Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  posiadającym zezwolenie na obrót hurtowy tymi napojami lub zezwolenie na sprzedaż detaliczną napojów alkoholowych; prowadzenie obrotu hurtowego tylko napojami (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  , na rzecz której nastąpiło wywłaszczenie.  4. Wywłaszczoną nieruchomość do czasu jej wykorzystania na cel, na który nastąpiło wywłaszczenie, oddaje się w dzierżawę

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  nie został powiadomiony, pracodawca nie może powoływać się na wyrok, który zapadł na jego korzyść. Art. 888. § 1. Na wniosek wierzyciela komornik odbierze (...)

 • Opinia prawna na temat zezwolenie na sprzedaż nasion

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zezwolenie na sprzedaż nasion, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jakie wymogi dotyczą hipermarketów?

  utworzenie wielkopowierzchniowego obiektu handlowego na terenie innego wielkopowierzchniowego obiektu handlowego, na którego utworzenie uzyskano zezwolenie na podstawie przepisów (...)

 • Prawo bankowe

  , utworzone na terytorium RP, uważa się za jeden oddział, 21) działalność transgraniczna - wykonywanie przez instytucję kredytową na terytorium RP lub przez bank krajowy na terytorium (...)

 • Likwidacja majątku masy upadłości - stan prawny aktualny do dnia 30 września 2003 r.

  rzeczy. Termin, w ciągu którego ta sprzedaż winna być przeprowadzona wyznaczy sędzia-komisarz na wniosek syndyka. Jeżeli w wyznaczonym terminie sprzedaż nie będzie dokonana lub (...)

 • Zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych

  kontroli przestrzegania zasad i warunków korzystania z zezwolenia na obrót napojami alkoholowymi zobowiązany jest wójt, burmistrz lub prezydent miasta, który wydał zezwolenie na sprzedaż (...)

 • Sprzedaż piwa w pociągu

  jest uzyskanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych na w/w zasadach. Naszym zdaniem wniosek o takie zezwolenie powinno kierować się do organu właściwego ze względu (...)

 • Koncesja na alkohol

  w art. 111 ust. 7.Wobec tego należy stwierdzić, że zezwolenie wygasło z upływem ostatniego dnia, w którym był Pan zobowiązany do uiszczenia opłaty. Natomiast organ wydający zezwolenie (...)

 • Działalność regulowana wymaga odrębnego wpisu

  zezwolenia na sprzedaż hurtową napojów alkoholowych o zawartości do 4,5%, a także piwa i alkoholu powyżej 4,5% do 18%, przedsiębiorca występujący o zezwolenie pierwszy raz (lub (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • spożywania i sprzedawania alkoholu

  Cześć! chciałem podzielić się z wami nowo odkrytymi, ale ciekawymi info. Nowe zasady dotyczące spożywania i sprzedawania alkoholu: 1. Na stadionie (...)

 • Przeksztalcenie spolki cywilnej w spolke z o.o.

  Witam, razem ze znajomym zalozylismy spolke cywilna i otworzylismy restauracje. Znajomy chce sprzedac swoje udzialy osobie trzeciej ale najpierw chcemy (...)

 • Zezwolenie na sprzedaż alkoholu do UE

  Witam. Szukam odpowiedzi na kilka pytań związanych ze sprzedażą alkoholu do UE. 1. W Polsce potrzebne jest zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, (...)

 • KONCESJA NA ALKOHOL!!!!

  Mam sparwe wagi ciezkiej moj pracownik nie zalawil do konca koncesji tzn zalatwil pozwolenie na uzyskanie koncesji ale samej koncesji do konaca nie mi (...)

 • Koncesja na sprzedaż alkoholu

  Witam!Prowadze lokal gastronomiczny i oplacam koncesje na sprzedaz piwa,wina i alkoholu wysokoprocentowego.Jak wszyscy wiedzą najdrozsza jest ta ostatnia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane