Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  rozstrzyga organ gminy w drodze decyzji administracyjnej. Zaświadczenia o zameldowaniu Organ dokonujący zameldowania na pobyt stały wydaje z urzędu osobie zaświadczenie o zameldowaniu (...)

 • Obowiązek meldunkowy obywateli polskich

  pełnomocnika, o ile został ustanowiony. W jakim trybie rozstrzyga się o zameldowaniu? Jeśli dane zgłoszone do zameldowania lub wymeldowania budzą wątpliwości, to o zameldowaniu (...)

 • Czym jest zameldowanie i wymeldowanie? Przesłanki i zasady realizacji obowiązku meldunkowego

  , który może również polegać na: zameldowaniu się w miejscu czasowego, wymeldowaniu się z miejsca pobytu stałego lub czasowego, zameldowaniu o urodzeniu dziecka, zameldowaniu (...)

 • Porada prawna na temat zaswiadczenie o zameldowaniu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zaswiadczenie o zameldowaniu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Obowiązek meldunkowy a przyjęcie dziecka do przedszkola - opinia prawna

  z przepisów ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Zgodnie bowiem z art. 4 w/w ustawy, obowiązek meldunkowy polega na:zameldowaniu się w miejscu pobytu stałego lub czasowego

 • Obowiązek meldunkowy

  ; wymeldowaniu się z miejsca pobytu stałego lub czasowego; zameldowaniu o urodzeniu dziecka; zameldowaniu o zmianie stanu cywilnego; zameldowaniu o zgonie osoby. Zameldowanie (...)

 • Jak wymeldować nieobecnego? - opinia prawna

  obowiązek meldunkowy polega na: zameldowaniu się w miejscu pobytu stałego lub czasowego, wymeldowaniu się z miejsca pobytu stałego lub czasowego, zameldowaniu o urodzeniu dziecka, zameldowaniu (...)

 • Obowiązek meldunkowy a stosunek najmu

  : zameldowaniu się w miejscu pobytu stałego lub czasowego; wymeldowaniu się z miejsca pobytu stałego lub czasowego; zameldowaniu o urodzeniu dziecka; zameldowaniu o zmianie (...)

 • Odwołanie od decyzji meldunkowej

  lokalu (pomieszczeniu), w którym ma nastąpić zameldowanie, jednak ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o zmianie ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych, został wprowadzony ust. (...)

 • Obowiązek meldunkowy a prawa do mieszkania

  . wymeldowaniu się z miejsca pobytu stałego lub czasowego;3. zameldowaniu o urodzeniu dziecka;4. zameldowaniu o zmianie stanu cywilnego;5. zameldowaniu o zgonie osoby. (...)

 • Zmiana adresu zamieszkania pracownika

  nieprawidłowości we własnym zakresie lub otrzymania zawiadomienia o stwierdzeniu nieprawidłowości przez Zakład. Zaświadczenie o zameldowaniu, jest dokumentem poświadczającym adres (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)

 • Decyzja od Prezydenta i co teraz?

  Witam. Mam problem i nie wiem co teraz zrobic. Prosze o radę kogoś kto sie zna troche na sprawach meldunku. Wprowadziłem się do mieszkania, siostry (...)

 • Slub z cudzoziemcem nie majacym pobytu w Polsce

  Wtam wszystkich! W internecie znalazlam, ze od cudzoziemca chcacego ozenic sie z Polka wymagane jest m. in. zaswiadczenie o zameldowaniu z miejsca stalego (...)

 • URLOP WYCHOWAWCZY PŁATNY

  CHCE SIE DOWIEDZIEC JAKTO JEST Z URLOPEM WYCHOWAWCZYM PLATNYM. OD 1 LISTOPADA ZACZYNAM PRACE. TERMIN PORODU MAM NA 8 MARCA WIEC 3,4MIESIACE POPRACUJE. (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane