Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  ;Postanowienie o odmowie wydania zaświadczenia europejskiego tytułu egzekucyjnego doręcza się wyłącznie wierzycielowi. § 2. Na postanowienie o odmowie wydania zaświadczenia (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 185-334)

  rejestrze na majątku upadłego położonym za granicą umieszcza się na liście, jeżeli złożony zostanie dowód wykreślenia wpisu o zabezpieczeniu.Art. 251. Wierzytelność (...)

 • Postępowanie przeciwegzekucyjne

  określone w ustawie. Zgodnie z art. 795 kpc, małżonkowi dłużnika przysługuje prawo wniesienia zażalenia na postanowienie o nadaniu przeciwko niemu klauzuli wykonalności. (...)

 • Opinia prawna na temat zazalenie na postanowienie o nadaniu tytulowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalnosci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zazalenie na postanowienie o nadaniu tytulowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalnosci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Klauzule wykonalności - jest nowelizacja przepisów

  postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności, umieszczenia samej klauzuli na tytule egzekucyjnym oraz jej brzmienia (art. 783 § 1-2). Wyraźnie uregulowany został (...)

 • Kodeks karny wykonawczy

  okres do 3 lat. § 3. Na postanowienie w przedmiocie rozłożenia grzywny na raty przysługuje zażalenie.”Art. 50. § 1. Sąd odwołuje rozłożenie grzywny na raty, (...)

 • Nadanie klauzuli wykonalności na małżonka

  ) postanowienia co do nadania tytułowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalności, lecz także w chwili, w której postanowienie to staje się prawomocne. Jeżeli w chwili, w której postanowienie (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  łączonych nieruchomości 60 zł od wniosku o odłączenie nieruchomości lub jej części 60 zł od wniosku o sprostowanie działu I-O księgi wieczystej   60 zł od (...)

 • Odpowiedzialność współmałżonka za długi

  zarówno w chwili wyrokowania, jak i w chwili orzekania o nadaniu klauzuli wykonalności także przeciwko małżonkowi dłużnika. Zatem dla nadania klauzuli wykonalności przeciwko (...)

 • Rozdzielność majątkowa a klauzula na małżonka

  postępowanie klauzulowe bada, czy wspólność majątkowa małżeńska trwa w chwili orzekania o nadaniu klauzuli. Jeżeli obecnie, w chwili postępowania klauzulowego (tu o rozszerzenie (...)

 • Nadanie klauzuli wierzytelności bezspornej

  właściwego komornika. Gdyby na skutek zażalenia zostało uchylone postanowienie sądu o nadaniu klauzuli wykonalności tytułowi egzekucyjnemu, wówczas na wniosek (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Komornik za .... zaufanie...;o(

  Po krotce zreferuje problem: jestesmy w trakcie sprawy z pozwu zony, sad skierowal nas na rozmowy do TOPD i wydala tymczasowe postanowienie / przychylajac (...)

 • Brak zażalenia na klauzule wykonalności z nakazu zapłaty.

  Witam, bardzo proszę o pomoc. Dostałam informacje od komornika o zajęciu nadwyżki podatku. Dowiedziałam się, że była sprawa sądowa i jest nakaz (...)

 • alimenty a Sad Apelacyjny

  Zwracam sie z pytaniem do forumowiczow czy Sąd Apelacyjny w innym miescie moze zdjac klauzule wykonalnosci z wyroku o alimenty/ Pozdrawiam witam, klauzula (...)

 • Nadchodzi komornik!

  Witam, Dłużnik ma nakaz zapłaty, nie płaci i komornik wszczyna postepowanie egzekucyjne. Czy komornik może zająć pobory małżonki dłużnika (on (...)

 • Nakaz zapłaty-nie płacę i co dalej?

  Otrzymałam nakaz zapłaty na kwotę wpisaną do hipoteki + koszty sądowe (jest ograniczenie dochodzenia roszczeń wyłącznie do obiektu, którego dotyczy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane