Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Składki ZUS małżonka

  prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia, M.P. z 2010 r. Nr 99 poz. 1173). Należy tu jednak zaznaczyć, że aby możliwe było zatrudnienie Pana żony przez Pana to konieczne jest rozwiązanie (...)

 • Zatrudnienie żony w "spółce cywilnej męża"

  Czy to prawda, że żona jednego ze wspólników, spółki cywilnej, zatrudniona na umowę o pracę będzie traktowana jako osoba współpracująca a nie pracownik? Zgodnie z przepisami ustawy o systemie ubezpieczeń (...)

 • Zmiana wynagrodzenia a wysokość alimentów

  studiów doktoranckich żony i bardzo prawdopodobne zatrudnienie, na podstawie którego jej wynagrodzenie zasadnicze przekroczy 2000pln netto. Jaki może mieć to wpływ na wysokość alimentów? (...)

 • Porada prawna na temat zatrudnienie żony

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zatrudnienie żony, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ubezpieczenie społeczne a jednoosobowa sp.z o.o.

  Mąż jest jedynym udziałowcem i prezesem spółki z o.o. Ponieważ nie jest to świadczeniem pracy, mąż nie podlega ubezpieczeniu społecznemu i podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu żony. W związku z

 • Poród żony a zasiłek chorobowy męża-przedsiębiorcy

  innemu ubezpieczonemu członkowi najbliższej rodziny), ale pod warunkiem, że przerwie zatrudnienie lub inną działalność zarobkową w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Po drugie zasiłek (...)

 • Wynajem mieszkań

  sposób zorganizowany i ciągły. Dopóki więc wynajem nie nabierze cech zorganizowanej działalności (np. poprzez założenie biura czy zatrudnienie pracownika), dopóty nie trzeba 

 • Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  -wychowawczego, w przypadku umieszczenia w nim dziecka, o niekorzystaniu w nim z całodobowej opieki,- z Urzędu Skarbowego o przychodzie za zeszły rok podatkowy (odrębne dla żony i dla męża). Za złożenie (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane