasz w Polsce i tymczasowo przebywasz za granicą, ale w innym państwie niż tym, w którym przebywasz na stałe i chcesz wrócić do miejsca, w którym przebywasz na stałe. (...)

 • Porada prawna na temat zgoda na paszport

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zgoda na paszport, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  Rzeczypospolitej Polskiej, dokument "zgoda na pobyt tolerowany" albo zezwolenie na pobyt stały, zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, decyzję o nadaniu (...)

 • Wydanie paszportu dla dziecka a kolejna zgodą ojca

  W 2003 r. wyrobiłam córeczce paszport (miała wówczas 3 m-ce), na który mąż wyraził zgodę poprzez konsulat w Londynie. Kilkakrotnie podróżowałam do Londynu na ten paszport, (...)

 • Zmiana zasad wydawania paszportów

  paszport tymczasowy oraz - na żądanie rodziców - paszport biometryczny. Ten drugi będzie wydawany na okres 12 miesięcy. Przed zmianą prawa dokument taki był ważny 5 lat. (...)

 • Ważne zmiany dla wyrabiających paszport

  wniosek o paszport i odebrać dokument? Wniosek o paszport i paszport tymczasowy będzie można złożyć w dowolnym wydziale paszportowym urzędu wojewódzkiego na terenie całego kraju, (...)

 • Wyjazd osoby małoletniej za granicę

  przewidzianych ustawą. Paszport wydaje się na jedną osobę. Jednak paszport może obejmować także dzieci do lat szesnastu, odbywające podróż pod opieką posiadacza paszportu. W razie (...)

 • Zgoda rodzica na pobyt dziecka za granicą

  przez 10 lat od daty jego wydania. Po utracie ważności zgoda na wyrobienie nowego jest również potrzebna. Pamiętać należy, że na podstawie art. 1 ust. 3 ustawy o ewidencji ludności (...)

 • Wyjazd z wnuczkiem za granicę

  kolejny problem, gdyż wniosek o paszport dla dziecka muszą podpisać co do zasady oboje rodzice. Istnieją dwa rozwiązania. Rodzice mogą odesłać do Polski wypełniony i podpisany wniosek. Mogą też (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zgoda na paszport

  Jak zmusić ex-męża do wyrażenia zgody na wydanie paszportu dla dziecka. Nie zgadza się z przyczyn irracjonalnych , po prostu robi mi na złość... (xenia) (...)

 • opieka nad dzieckiem z podwojnym obywatelstwem

  Witam bardzo prosilabym o opinie prawna, czy ktos orientuje sie jak wyglada sprawa w sytuacji gdy: jestem w zwiazku malzenskim z cudzoziemcem, urodzilo (...)

 • zgoda na paszport a emigracja

  Moja byla zona chce opuscic Polska oczywiscie z corka. Sprzedala samochod, ma prywatna dzialalnosc ktora administruje jej adwokat. Z pewnych zrodel wiem (...)

 • Dziecko w Anglii

  Proszę o pomoc w następującej kwestii: Jestem w związku małżeńskim i mamy trójkę dzieci. Z powodu kłopotów finansowych zadecydowaliśmy, że (...)

 • ograniczone prawa a zgoda na paszport

  wita, mam ograniczone prawa rodzicielskie ale utrzymuję kontakt telefoniczny i internetowy z dzieckiem jak również pomagam finansowo. Matka dziecka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane