Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przyczynianie się do zaspokajania potrzeb rodziny

  mogą więc porozumieć się, że zaspokajanie potrzeb rodziny będzie następowało przez świadczenia pieniężne przez jednego z nich, a przez drugiego przez pracę we wspólnym gospodarstwie (...)

 • Zaspokajanie potrzeb rodziny

  równa. Dlatego jeśli małżonek nie nie przyczynia się do zaspokajania potrzeb rodziny to drugi z małżonków może wystąpić z pozwem o dostarczanie środków utrzymania zarówno dla siebie (...)

 • Obowiązek zaspokojenia potrzeb rodziny

  rozwodu obowiązek ten ustaje. Pozostaje natomiast możliwość żądania alimentów. Złożony w trakcie trwania procesu rozwodowego wniosek o zaspokajanie potrzeb rodziny jest rozpoznawany (...)

 • Porada prawna na temat zaspokajanie potrzeb rodziny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zaspokajanie potrzeb rodziny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty na żonę

  w  odpowiedzi Obowiązek zaspokojenia potrzeb rodziny Zgodnie z art. 135 § 1 kro zakres świadczeń alimentacyjnych zależy od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego oraz od zarobkowych (...)

 • Roszczenia współmałżonka w przedmiocie utrzymania rodziny

  . Zaspokajanie potrzeb rodziny Z art. 27 k.r.o. wynika obowiązek zaspokajania potrzeb rodziny, który może mieć dwojaki charakter: materialny - uzależniony od możliwości (...)

 • Obowiązek przyczyniania się do utrzymania rodziny

  - przyp. red.) kro gaśnie wskutek rozwiązania (ustania) małżeństwa". zaspokajanie potrzeb rodziny, alimenty, mąż, żona, rozwód, wygaśnięcie, utrzymanie, potrzeby

 • Zaspakajanie potrzeb rodziny

  bezrobotny i jego wkład w zaspokajanie potrzeb rodziny realizowany jest przede wszystkim w formie osobistej pracy w gospodarstwie domowym, obowiązek finansowego zaspokajania potrzeb (...)

 • Jestem w związku małżeńskim lecz nie mieszkam żoną. Płacę alimenty na dziecko, Czy mogę wystąpić o alimenty od żony?

  małżonków. Mogą one być zaliczone do kategorii potrzeb rodziny, gdy zaspokojenie ich jest w danych okolicznościach usprawiedliwione interesem rodziny i odpowiada zasadom współżycia (...)

 • Zaspokojenie zwykłych potrzeb rodziny a odpowiedzialność małżonków

  zaspokojeniem zwykłych potrzeb rodziny. Co do klasyfikacji potrzeb jako należących lub nie należących do zwykłych potrzeb rodziny w doktrynie występują dwa stanowiska: jedni (...)

 • Pozew o zaspokojenie potrzeb rodziny

  ) o zabezpieczenie roszczeń o zaspokajanie potrzeb rodziny jest niepodzielny i jeśli nie został rozpoznany do czasu wniesienia pozwu o separację będzie rozpoznany przez sąd właściwy (...)

 • Alimenty a zaspokajanie potrzeb nowej rodziny

  zobowiązanego do świadczeń a on założył nową rodzinę. Obowiązek przyczyniania się do zaspokajania potrzeb rodziny nie jest sensu stricte obowiązkiem alimentacyjnym, acz na podstawie tego (...)

 • Nakaz wypłaty wynagrodzenia drugiemu małżonkowi

  został wydany, przez jego wierzycieli. W takiej sytuacji korzystniejsze jest wniesienie powództwa o zaspokajanie potrzeb rodziny i uzyskanie tytułu egzekucyjnego, gdyż należności alimentacyjne (...)

 • Skutki rozwodu

  do zaspokajania potrzeb rodziny, opuszczenie małżonka bez uzasadnionego powodu, skazanie na karę długoletniego więzienia, pijaństwo, narkomania, trwonienie przez małżonka dochodów. Przy

 • Alimenty na dziecko w trakcie trwania małżeństwa

  urzędu nadaje rygor natychmiastowej wykonalności. Nie trzeba zatem w tej sprawie formułować osobnego wniosku. alimenty, dziecko, zaspokajanie potrzeb rodziny, powództwo, zabezpieczenie, (...)

 • Nowe małżeństwo a zameldowanie i wspólne zamieszkanie

  zaspokajanie potrzeb rodziny zasługuje na ochronę prawną i w tym znaczeniu nie można sprzeciwić się zamieszkiwaniu wraz z mężem. Brak jest uzasadnienia dla sytuacji, w której (...)

 • Kiedy możesz wziąć pożyczkę bez zgody męża? - stan prawny obowiązujący do 19 stycznia 2005 r.

  potrzeb koniecznych rodziny. Dlatego nie można uznać za czynność zwykłego zarządu kupna przez jednego małżonka bardzo kosztownego telewizora, jeżeli dochody rodziny z ledwością wystarczają (...)

 • Koszty utrzymania dzieci przed i po rozwodzie

  , rozwód, wyrok rozwodowy, zaspokajanie potrzeb rodziny

 • Rozliczenia między małżonkami

  , elektryczność etc. Poza tym z poprzedniego pytania wynika, że mieszkanie należy do majątku odrębnego byłego męża, stąd należy uznać, że jego udostępnienie także stanowiło wkład w zaspokajanie (...)

 • Małżonek hazardzista - przejęcie wynagrodzenia hazardzisty

  córka nie posiada legitymacji czynnej. małżonek, uzależnienie, hazard, ubezwłasnowolnienie częściowe, zaspokajanie potrzeb rodziny, pozbawienie samodzielnego zarządu majątkiem (...)

 • Zarząd majątkiem przez małżonków

  wymaga dobro rodziny, czyli gdy jest to uzasadnione z punktu widzenia celowościowego i nie obciąży w nadzwyczajnym stopniu budżetu rodziny, np. sąd nie udzieli zezwolenia na nabycie nieruchomości, (...)

 • Alimenty w czasie postępowania rozwodowego

  kończącym postępowanie o zwrocie spełnionego lub wyegzekwowanego świadczenia lub o przywróceniu poprzedniego stanu. alimenty, rozprawa rozwodowa, zaspokajanie potrzeb rodziny

 • Przydział mieszkania a rozdzielność majątkowa

  czy prawo do lokalu wchodzi w skład majątku wspólnego, jeżeli przydzielenie lokalu nie ma już na celu zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych rodziny, zależy od stosunków majątkowych między (...)

 • Prawa i obowiązki rodziców zastępczych

  powrotu dziecka do rodziny naturalnej. W przypadku stwierdzenia ustania któregoś z warunków umożliwiających pełnienie funkcji rodziny zastępczej albo niewypełniania przez rodzinę (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  celu zaspokojenia potrzeb rodziny, chyba że zwiększyły wartość majątku w chwili ustania wspólności.§ 2. Zwrotu dokonuje się przy podziale majątku wspólnego, jednakże sąd (...)

 • Zarządzenia sądu przy nadużyciach władzy rodzicielskiej

  rodziny zastępczej małżonkom lub osobie, niespełniającym warunków dotyczących rodzin zastępczych, w zakresie niezbędnych szkoleń, określonych w przepisach o wspieraniu rodziny i systemie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Czy można pobierać wynagrodzenie za męża, bez jego zgody ?

  Powiem tak : jestem mężatką z 1 dzieckiem. Mąż pracuje, jednak "nie czuje" potrzeby dzielenia się swoim wynagrodzeniem ze swoją rodziną. (...)

 • BŁAGAM O POMOC:(

  Witam serdecznie. Mam ogromny przynajmniej dla mnie problem, który dotyczy alimentów. Ojciec mojego 16 miesięcznego dziecka, nie jest moim mężem. (...)

 • Alimenty-studia od lutego

  Witam! Mam pytanie moi rodzice się rozwiedli mam przyznane aliemnty skończyłam szkołe w zeszłym roku, teraz planuję studia, ale dopiero od lutego (...)

 • WSTYD MI ZA WAS KOBIETY!!

  pomimo iz sama nią jestem...jak mozna wykańczać psychicznie ojca swojego dziecka, i osobe ktorą sie kocha badz kochalo!! mam podobna sytuacje z moim (...)

 • Alimenty na pełnoletnie dziecko

  Rozwodzę się. Moja córka jest pełnoletnia chcę ją utrzymywać ale ciekawy jestem czy jest to moim prawnym obowiazkiem. Podkreślam nie mam zamiaru (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane