Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek alimentacyjny a ciąża i macierzyństwo

  ciąży i macierzyństwa, możliwości zarobkowe, zmniejszenie alimentów, zawieszenie płacenia alimentów

 • Alimenty dla uczącego się dziecka

  to jej piąty rok studiów i gdyby w trybie normalnym studiowała, obecnie kończyłaby studia magisterskie. Czy w tej sytuacji mogę wystąpić do sądu o zawieszenie alimentów ze względu na to, (...)

 • Zawieszenie wypłaty alimentów

  zobowiązany do płacenia alimentów otrzymuje zasiłek dla bezrobotnych, kwota tego zasiłku może być potrącona na rzecz świadczeń alimentacyjnych do 3/5 jego wysokości. alimenty, świadcznie alimentacyjne, (...)

 • Opinia prawna na temat zawieszenie alimentów

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zawieszenie alimentów, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uprawnienie do świadczeń z FA

  Jaka kwota dochodu matki powoduje zawieszenie alimentów z funduszu. Dotychczas otrzymywałam je na dwójkę dzieci. O ile można przekroczyć dopuszczalną średnią, aby nie spowodowało to zawieszenia

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  ich zwrotu.2. Za nienależnie pobrane świadczenia rodzinne uważa się: 1) świadczenia rodzinne wypłacone mimo zaistnienia okoliczności powodujących ustanie lub zawieszenie prawa do świadczeń rodzinnych

 • Zawieszenie sprawy o alimenty a proces rozwodowy

  sprawy rozwodowej dla współmałżonka lub małoletnich dzieci. Zakaz ten nie dotyczy natomiast alimentów dla dziecka pełnoletniego. Jednak sąd rozpatrujący sprawę o rozwód może orzec także w kwestii (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej

  takim samym wnioskiem (zawieszenie na zgodny wniosek stron). Możliwość taka została stworzona przede wszystkim w celu doprowadzenia do ugody stron. Zawieszenie postępowania mogłoby więc nastąpić (...)

 • Alimenty w depozycie sądowym

  Spóźniłem się z zapłatą jednej kwoty alimentów. Eks małżonka natychmiast wystąpiła do komornika, który rozpoczął egzekucję z mojego wynagrodzenia. Natychmiast sam spłaciłem kwotę zaległych (...)

 • Egzekucja alimentów

  , komornik, alimenty, zawieszenie egzekucji, tytuł wykonawczy, tytuł egzekucyjny

 • Zamiana kary grzywny na pozbawienie wolności

  można domagać się zapłaty alimentów (czy można np. za 5 lat wstecz)? Kiedy przedawniają się roszczenia ZUS-u z tytułu wypłaty przez Fundusz Alimentacyjny nienależnych świadczeń?  Zawieszenie

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zawieszenie alimentów?

  Mam pytanie, alimenty mam zasądzone na dziecko, przez przez pewien okres matka pobierała alimenty z FA, teraz zostało wszczęte postępowanie z GOPS (...)

 • Zawieszenie alimentów

  Witam , czy były mąż może zawiesić płacenie alimentów na czas choroby/rechabilitacji? Miał wypadek samochodowy i leżał w szpitalu, powiedział, (...)

 • Wniosek o zawieszenie alimentów

  Witam, proszę o pomoc. Dwa miesiące temu złożyłam pozew o alimenty. Rozprawa ma się odbyc za miesiąc, do tego czasu mam zasądzone zaocznie zabezpieczenie. W (...)

 • zwolnienie z alimentów

  jestem na rencie którą w połowie zabiera mi komornik moja ex pracuje i dobrze jej sie wiedzie,czy moge złozyć wniosek o całkowite zawieszenie alimentów?skoro (...)

 • alimenty a renta z tytułu niezdolności do pracy

  Jestem rencistą z 2 grupą z ZUs-u od 1993 roku z powodu schizofrenii. Małzeńśtwo zostało unieważnione. Z niego mam dwie córki (15 i 12 lat) ,ale (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane