Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czym charakteryzuje się zastaw rejestrowy?

  zastawów.   Kiedy zastaw rejestrowy wygasa? Zastaw ten wygasa w następujących przypadkach: wygaśnięcie wierzytelności zabezpieczonej zastawem rejestrowym pociąga za (...)

 • Ustawa o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów

  podstawie niniejszej ustawy i przekształca się w zastaw rejestrowy.  3. Do wniosku należy załączyć umowę o ustanowieniu zastawu oraz odpis z prowadzonego przez bank rejestru (...)

 • Przedmiot zastawu rejestrowego

  dniu uważa się, że zastaw rejestrowy powstał równocześnie. Zgodnie z kodeksem cywilnym, rzeczy ruchome połączone z nieruchomością stają się częściami składowymi tej nieruchomości. (...)

 • Porada prawna na temat zastaw rejestrowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zastaw rejestrowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zabezpieczenie rzeczowe i osobiste

  zastawca może korzystać z rzeczy obciążonej. Jednakże zastaw rejestrowy nie zawsze może być ustanowiony. Zastaw rejestrowy może być ustanowiony w celu zabezpieczenia wierzytelności (...)

 • Jak ustanowić zastaw rejestrowy?

  ). Ustawa wprowadza jednak pewne wyjątki. Zastaw rejestrowy nie może zostać ustanowiony na: prawach mogących być przedmiotem hipoteki (np. nie jest możliwy zastaw rejestrowy na (...)

 • odstąpienie od umowy pożyczki a wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  postępowaniu upadłościowym, albo d) prawomocne orzeczenie stwierdzające nieistnienie zastawu rejestrowego lub wskazała jego oznaczenie, gdy nie była stroną w sprawie (art. 19 ust. 3) zastaw rejestrowy

 • Zmiany w ustawie o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów

  Zastaw rejestrowy otwarty dla wszystkichNowelizacja usuwa dotychczasowy zamknięty katalog podmiotów, które mogły ustanawiać zastaw rejestrowy. Obecnie zatem ta forma zabezpieczania (...)

 • Pierwszeństwo zastawu rejestrowego

  jest tożsamy z dniem dokonania wpisu do rejestru. W podanym zatem przykładzie w chwili ustanawiania zastawu zwykłego zastaw rejestrowy nie będzie jeszcze ustanowiony – a zatem art. 15 ustawy (...)

 • Przeniesienie i wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  jest wpisem konstytutywnym, tj. tworzącym prawo zastawu rejestrowego, wykreślenie tego wpisu z rejestru powoduje wygaśnięcie zastawu rejestrowego. Ponadto zastaw rejestrowy wygasa, gdy nastąpi (...)

 • Projektowane zmiany w ustawie o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów

  wówczas, kiedy jego istnienie będzie związane z zabezpieczeniem innej, niż pierwotnie zabezpieczona, wierzytelność. Postanowienie, że zastaw rejestrowy nie wygasa wraz z wygaśnięciem wierzytelności

 • Przewłaszczenie na zabezpieczenie a zastaw

  . Czy jest to dopuszczalne, czy też należy rozwiązać umowę przewłaszczenia i dopiero wtedy ustanowić zastaw rejestrowy? Zasadniczo w polskim porządku prawnym nie ma uregulowań zabraniających (...)

 • Zakup dla firmy nowego i używanego samochodu w kraju

  zastawionego samochodu wiąże się również z koniecznością pogodzenia się z możliwością zaspokojenia się z niego w razie braku spłaty kredytu. Przede wszystkim zastaw rejestrowy nie (...)

 • Gdy komornik egzekwuje należność z samochodu... zastaw rejestrowy – opinia prawna

  zrobił na nim zastaw. Ponieważ samochód jest zarejestrowany na mnie oraz jest na nim zastaw sądowy i wziąłem go na raty na 6 lat i pozostały mi dwa lata do spłaty, nie wiem czy komornik może (...)

 • Jak zabezpieczyć prawidłowe wykonanie umowy leasingu - opinia prawna

  działalność w krajach członkowskich jest uprawniony do zawarcia umowy zastawu rejestrowego na jego rzecz. Generalnie zastaw rejestrowy zabezpiecza wierzytelności pieniężne. Istnieje jednak (...)

 • Zastaw rejestrowy na udziale w samochodzie

  Chcę ustanowić zastaw rejestrowy (taki na druku ORD-Z). Posiadam 50% samochodu osobowego. Czy mogę zastawić te 50% samochodu osobowego? Jeśli tak, to w jaki sposób ewentualnie pobierający zastaw

 • Zastaw rejestrowy na pojeździe mechanicznym - opinia prawna

  , może stanowić przestępstwo wyłudzenia (art. 286 § 1 kodeksu karnego). zastaw rejestrowy, samochód

 • Korzyści wynikające z zastawu rejestrowego

  ). bank, zastaw, rejestrowy

 • Zastaw rejestrowy i zwolnienie spod egzekucji

  sytuacja prawna w tym momencie? Czy muszę wyrazić zgodę na wyłączenie spod egzekucji? Czy jeżeli nie wyrażę zgody, to i tak ważniejszy jest zastaw rejestrowy i samochód nie może być sprzedany? (...)

 • Szczególne uprawnienia banków

  zabezpieczeń w postaci poręczenia czy weksli, do dyspozycji banków prawo bankowe pozostawia również szczególne rodzaje zabezpieczeń.   Zastaw rejestrowy Zastaw (...)

 • Zastaw rejestrowy a przewłaszczenie

  ) ustanawia zastaw rejestrowy i pierwszy kredytodawca wypłaca pieniądze. Kto jest w tym momencie uprzywilejowanym wierzycielem skoro zastaw rejestrowy ma charakter konstytutywny, ale (...)

 • Zastaw - co zabezpiecza i jak go ustanowić?

  , to ten ostatni będzie mógł zaspokoić się z rzeczy, na której ustanowili zastaw. Zastaw można ustanowić tylko na ruchomościach mających wartość majątkową. Zastaw obciąża (...)

 • Kupno zastawionego samochodu

  usunie. zastaw rejestrowy, zabezpieczenie wierzytelności, rejestr zastawów,

 • Zastaw rejestrowy

  zapłaty czy zabezpieczenia roszczenia z innego stosunku prawnego. Należy zatem zastanowić nad celowością ustanawiania zastawu rejestrowego na wekslu. weksel, zastaw rejestrowy, zabezpieczenie, (...)

 • Dowód rejestracyjny pojazdu obciążonego zastawem

  , powinien był wyraźnie określić w przepisach taki obowiązek. zastaw rejestrowy, adnotacja, dowód rejestracyjny wymiana dowodu rejestracyjnego, zakup samochodu, obciążenie zastawem, nabywca, (...)

 • Wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  stwierdzające nieistnienie zastawu rejestrowego.  Wykreślenie zastawu może odbyć się na wniosek. Sąd rejestrowy - co do zasady - nie działa w tym wypadku z urzędu. zastaw rejestrowy

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • AUTO W KREDYCIE BANKOWYM

  Czy auto kupione na kredyt bankowy / ma zastaw rejestrowy w Centralnym Rejestrze Zastawów / ZUS może zająć przez US? został zrobiony zastaw skarbowy, (...)

 • co to jest kredyt samochodowy?

  Może mi ktoś niecoś napisać o kredycie samochodzowym, na czym on dokładnie polega, czy bardziej czy mnie sie opłaca niż np. gotówkowy albo hipoteczny? (...)

 • Podważenie księgi wieczystej?

  Czy jak ojciec przepisze na mnie nieruchomość, a ja założę KW, to czy jego córka z poprzedniego małżeństwa może domagać się unieważnienia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane