Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Karta Nauczyciela

  różnych narodów, ras i światopoglądów.  Art. 6a. 1. Praca nauczyciela, z wyjątkiem pracy nauczyciela stażysty, podlega ocenie. Ocena pracy (...)

 • Powstanie i ustanie stosunku pracy nauczycieli akademickich

  mianowanym nauczycielem akademickim stosunku pracy za wypowiedzeniem możliwe jest uznanie przez sąd pracy, że przywrócenie do pracy byłoby niemożliwe lub niecelowe i zasądzenie na rzecz (...)

 • Czy i jak można zwolnić nauczyciela - opinia prawna

  pracy na podstawie mianowania są przepisy Karty Nauczyciela, a w szczególności art. 11 Karty Nauczyciela. Zgodnie z art. 91c ust. 1 Karty Nauczyciela, kodeks pracy znajduje (...)

 • Porada prawna na temat zatrudnienie nauczyciela wg kodeksu pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zatrudnienie nauczyciela wg kodeksu pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ograniczenie wymiaru zatrudnienia nauczyciela

  przedstawienia wariantów i możliwości oceny przez sąd zwolnienia, ograniczenia, czy przeniesienia w stan nieczynny nauczyciela. praca, zatrudnienie, czas pracy, nauczyciel, karta nauczyciela, (...)

 • Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy dla nauczyciela

  proporcjonalny do okresu przepracowanego u niego w danym roku." Jak wskazano na wstępnie zatrudnienie nauczyciela na podstawie art. 10 ust. 7 Karty Nauczyciela jest dopuszczalne w przypadku (...)

 • Prawa i obowiązki nauczycieli akademickich

  pracy - 75% wynagrodzenia miesięcznego, za 25 lat pracy - 100% wynagrodzenia miesięcznego, za 30 lat pracy - 150% wynagrodzenia miesięcznego, za 35 lat pracy - 200% wynagrodzenia (...)

 • Ograniczenie zatrudnienia nauczyciela mianowanego bez jego zgody a domaganie się wynagrodzenia za cały etat

  wymiaru czasu pracy) łączy Państwa stosunek pracy o takiej samej treści (praca w pełnym wymiarze czasu pracy). Po (pozytywnym dla Pana) zakończeniu tego postępowania, dopuszczalne byłoby (...)

 • Umowa o pracę na czas określony z nauczycielem

  nauczycieli na czas określony. Jeżeli zostaną spełnione przesłanki wymienione w tym artykule można zatrudnić nauczyciela na czas określony. Natomiast zgodnie z uchwałą SN zatrudnienie nauczyciela (...)

 • Wymiar czasu pracy nauczyciela

  to niepełny wymiar czasu pracy, albowiem musi być wskazane jaki to wymiar czyli np. 1/2 etatu. nauczyciel. wymiar czasy pracy, etat, umowa o pracę, szkoła, etat, zatrudnienie, Karta Nauczyciela

 • Kilkakrotne zawieranie umów na czas określony

  przez nauczyciela kontraktowego w ciągu 4 lat od dnia zatrudnienia w danej szkole stopnia nauczyciela mianowanego stosunek pracy: 1) z nauczycielami zatrudnionymi w szkołach, w których w (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane