Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zbieg egzekucji

  występujące łącznie: zbieg podmiotów i przedmiotów. Brak jednego z tych elementów sprawi, że zbieg egzekucji nie będzie miał miejsca. Nie zachodzi zatem zbieg egzekucji (...)

 • Czy można zaskarżyć czynności komornika?

  egzekucje z tej rzeczy lub prawa majątkowego, do którego nastąpił zbieg egzekucji. Postanowienie sądu oznaczające organ właściwy do dalszego łącznego prowadzenia egzekucji (...)

 • Co się dzieje w razie zbiegu egzekucji

  sposobów egzekucji przewidzianych w ustawie. Nie jest więc dopuszczalne ograniczenie egzekucji w przekazanej sprawie wyłącznie do sposobu i przedmiotu, w stosunku do którego (...)

 • Porada prawna na temat zbieg egzekucji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zbieg egzekucji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Postępowanie komornicze i zbieg egzekucji

  dłużnika całą opłatę egzekucyjną w wysokości przewidzianej w art. 49 tej ustawy. egzekucja, zbieg egzekucji, komornik, Urząd Skarbowy, przekazanie egzekucji

 • Udział organu administracji w podziale sumy

  i komornik wstrzymują czynności egzekucyjne na wniosek wierzyciela, dłużnika lub z urzędu i przekazują akta egzekucji administracyjnej i egzekucji sądowej sądowi rejonowemu, w którego (...)

 • Skutki zawieszenia postępowania egzekucyjnego

  majątkowego, łączne prowadzenie egzekucji przejmuje organ egzekucyjny wyznaczony przy pierwszym zbiegu egzekucji. postępowanie egzekucyjne, zawieszenie postępowania, zbieg egzekucji

 • Zbieg egzekucji sądowych

  egzekucji z innych składników majątku. Zbieg egzekucji sądowej jest przedmiotem regulacji art. 7731 §1, zgodnie z którym, w wypadku zbiegu egzekucji do tych samych rzeczy, wierzytelności (...)

 • Zbieg egzekucji sądowej z administracyjną

  . egzekucja, zbieg, postanowienie, umorzenie, komornik, postępowanie egzekucyjne, administracyjne, komornicze, umorzenie egzekucji, rachunek bankowy, ruchomość

 • Co się dzieje w razie zbiegu egzekucji

  jednoznacznie, że w przypadku zbiegu egzekucji administracyjnej i sądowej do tej samej rzeczy lub prawa majątkowego rozstrzygnięcie o łącznym prowadzeniu egzekucji przez jeden organ ogranicza (...)

 • Zbieg egzekucji

  ? W przypadku zbiegu egzekucji administracyjnej i egzekucji sądowej organ egzekucyjny przekazuje akta egzekucji administracyjnej sądowi rejonowemu w celu rozstrzygnięcia, który organ egzekucyjny

 • Zbieg egzekucji do rachunku bankowego

  egzekucyjne i przekazują akta egzekucji administracyjnej i egzekucji sądowej sądowi w celu rozstrzygnięcia, który organ egzekucyjny - sądowy czy administracyjny - ma dalej prowadzić łącznie (...)

 • Zbieg egzekucji

  do tego samego prawa. Zgodnie z art. 773 k.p.c., w przypadku zbiegu egzekucji administracyjnej i sądowej co do tej samej rzeczy lub prawa majątkowego, administracyjny organ egzekucyjny i komornik

 • Zbieg z egzekucją administracyjną

  przeciwegzekucyjnego i nie zrobił tego, jeszcze gdy sprawę prowadził komornik sądowy. A sąd utrzymał w mocy czynności dokonane przez komornika sądowego i gdyby nie zbieg egzekucji, to samochód (...)

 • Kilka egzekucji do wynagrodzenia a alimenty

  . alimenty, zbieg, egzekucja, zbieg egzekucji, wynagrodzenie, pracownik, potrącenie

 • Jak ZUS ustala kwotę wolną od potrąceń i egzekucji?

  najważniejsze informacje z tego materiału. Czym jest kwota wolna od potrąceń i egzekucji? To część emerytury lub renty, której nie można zająć w ramach egzekucji sądowej lub administracyjnej. (...)

 • Zbieg egzekucji z wierzytelności

  z urzędu i przekazują akta egzekucji administracyjnej i egzekucji sądowej sądowi rejonowemu, w którego okręgu wszczęto egzekucję, w celu rozstrzygnięcia, który organ egzekucyjny - sądowy (...)

 • Zbieg egzekucji - tryb postępowania

  art. 773 kpc, w przypadku zbiegu egzekucji administracyjnej i sądowej co do tej samej rzeczy lub prawa majątkowego, administracyjny organ egzekucyjny i komornik wstrzymują czynności egzekucyjne na

 • Komornik a konto bankowe

  25% świadczenia. W przypadku zbiegu kilku egzekucji (w tym egzekucji dotyczącej alimentów), łączna kwota potrąceń nie może przekroczyć 60% emerytury. Z kolei przy potrącaniu świadczeń

 • Zbieg egzekucji sądowej i administracyjnej

  urzędu i przekazują akta egzekucji administracyjnej i egzekucji sądowej sądowi rejonowemu, w którego okręgu wszczęto egzekucję, w celu rozstrzygnięcia, który organ egzekucyjny (...)

 • Zmiany w postępowaniu egzekucyjnym (i nie tylko), które weszły w życie 8 września 2016 r.

  okoliczności – organ, który dokonał zajęcia na poczet należności kwotowo wyższej (art. 773 §1 k.p.c.) -  zbieg egzekucji sądowej i administracyjnej już nie wstrzymuje (...)

 • Zajęcie wynagrodzenia z dwóch tytułów

  także wówczas, gdy jest oczywiste, że suma uzyskana z egzekucji pozwoli zaspokoić jedynie tego z wierzycieli, który korzysta z prawa pierwszeństwa. wynagrodzenie, podział, tytuł wykonawczy, egzekucja

 • Zbieg egzekucji administracyjnych

  rzecz których zajęcie nastąpiło, oraz niezwłocznie zawiadomić o tym właściwe organy egzekucyjne. Jeżeli kwoty wystarczą - wówczas problemu właściwie nie ma. egzekucja administracyjna, zbieg (...)

 • Odpowiedzialność małżonka podatnika

  skarbowego. Wyjątkiem od tej reguły jest tzw. zbieg egzekucji administracyjnej i sądowej, kiedy to sąd będzie mógł rozpatrywać kwestie zaległości podatkowych. Ustawa o postępowaniu egzekucyjnym (...)

 • Kiedy FGŚP ma obowiązek wypłacić świadczenia - opinia prawna

  w trybie artykułu 824 &1 pkt 3 kpc-cytuję uzasadnienie: na rachunku bankowym dłużnika brak jest środków na realizację zadłużenia a na w/w rachunku jest zbieg egzekucji administracyjnej (...)

 • Zbieg egzekucji komorniczej z wynagrodzenia

  umowy o pracę. Nie jest zatem chronione wynagrodzenie w kwocie minimalnego wynagrodzenia. Jeśli dojdzie natomiast do zbiegu egzekucji, a to jednej z tytułu alimentów oraz drugiej - z tytułu

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZAJĘCIE WYNAGRODZENIA I KONTA BANKOWEGO!

  Mam pytanie czy komornik moze zajac mi konto bankowe na ktore przechodzi moja wypłata i alimenty na dzieci. Zaznaczam że nie mam innych wpływów ani (...)

 • koszty egzekucyjne - KSR a ZUS

  pytanie nastapil zbieg egzekucji sadowej i administracyjnej do rachunku bankowego, łacznie przejał Komornik sadowy i teraz : organ egzekucyjny - dyr (...)

 • Egzekucje komornicze

  Wierzytelność kontrahenta została zajęta przez US, ZUS i komornika sądowego. W jakiej kolejności powinno przekazywać się środki, według daty (...)

 • komornik - problem

  Witam , w kilku słowach opisze moją sytuację . W grudniu 2013 r. dostałem zawiadomienie od komornika o wszczęciu egzekucji . Natychmiast odpisałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane