Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  ;łka komandytowa, spółka partnerska) wraz z załącznikiem lub załącznikami KRS-ZL. Jeżeli nie zgłosisz jej do KRS, to prokura jest udzielona skutecznie, mimo braku uwidocznienia (...)

 • Prokura w Kodeksie cywilnym

  . Prokurent nie jest upoważniony do przeniesienia udzielonej mu prokury, może natomiast ustanowić pełnomocnika do poszczególnej czynności (np. do sprzedaży określonego składnika (...)

 • Prokura a wpis do KRS

  Czy wpis do KRS jest konieczny dla powstania prokury? Analizując kwestie ujawniania udzielenia i wygaśnięcia prokury w KRS doktryna zauważa, iż wpis do rejestru, pomimo (...)

 • Porada prawna na temat zgłoszenie do krs prokury

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zgłoszenie do krs prokury, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uchwała SN z 30.1.2015 r. (III CZP 34/14) - Co z kwestią dopuszczalności ustanowienia prokury niewłaściwej

  . Ograniczenia te dotyczą możliwości ustanowienia prokury oddziałowej – ograniczonej do zakresu spraw wpisanych do rejestru oddziału przedsiębiorstwa, lub prokury łącznej (...)

 • Pełnomocnictwo a prokura?

  powinno określać jej rodzaj, a w przypadku prokury łącznej także sposób jej wykonywania. Do zgłoszenia do rejestru ustanowienia prokury służy formularz urzędowy oznaczony (...)

 • Prokura – nowelizacja przepisów wprowadzona w życie 1 stycznia 2017r.

  niedopatrzenia. Podkreślę raz jeszcze stwierdzenie przyjęte w uzasadnieniu do omawianej uchwały Sądu Najwyższego: ,,stworzony system wpisów do tego rejestru nie przewiduje możliwości (...)

 • Ustawa o Krajowym Rejestrze Sądowym

  art. 47a ust. 2 składa się do akt rejestrowych.3. Jeżeli podmiot wpisywany do Rejestru działa na podstawie umowy lub statutu, do wniosku o jego wpisanie dołącza się umowę lub statut. (...)

 • Kodeks cywilny

  109[8]. § 1. Udzielenie i wygaśnięcie prokury przedsiębiorca powinien zgłosić do rejestru przedsiębiorców.§ 2. Zgłoszenie o udzieleniu prokury powinno określać jej rodzaj, (...)

 • Odwołanie prokury w spółce z o. o.

  swego uprawnienia do odwołania prokury. Wpis do rejestru ma charakter deklaratoryjny zarówno w przypadku udzielenia prokury, jak i jej wygaśnięcia [tak również J. Szwaja,  (...)

 • Zgłoszenie prokury do Krajowego Rejestru Sądowego

  Czy niezgłoszenie ustanowienia prokury do KRS powoduje jej nieważność? Kwestie zgłoszenia prokurenta do rejestru określa następujący przepis Kodeksu cywilnego: Art.1098.§1.Udzielenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane