Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  powodów zawinienia należą: zdrada małżeńska, opuszczenie małżonka, pijaństwo i ciągłe wszczynanie awantur, dokuczliwość w stosunku do drugiego małżonka. Wina małżonka w rozkładzie (...)

 • Czy zdrada małżeńska stanowi rażącą niewdzięczność wobec teściów?

  mężczyzny. Wyrok Sądu Najwyższego z dnia 28 marca 2012 roku, sygn. akt V CSK 179/11, OSNC Zbiór Dodatkowy – Numer A, poz. 18 darowizna, odwołanie, zdrada małżeńska, niewierność, (...)

 • Orzeczenia sądu rodzinnego

  . Wobec powyższego zaznaczyć należy, iż nie można abstrahować od faktu, że np. zdrada małżeńska, porzucenie partnera, czy przemoc domowa są czynami niezgodnymi z powszechnie uznanymi w społeczeństwie

 • Opinia prawna na temat zdrada małżeńska definicja

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zdrada małżeńska definicja, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przyczyny rozkładu pożycia małżeńskiego

  skierowana pod adresem drugiego z małżonków, nieetyczne postępowanie, bezczynny tryb życia, nadużywanie alkoholu, narkomania, agresja, odmowa wzajemnej pomocy, poniżanie małżonka, zdrada małżeńska

 • Przyczyny rozkładu pożycia małżeńskiego

  pod adresem drugiego z małżonków, nieetycznepostępowanie, bezczynny tryb życia, nadużywanie alkoholu, narkomania, agresja, odmowawzajemnej pomocy, poniżanie małżonka, zdrada małżeńska

 • Czy orzeczenie rozwodu bez mojej winy uchroni mnie przed obowiązkiem płacenia alimentów – opinia prawna

  małżeńska, niewłaściwy stosunek do dzieci, zły stosunek do rodziny małżonka), b) niezawinione (np. długotrwała, nieuleczalna choroba uniemożliwiająca albo w wysokim stopniu utrudniająca wykonywanie

 • Złożenie pozwu o rozwód do sądu

  uznany winnym rozstrzygnie sam sąd na podstawie wszsytkich informacji, które uzyska w toku sprawy. Być możę, iż udowodniona zdrada małżeńska stanie przesłanką do uznania małżonka winnym. (...)

 • Małżeńskie ustroje majątkowe - definicja

  art. 52-54 k.r.o.). małżeńskie, ustroje, majątkowe, definicja

 • Jak dochodzi do powstania współwłasności nieruchomości?

  . - Kodeks cywilny (Dz. U. 1964 r., Nr 16, poz. 93, ze zmianami) współwłasność nieruchomości, współwłaściciele, wspólność łączna, małżeńska, w częściach ułamkowych, współwłasność (...)

 • Rozwód - winny małżonek

  bliskich drugiemu małżonkowi. Do najczęstszych powodów zawinienia należą: zdrada małżeńska, opuszczenie małżonka, pijaństwo i ciągłe wszczynanie awantur, dokuczliwość w stosunku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Rozwód kościelny

  Czy ktoś może mi udzielić informacji, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać rozwód kościelny? (ada) Prawdę mówiąc jeszcze nie konsultowałem (...)

 • Podział majątku

  Komu należy się dom wybudowany na działce nalężącej do jednego ze współmałżonków (niezamieszkały). Jak spłacić drugą stronę stronę wg (...)

 • Rozwód kościelny , a zdrada małżeńska ?!

  witam. pragnąłbym się dowiedzieć, czy jest możliwość uzyskania rozwodu kościelnego lub stwierdzenia nieważności małżeństwa, w przypadku zdrady (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane