Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pierwszy tydzień e-recepty w Polsce

  Od 1 stycznia 2019 wszystkie apteki w Polsce są zobowiązane do podłączenia do platformy e-zdrowie (P1). Realizacja e-recept Platforma e-zdrowie daje możliwość realizacji e-recept, ale także

 • Płyną pieniądze na zdrowie...

  konsultacje obejmą wszystkie województwa, a zdrowie dzieci – także zdrowie jamy ustnej – to jedno z priorytetowych zadań. Dlatego cieszę się, że możemy się dziś spotkać (...)

 • Za młodzi, aby dbać o zdrowie? Niemożliwe!

  - bezpłatna lub po przystępnych cenach.UE a zdrowie młodzieży - więcej informacji Zdrowie w UE - nagrania wideo Więcej na ten temat UE pomaga zwalczać nadwagę u dzieci Spożycie konopi indyjskich (...)

 • Porada prawna na temat zdrowie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zdrowie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Praca w godzinach nocnych

  lekarskie, służba medycyny pracy, rozwiązanie umowy o pracę, szkodliwy wpływ wykonywanej pracy na zdrowie

 • Czy mogę zawrzeć umowę ubezpieczenia na rzecz osoby trzeciej?

  właśnie charakter przybrać. Typowymi umowami ubezpieczenia na rzecz osoby trzeciej są ubezpieczenia osobowe, kiedy to ubezpieczamy swoje życie lub zdrowie, wskazując beneficjenta z tej umowy, tj. osobę

 • Jak pracownik dokonuje wypowiedzenia umowy o pracę – opinia prawna

  szczegółów dotyczących powodów, dla których orzecznik ZUS nakazał stawienie się Pani w pracy. Zakładając, iż orzeczenie orzecznika ZUS jest słuszne, nie godzi w Panią w ten sposób, że naraża Pani (...)

 • Koniec obowiązkowych szczepień ochronnych?

  Health Assembly - wyjaśnił Krajowy Konsultant w dziedzinie Zdrowia Publicznego. szczepionki, dziecko, rodzice, choroba, epidemia, Stop NOP, zdrowie, Krajowy Konsultant w dziedzinie Zdrowia

 • Jak wyjechać na leczenie do uzdrowiska?

  ;udokumentowane badania, które wykluczają przy tym negatywne oddziaływanie na zdrowie człowieka. II. Operat uzdrowiskowy Gmina musi następnie sporządzić operat uzdrowiskowy, który określa (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia przez pracownika.

  zostanie orzeczenie lekarskie stwierdzające negatywny wpływ wykonywanej przez pracownika pracy na jego zdrowie. Szczegółowe zasady wydawania zaświadczeń w trybie art. 55 § 1 kodeksu pracy (...)

 • Kiedy pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia?

  pracy, związki zawodowe, umowa o pracę, wina, przyczyna, naruszenie obowiązków pracodawcy, choroba zawodowa, zdrowie, szkodliwe warunki pracy, stanowisko

 • Zasady uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym w Polsce

  zabezpieczenia społecznego, ochrona konsumentów, usługobiorców i pracowników, uczciwość w transakcjach handlowych, zwalczanie nadużyć, ochrona środowiska naturalnego i miejskiego, zdrowie

 • Wspólne zamieszkiwanie rodziców i dorosłych dzieci - opinia prawna

  czynnością mieszczącą się w pojęciu zachowania godzącego w zdrowie i życie członka rodziny.Choć pojęcie zasad współżycia społecznego jest pojęciem niedookreślonym i nieprecyzyjnym, w analizowanym (...)

 • Projekt ustawy o szybszym dojściu do wydatków 6% PKB na zdrowie gotowy

  świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw Źródło: MZ leczenie, wydatki zdrowotne, ochrona zdrowia, budżet, 6% PKB, (...)

 • Walka z mafią lekową

  . Zapewnienie Polakom dostępu do leków ratujących życie i zdrowie (przede wszystkim refundowanych) to podstawowy obowiązek państwa. Nie można tolerować sytuacji, w której brakuje w kraju (...)

 • Walka z mafią lekową

  ewentualnych nieprawidłowości. Zob. też: Projekt małej nowelizacji prawa farmaceutycznego leki, apteka, leczenie, zdrowie, pacjent, mafia lekowa, wywóz leków, hurtownia farmaceutyczna, farmaceuta

 • Platformy startowe w Polsce Wschodniej będą wspierać start-upy

  /zdrowie. Platform startowa „Start in Podkarpackie” w Rzeszowie – Animator Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Specjalizacje branżowe: IT/ICT, lotnictwo, motoryzacja

 • Zmiany w finansowaniu służby zdrowia

  specjalizacji i niedokonywania potrącenia wynagrodzenia za ten czas. źródło grafik: www.gov.pl/zdrowie służba zdrowia, klauzula opt-out, świadczenia (...)

 • Miasta będą adaptowane do zmian klimatu

  i budownictwem mieszkaniowym. Zdrowie publiczne, gospodarka wodna, transport i tereny intensywnej zabudowy mieszkaniowej to również obszary najbardziej wrażliwe na zmiany klimatu wskazane w

 • Co z hałasem w dużych miastach?

  oddziaływania hałasu na zdrowie ludzi, a do ministra właściwego do spraw infrastruktury, o możliwość lokalizowania fotoradarów jako narzędzia, które pomoże ograniczyć emisje hałasu drogowego. źródło: (...)

 • Nowe regulacje w sprawie żywności

  polityki dotyczącej bezpieczeństwa żywności. Ponieważ jest ona ściśle powiązana z produkcją roślinną i zwierzęcą, eksperci KE uznali, że reforma musi obejmować takie segmenty jak: zdrowie (...)

 • Uwaga! Nasze dzieci w niebezpieczeństwie

  zdrowie i rozwój młodego pokolenia stanowiącego dzisiaj zaledwie czwartą część ludności naszego kraju, w istocie inwestujemy w zdrowie i pomyślność 100% dorosłych Polek i Polaków, (...)

 • Czym są dobra osobiste

  ochrona takich dóbr, jak: cześć, godność, dobre imię, zdrowie, sfery życia psychicznego, życie rodzinne, życie prywatne, w tym intymne, i kult zmarłych, a w latach ostatnich także poczucie

 • Więcej pieniędzy na zdrowie

  z dniem następującym po dacie ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.   Do pobrania: Prezentacja - Więcej pieniędzy na zdrowie   sprzęt, aparatura medyczna, środki, szpitale, leczenie, diagnostyka

 • Zdrowie bez granic

  , chorzy, zdrowie

 • Euro na zdrowie

  Mariola Dwornikowska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia i Adam Zdziebło, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego zainaugurowali realizację projektu „Euro na zdrowie". Ministerstwo (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zdrowie więźnia

  Witam,mam następujące pytania: Jeżeli osoba przebywająca w areszcie zachoruje, jej stan jest dosyć ciężki to kto o tym zostaje poinformowany? Czy (...)

 • Zakaz palenia

  Powolutku możemy zacząć odliczać dni do 15 listopada, kiedy to wejdzie w życie ustawa o zakazie palenia. Zwolennicy noweli z niecierpliwością oczekują (...)

 • ile może wynieść kwota alimentów

  Jak w pytaniu jak wysoka może być kwota alimentów jeżeli moje dochody wynoszą 2400 zł netto ( mam jedno dziecko) I znowu to samo; ile mogą mi ZABRAĆ (...)

 • Anteny satelitarne na dachu mieszkania

  Witam, Jestem właścicielem mieszkania na 4 piętrze-blok czteropiętrowy i na dachu znajdują się całkiem spore anteny satelitarne. Umieszczone są (...)

 • WYSOKOŚĆ ALIMENTÓW RAZ NA ZAWSZE !!!

  Drodzy koleżanki i koledzy, czytam dość regularnie forum. Przewija się tu temat ILE ??? ALIMENTÓW ??? Posłuchajcie. Sąd przysądzając alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane