Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Procedury budowlane

  jest zgłoszenie, wykonywaniu i przebudowie urządzeń melioracji wodnych szczegółowych – w takim przypadku wymagane jest zgłoszenie, wykonywaniu obudowy ujęć wód podziemnych (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 1 - 62)

  konieczne. Zgłoszenie może zawierać kilka arkuszy rysunków. Na jednym arkuszu może znajdować się więcej niż jedna figura, lecz wyraźnie oddzielona jedna od drugiej.   Art. 34. 1. Zgłoszenie

 • System monitorowania drogowego przewozu towarów

  , przed rozpoczęciem przewozu towaru na terytorium kraju, przesłać do rejestru zgłoszenie, uzyskać numer referencyjny dla tego zgłoszenia i przekazać ten numer przewoźnikowi.), odpowiednio na podmiot

 • Porada prawna na temat zgłoszenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zgłoszenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawo własności przemysłowej (art. 120 - 195)

  klasyfikacji. Określenie wymogów, jakim powinno odpowiadać zgłoszenie, nie może prowadzić do tworzenia nadmiernych, ponad potrzebę, utrudnień dla zgłaszającego. Rozdział 4 [1]Postępowanie w sprawie (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 63 - 119)

  rozpatrywania zgłoszeń, uwzględniając w szczególności sposób udostępniania i rozpowszechniania opisów ochronnych wzorów przemysłowych. Określenie wymogów, jakim powinno odpowiadać zgłoszenie, (...)

 • Kto ma pierwszeństwo na uzyskanie patentu na wynalazek?

  ma Jan Kowalski, a nie Jan Nowak. Od kiedy zgłoszenie jest skuteczne?Zgłoszenie uważa się za dokonane w dniu, w którym wpłynęło ono do Urzędu Patentowego z zachowaniem formy pisemnej (...)

 • Jak zarejestrować indywidualną działalność gospodarczą?

  wznowić, musisz zgłosić ten fakt w organie ewidencyjnym. Po otrzymaniu z organu tej informacji ZUS sporządzi dokumenty: Twoje zgłoszenie jako płatnika składek ZUS ZFA, Twoje zgłoszenie (...)

 • Podstawowe obowiązki związane z rozpoczynaniem działalności gospodarczej

  dochodowy i w związku z tym ma już nadany NIP, zamierza rozpocząć działalność gospodarczą, nie musi drugi raz składać wniosku o jego nadanie, ale składa w urzędzie skarbowym tzw. zgłoszenie (...)

 • Zgłoszenie budowy ogrodzenia

  wymagane zgłoszenie) jest rażącym naruszeniem prawa. Ze względu na to, że zgłoszenie budowy ogrodzenia jest czynnością materialno-techniczną dokonywaną przez "milczącą zgodę" organu, (...)

 • Opodatkowanie akcyzą płynu do papierosów elektronicznych i wyrobów nowatorskich

  - należy: zarejestrować się w zakresie podatku akcyzowego (AKC-R);  złożyć zgłoszenie działalności podlegającej urzędowemu sprawdzeniu;  składać deklaracje podatkowe AKC-PA i wpłacać (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Garaż Blaszany

  Od kiedy na garaż blaszany ustawiony na własnym ogródku trzeba mieć pozwolenie? Gdzie znajdę potrzebne informacje. (Felek2002) Wg mnie to nietrzeba (...)

 • Zgłoszenienie budowy budynku gospodarczego

  Jestem rolnikiem, złożyłem do starostwa powiatowego zgłoszenie budowy 35m budynku gospodarczego. Uzyskałem odmowę, uzasadniona tym, że nie jest (...)

 • SN postanowienie

  Witam! Mam wielki problem z dotarciem do Postanowienia SN z dnia 5 marca 2008 roku Sygn. akt V CSK 447/07 Czy ktoś może mi pomóc w dotarciu do treści (...)

 • Zabudowa "portefenetre" (tzw. rzygownik)

  Wydział architektury poinformował mnie, że zgodę na dokonanie takich robót wydaje administrator budynku a do wydziału składa się dokument "Zgłoszenie (...)

 • Jak założyć partię polityczną ?

  Proszę o poradę co muszę zrobić by założyć partię polityczną. (Dariusz) Jak założyć partię polityczną JJ No lasnie niech ktos napisze co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane