Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów

  przedmiotu zastawu.  2. Zbycie lub obciążenie przedmiotu zastawu rejestrowego, dokonane wbrew zastrzeżeniu, o którym mowa w ust. 1, jest ważne, jeżeli osoba, (...)

 • Czym charakteryzuje się zastaw rejestrowy?

  , pobierać je i zaliczać na poczet wierzytelności i związanych z nią roszczeń.   Co się dzieje w razie zbycia przedmiotu zastawu rejestrowego? Zbycie przedmiotu zastawu (...)

 • Zastaw rejestrowy - zakaz zbycia rzeczy

  zastawcy. Co do zasady zbycie przedmiotu zastawu rejestrowego nie powoduje wygaśnięcia tego zastawu. Zatem wobec braku zobowiązania zastawcy, że przed wygaśnięciem zastawu (...)

 • Porada prawna na temat zbycie przedmiotu zastawu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zbycie przedmiotu zastawu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Korzyści wynikające z zastawu rejestrowego

  zastawca zobowiązuje się względem zastawnika, że przed wygaśnięciem zastawu rejestrowego nie dokona zbycia lub obciążenia przedmiotu zastawu. Jednak zbycie lub obciążenie przedmiotu (...)

 • Likwidacja masy upadłości poprzez sprzedaż ruchomości

  zastawu. Jeżeli przedmiot zastawu znajduje się we władaniu zastawnika, może on zaspokoić się z tego przedmiotu (poprzez przejęcie przedmiotu zastawu na własność lub (...)

 • Zbycie przedmiotu zastawu rejestrowego

  Czy zbycie przedmiotu zastawu rejestrowego powoduje wygaśnięcie tego zastawu? Zbycie przedmiotu zastawu rejestrowego powoduje wygaśnięcie tego zastawu (...)

 • Przeniesienie i wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  zgody na wykreślenie zastawu rejestrowego z rejestru zastawów albo zaświadczenie komornika o nabyciu przedmiotu w postępowaniu egzekucyjnym, albo zaświadczenie sędziego komisarza o nabyciu przedmiotu (...)

 • Zbycie przedmiotu zastawu rejestrowego

  pomimo, iż jest ona obciążona zastawem rejestrowym. Istotą zastawu jest bowiem możliwość zaspokojenia zabezpieczonej wierzytelności z przedmiotu zastawu bez względu na to, czyją stanie (...)

 • Rejestr zastawów

  nabywcy wydany, chyba że nabywca nabył przedmiot zastawu rejestrowego w celu pokrzywdzenia zastawnika. Należy jednak zwrócić uwagę, że zbycie lub obciążenie przedmiotu zastawu (...)

 • Zakaz zbycia a wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  przedmiotu zastawu mimo zakazu (np. z powodu braku wpisu w rejestrze) zastaw rejestrowy wygasłby dopiero wówczas, gdyby nabywca przedmiotu zastawu nie tylko nie wiedział o umownym (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane