Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czym charakteryzuje się zastaw rejestrowy?

  zastawów.   Kiedy zastaw rejestrowy wygasa? Zastaw ten wygasa w następujących przypadkach:   wygaśnięcie wierzytelności zabezpieczonej zastawem rejestrowym pociąga (...)

 • Ustawa o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów

  podstawie niniejszej ustawy i przekształca się w zastaw rejestrowy.  3. Do wniosku należy załączyć umowę o ustanowieniu zastawu oraz odpis z prowadzonego przez bank rejestru (...)

 • Przedmiot zastawu rejestrowego

  ; rozstrzyga tu dzień złożenia wniosku, jeżeli wnioski zostały złożone w tym samym dniu uważa się, że zastaw rejestrowy powstał równocześnie. Zgodnie z kodeksem cywilnym, rzeczy ruchome (...)

 • Porada prawna na temat zastaw rejestrowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zastaw rejestrowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zabezpieczenie rzeczowe i osobiste

  (czyli dłużnika ze stosunku, który jest zabezpieczony zastawem). Tym samym zastawca może korzystać z rzeczy obciążonej. Jednakże zastaw rejestrowy nie zawsze może być ustanowiony. Zastaw (...)

 • Jak ustanowić zastaw rejestrowy?

  ). Ustawa wprowadza jednak pewne wyjątki. Zastaw rejestrowy nie może zostać ustanowiony na: prawach mogących być przedmiotem hipoteki (np. nie jest możliwy zastaw rejestrowy na (...)

 • odstąpienie od umowy pożyczki a wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  postępowaniu upadłościowym, albo d) prawomocne orzeczenie stwierdzające nieistnienie zastawu rejestrowego lub wskazała jego oznaczenie, gdy nie była stroną w sprawie (art. 19 ust. 3) zastaw rejestrowy

 • Zmiany w ustawie o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów

  Zastaw rejestrowy otwarty dla wszystkichNowelizacja usuwa dotychczasowy zamknięty katalog podmiotów, które mogły ustanawiać zastaw rejestrowy. Obecnie zatem ta forma zabezpieczania (...)

 • Pierwszeństwo zastawu rejestrowego

  jest tożsamy z dniem dokonania wpisu do rejestru. W podanym zatem przykładzie w chwili ustanawiania zastawu zwykłego zastaw rejestrowy nie będzie jeszcze ustanowiony – a zatem art. 15 ustawy (...)

 • Przeniesienie i wygaśnięcie zastawu rejestrowego

  jest wpisem konstytutywnym, tj. tworzącym prawo zastawu rejestrowego, wykreślenie tego wpisu z rejestru powoduje wygaśnięcie zastawu rejestrowego. Ponadto zastaw rejestrowy wygasa, gdy nastąpi (...)

 • Projektowane zmiany w ustawie o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów

  wówczas, kiedy jego istnienie będzie związane z zabezpieczeniem innej, niż pierwotnie zabezpieczona, wierzytelność. Postanowienie, że zastaw rejestrowy nie wygasa wraz z wygaśnięciem wierzytelności

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • AUTO W KREDYCIE BANKOWYM

  Czy auto kupione na kredyt bankowy / ma zastaw rejestrowy w Centralnym Rejestrze Zastawów / ZUS może zająć przez US? został zrobiony zastaw skarbowy, (...)

 • co to jest kredyt samochodowy?

  Może mi ktoś niecoś napisać o kredycie samochodzowym, na czym on dokładnie polega, czy bardziej czy mnie sie opłaca niż np. gotówkowy albo hipoteczny? (...)

 • Podważenie księgi wieczystej?

  Czy jak ojciec przepisze na mnie nieruchomość, a ja założę KW, to czy jego córka z poprzedniego małżeństwa może domagać się unieważnienia (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane