Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Likwidacja działalności a rozwiązanie umów o pracę

  nieprzekraczający sześciu miesięcy lub na czas wykonania określonej pracy albo umów na czas określony dłuższy niż sześć miesięcy, przy zawieraniu których strony nie wprowadziły (...)

 • Pozapłacowe koszty pracy największym ciężarem dla małych firm

  , z odsetkiem wskazań na poziomie 13%. A jak te problemy wyglądają w praktyce? Prześledźmy to na przykładzie. Firma A dokonała w kwietniu sprzedaży usługi o wartości 10.000 zł brutto na (...)

 • Zmiana wymiaru czasu pracy z niepełnego na pełny

  , jednakże zakres obowiązków tego pracownika i czas pracy powinien być odpowiednio niższy niż pracownika zatrudnianego na pełny etat. Zatrudnienie pracownika na niepełnym (...)

 • Opinia prawna na temat zatrudnienie na mniej niż jedna druga etatu a dodatek stażowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zatrudnienie na mniej niż jedna druga etatu a dodatek stażowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zawarcie dwóch umów z tym samym pracownikiem

  Czy pracodawca może zawrzeć dwie umowy o pracę równoległe z jednym pracownikiem? Jedną np. na stanowisko administracyjne z pełnym etatem, druga na inne stanowisko na pół etatu? (...)

 • Wymiar czasu pracy nauczyciela

  realizować zajęcia dydaktyczne, wychowawcze, opiekuńcze, prowadzone bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz, w wymiarze określonym w ust. 3 lub ustalonym na podstawie ust. (...)

 • Jak bezpiecznie kupić lub sprzedać nieruchomość?

  już wszystko jest w porządku, tzn. kupujący ma odpowiednią sumę na zakup, podpisujemy umowę u notariusza. W naszym kraju ludzie wciąż bardzo lubią gotówkę, dlatego często pieniądze przechodzą (...)

 • Kiedy można zmniejszyć bądź zawiesić emeryturę

  dniem 2007.11.30 Prowadzę jednocześnie usługową działalność gospodarczą na pół etatu na kartę podatkową ze zniżką 80% z racji zatrudnienia na pełnym etacie i jestem płatnikiem (...)

 • Służba BHP

  osoby w ramach dwóch umów o pracę, jedna na stanowisko do spraw administracyjnych (3/4 etatu) i druga na stanowisko starszego inspektora d/s BHP (1/4 etatu)? Zasadniczo (...)

 • Dodatek za wysługę lat dla pracownika emeryta

  Czy nauczyciel-emeryt zatrudniony w niepełnym wymiarze godzin (mniej niż pół etatu) ma prawo do 20% dodatku za wysługę lat? Według ustawy zdnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, (...)

 • Renta socjalna a renta cywilna

  na ogólny stan zdrowia oraz ze względu na wzrok, na orzeczeniu jest dopisek o całkowitej niezdolności do samodzielnej egzystencji, ale też jest uwaga, że jest możliwość podjęcia pracy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • Ile urlopu mi się należy???

  Pracuje po 5 godzin dziennie oprócz niedziel?Ile w końcu przysługuje mi urlopu?Jeśli chodzi o lata pracy to jest 9 lat.Moja mama pracuje w przedszkolu (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane