Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Koszty uzyskania przychodu przy zbyciu obligacji

  cenę nabycia zbywanych papierów, w przeciwnym wypadku stosuje się metodę FIFO – pierwsze przyszło/pierwsze wyszło. Przychód ze zbycia papierów wartościowych powstaje w dacie (...)

 • PIT-38 za 2005 rok

  za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część, albo też przychody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych, (...)

 • Rozliczenie roczne podatku od zysków giełdowych

  nabycie, prowizja biura maklerskiego, opłaty za prowadzenie rachunku papierów wartościowych itp. Podatek od omawianych dochodów płatny jest do 30 kwietnia 2006 r. PIT-38, opodatkowanie zysków (...)

 • Porada prawna na temat zbycie papierów wartościowych a rozliczenie roczne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zbycie papierów wartościowych a rozliczenie roczne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opodatkowanie podatkiem dochodowym osób fizycznych

  pieniężne i prawa majątkowe, w tym odpłatne zbycie praw majątkowych innych niż wymienione w lit.a)-c) następnego punktu, odpłatne zbycie (z zastrzeżeniem sytuacji określonych w art. 10 ust. (...)

 • Przedsiębiorca rozliczy podatki bez wizyty w urzędzie

  Deklarację VAT-7 za październik przedsiębiorcy będą mogli wysłać fiskusowi drogą elektroniczną. Również rozliczenie podatku od czynności cywilnoprawnych nie będzie już wymagało wizyty w urzędzie

 • Rozliczenie straty powstałej w przypadku zbycia papierów wartościowych

  . Oznacza to, że dopuszczalne jest rozliczenie przez podatnika straty poniesionej w przypadku inwestycji giełdowych z zachowaniem powyższych zasad. rozliczenie, strata, zbycie, papiery, (...)

 • Jak prawo pomaga pomagać, czyli jak zostać organizacją pożytku publicznego i co to oznacza?

  obligacji wyemitowanych przez jednostki samorządu terytorialnego, innych papierów wartościowych dopuszczonych do publicznego obrotu, o ile nabycie takie nastąpiło w ramach zarządzania cudzym (...)

 • Jak w podatku dochodowym od osób fizycznych pokrywa się straty?

  udziałów w spółkach mających osobowość prawną, papierów wartościowych, pochodne instrumenty finansowe, kredyt podatkowy, dochód, roczne zeznanie podatkowe

 • Ulga rodzinna do rozliczenia za 2008 rok

  :Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn.: Dz. U. 2000 r., Nr 14, poz. 176, ze zm.) ulga na dzieci, rodzinna, rozliczenie roczne, zeznanie, 2008 rok

 • Kodeks cywilny

  ruchomości oraz prawa do korzystania z nieruchomości lub ruchomości wynikające z innych stosunków prawnych; 4) wierzytelności, prawa z papierów wartościowych i środki pieniężne; 5) koncesje, (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane