Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  ;Umowę najmu lokalu socjalnego zawiera się na czas oznaczony. 2. Umowa najmu lokalu socjalnego, z zastrzeżeniem art. 14 ust. 1, może być zawarta z osobą, która nie ma tytułu prawnego (...)

 • Gdy spółdzielnia nie proponuje wykupu mieszkania ... – opinia prawna

  prawna możliwość otrzymać prawo do mieszkania przez zasiedzenie? Jeżeli nie, to czy spółdzielnia ma obowiązek przedstawić ofertę wykupu mieszkania? Jakie warunki wykupu mieszkania (...)

 • Wypowiedzenie umowy najmu i eksmisja - opinia prawna

  przyjęcia matki do swojego mieszkania. Jeżeli chodzi o ewentualne długi Pana lokatorki, to – w dużym uproszczeniu – długi także wchodzą w skład masy spadkowej. Zatem jeżeli spadkobiercy (...)

 • Porada prawna na temat zdanie mieszkania socjalnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zdanie mieszkania socjalnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  góry lodowej – rzeczywiste koszty prywatyzacji mieszkania komunalnego znacznie przewyższają tak ustaloną wartość mieszkania (podatki, koszty rzeczoznawcy, taksa notarialna, itd.). (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  dokumenty stanowiące podstawę weryfikacji (z uwagi na limity powierzchni użytkowej i ceny mieszkania) uprawnienia nabywcy do finansowego wsparcia - umowa o ustanowieniu lub przeniesieniu własności mieszkania

 • Eksmisja małżonka z wspólnego mieszkania

  , którego prawo do korzystania z mieszkania wynika z art. 28 [1] zdanie pierwsze kro, jest lokatorem w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym

 • Eksmisja i przydział lokalu socjalnego

  właściciel ma obowiązek alimentacyjny. Wypowiedzenie stosunku prawnego, pod rygorem nieważności, powinno wskazywać osobę mającą zamieszkać w lokalu właściciela. Jednak drugie zdanie powoływanego (...)

 • Mieszkanie z licytacji komorniczej – na co uważać?

  rozważyć czy zakup mieszkania będzie opłacalny, skoro nie będziemy mogli z niego korzystać, aż do czasu udostępnienia lokalu socjalnego przez gminę. Warto wspomnieć w tym miejscu, że jeśli (...)

 • Eksmisja osób z prawem do lokalu socjalnego

  socjalnego jets przepis art. 18 ust. 5 ,ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie kodeksu cywilnego, zgodnie z którym jeżeli gmina nie dostarczyła lokalu socjalnego

 • Właścicielu, sprawdź, jakie masz prawa wobec najemcy

  orzeka o uprawnieniu do otrzymania lokalu socjalnego bądź o braku takiego uprawnienia względem osób, których nakaz dotyczy. Jeżeli sąd przyzna prawo do lokalu socjalnego, obowiązek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane