Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zbrodnia a występek

  jest natomiast czyn zagrożony karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 lub karą surowszą /art. 7 Kodeksu karnego/. zbrodnia, występek

 • Umyślność i nieumyślność czynu zabronionego

  bezpośredni, zamiar ewentualny, niedbalstwo, zbrodnia występek

 • Termin na domaganie się naprawienia szkody

  naprawienia. szkoda, termin, zbrodnia, występek, zadośćuczynienie

 • Opinia prawna na temat zbrodnia występek

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zbrodnia występek, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Śmierć sprawcy przestępstwa

  Czy wobec sprawcy wypadku, który w nim zginął wraz z innym pasażerem, a ja jako drugi pasażer doznałam ciężkich obrażeń ciała mogła być orzeczona zbrodnia lub występek? Sprawca, jak wynika (...)

 • Zwolnienie dyscyplinarne oskarżonego

  przestępstwo (zbrodnia lub występek) jest oczywiste lub zostało stwierdzone prawomocnym wyrokiem karnym. Natomiast zgodnie ze staowiskiem Sądu Najwyższego oczywistość popełnienia przestępstwa (...)

 • Walka z porwaniami dla okupu...

  właściwości sądu okręgowego, gdyż po zmianach, przestępstwo to - jako zbrodnia - należeć będzie do właściwości sądu okręgowego na podstawie art. 25 § 1 pkt 1. Ponadto, ze względu na (...)

 • Kodeks karny

  od roku, sąd wymierza grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności,4) jeżeli czyn stanowi występek, przy czym dolną granicą ustawowego zagrożenia jest kara pozbawienia wolności (...)

 • Niegodność dziedziczenia

  tożsamy z pojęciem zbrodnia ani nawet z wysokościa kary, jaka grozi za dane przestępstwo. Ciężar ten leży po stronie szkodliwości, jakie przestępstwo to wywołało po stronie spadkodawcy. Wyrok (...)

 • Przedawnienie karalności przestępstwa

  wolności lub 5 000 złotych grzywny. Znaczenie ma tu także wina. Zbrodnia mogła być dokonana tylko z winy umyślnej, występek także z winy nieumyślnej. przedawnienie karalności, przestępstwo, (...)

 • Dokumenty w IPN

  , zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, przestępstwo ścigane z urzędu, umyślność, zamiar bezpośredni, pokrzywdzony, sprawca, występek, zbrodnia

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • czym jest czyn deliktowy?

  Niestety nie znam nomenklatury prawnej, dlatego proszę o pomoc, czy jest czyn czy odpowiedzialność deliktowa? Odpowiedź na to pytanie należy uzależnić (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane