Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  do niej. Zasada ta ma zastosowanie także do rolników podlegających w Polsce ubezpieczeniu z mocy ustawy (w KRUS), podejmujących sezonowe zatrudnienie w innym państwie (...)

 • ZUS zakwestionował wpłacone przeze mnie podwyższone składki

  Pracowałam w firmie mojego męża, przez pewien czas płaciłam podwyższone składki. Niestety ZUS mi to zakwestionował, stwierdzając że zatrudnienie miało charakter (...)

 • Zasiłek a zatrudnienie w firmie męża

  Pracowałam przez 32 lata w banku na umowę o pracę. Po tym okresie zostałam zwolniona z przyczyn zdrowotnych. Po 4 miesiącach bez pracy zostałam zatrudniona w firmie męża (działalność (...)

 • Porada prawna na temat zatrudnienie żony w firmie męża a składki zus

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zatrudnienie żony w firmie męża a składki zus, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Składki ZUS małżonka

  np. na część etatu po to aby płacić niższe składki ZUS. Jedna księgowa mówi, że jest taka możliwość, druga, że jest to niezgodne z prawem i mąż nie może zatrudnić żony w (...)

 • Pensja płacona rodzicom jest kosztem firmy

  Przedsiębiorca może zatrudnić rodziców w firmie na podstawie umowy o pracę i mimo tego płacić za nich dużo niższy ZUSw takiej samej wysokości jak składki (...)

 • Przejście na emeryturę a zatrudnienie

  o przebiegu pracy w drugiej firmie (zaznaczam, że druga firma przysyła systematycznie raport i składki do ZUS), chociaż nie ma to wpływu na wymiar emerytury, bo wysokość zarobków (...)

 • Wycofanie pracownika z ZUS a podatek

  czerwcu 2006 r. została przeprowadzona kontrola ZUS, a w lipcu otrzymaliśmy decyzję z ZUS, że zatrudnienie zawarto dla pozoru, aby otrzymać zasiłek macierzyński. Pracownica odwołała (...)

 • Odpowiedzialność osoby współpracującej za zobowiązania spółki jawnej - opinia prawna

  ;lników, i jednym z nich jest mój małżonek. Panowie mają 50/50 % udziałów (ja nie widnieję w KRS). Przy czym ja mam podpisaną intercyzę. Ostatnio usłyszałam od (...)

 • Zamknięcie firmy i otwarcie przez męża

  to ostatnie rozwiązanie, bo pozwoli ono mężowi na odliczenie podatku naliczonego zawartego w fakturach, a ponadto umożliwi uniknięcie konieczności ujmowania tych towarów w remanencie (...)

 • Zmiana właściciela firmy czy rejestracja nowej

  którą prowadzę przepisać na mojego męża? Czy założyć nową na niego a swoja zamknąć? Nie ma prostej możliwości przeniesienia działalności gospodarczej z żony na męża. Należy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane