Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przejście na emeryturę a zatrudnienie

  pracy jako warunku uzyskania prawa do emerytury. We wniosku umieszcza się wszystkie zatrudnienia, od których była odprowadzana składka na ubezpieczenie społeczne. Wprawdzie ustalenie emerytury (...)

 • Prezes zarządu przechodzi na emeryturę

  pracy może zostać nawiązany dopiero po dniu nabycia prawa do emerytury. Pracownik nabywa prawo do emerytury także, gdy ma zamiar ponownie nawiązać stosunek pracy z tym samym pracodawcą. Pracownik (...)

 • Odprawa rentowa i emerytalna

  , poz. 94, ze zmianami). odprawa rentowa, odprawa emerytalna

 • Porada prawna na temat zawieszenie emerytury, a odprawa emerytalna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zawieszenie emerytury, a odprawa emerytalna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odprawa emerytalna

  jeżeli umowa jest na czas określony przysługuje odprawa emerytalna? 2. Kiedy przysługuje odprawa emerytalna: po wygaśnięciu umowy i rozwiązaniu stosunku pracy, czy z momentem (...)

 • Porozumienie a odprawa emerytalna

  nabędzie prawo do odprawy emerytalnej. Ważny jest związek między ustaniem stosunku pracy a przejściem na emeryturę. emerytura, zatrudnienie, ustanie, porozumienie, wypowiedzenie, zawieszenie, odprawa

 • Odprawa emerytalna

  rozwiązaniem stosunku pracy a nabyciem prawa do emerytury. odprawa emerytalna, ustanie stosunku pracy, odwołanie prezesa spółdzielni, decyzja rady nadzorczej, uchwała

 • Wcześniejsza emerytura a odprawa

  wyrokiem Sądu Najwyższego z dnia 11 stycznia 2001 r.  I PKN 187/2000, odprawa emerytalna przysługuje pracownikowi także w razie przejścia na wcześniejszą emeryturę. wcześniejsza (...)

 • Świadczenie przedemerytalne a odprawa emerytalna

  kodeksu pracy). Nabycie uprawnień do świadczenia przedemerytalnego nie jest tożsame z nabyciem uprawnień do emerytury. W związku z tym pracownikowi takiemu nie przysługuje odprawa emerytalna. (...)

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  6 miesięcy, posiadała okres uprawniający do emerytury wynoszący co najmniej 34 lata dla kobiet i 39 lat dla mężczyzn.2. Za okres uprawniający do emerytury, o którym mowa w ust. 1, uważa się (...)

 • Wygaśnięcie umowy a odprawa emerytalna

  Świadectwo pracy - treść, tryb wydawania i prostowania, sposób wypełniania wygaśnięcie, umowa, praca, odprawa emerytalna, emerytura, renta, pracownik, pracodawca, ZUS, świadczenie, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane