Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co zrobić w przypadku braku zgody na otwarcie sklepu monopolowego?

  Pana lokalu użytkowym, może Pan zaskarżyć tę uchwałę do sądu w terminie 6 tygodni od dnia podjęcia uchwały na zebraniu ogółu właścicieli albo od dnia powiadomienia Pana o treści uchwały (...)

 • Zaskarżenie uchwały WZA spółki akcyjnej

  się postępowania sąd uwzględni powództwo o uchylenie uchwały zgromadzenia akcjonariuszy, wywrze to istotny skutek dla czynności podjętej w wykonaniu tej uchwały (w tym przypadku - dla umowy (...)

 • Spółdzielnia mieszkaniowa - zaskarżenie uchwały

  , zwracamy uwagę na możliwość zaskarżenia podjętej uchwały, która została przewidziana w ustawie Prawo spółdzielcze: Art. 42. § 1. Uchwały walnego zgromadzenia obowiązują (...)

 • Porada prawna na temat zaskarżenie uchwały

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zaskarżenie uchwały, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Powiadomienie o treści uchwały

  mieszkaniowej w terminie 6 tygodni od dnia podjęcia uchwały na zebraniu ogółu właścicieli albo od dnia powiadomienia wytaczającego powództwo o treści uchwały podjętej w trybie indywidualnego (...)

 • Zaprotokołowanie sprzeciwu a zaskarżenie uchwały

  . sp. z o.o., uchylenie uchwały, treść protokołu, konsekwencje braków, protokół

 • Zaskarżenie uchwały Rady Gminy

  czynności.   Nie ma więc Pan możliwości zaskarżenia takiej uchwały w trybie art. 101 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym. skarga, praworządność, naruszenie, sąd administracyjny

 • Zaskarżenie uchwały wspólnoty mieszkaniowej

  100 zł (art. 39 ust. 2 pkt 3 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych). uchwała, zaskarżenie, wspólnota, właściciel, lokal, zgoda, zarząd, zakres, przekroczenie, czynności, wniosek

 • Ważność uchwały wspólnoty mieszkaniowej

  uwagi na niepewność co do prawidłowości wysokości zaliczek uiszczanych na poczet funduszu remontowego. Po ewentualnym stwierdzeniu przez sąd nieistnienia uchwały z powodu uchybień, które miały

 • Gdy nie zgadzam się na wysokość opłat narzucanych przez spółdzielnię – opinia prawna

  ; jeżeli nie zgadza się Pan ze zmienioną wysokością opłat. Ważne jest, że musi zachodzić w/w zmiana. W przypadku, gdy zmiana nie zachodzi – pozostaje droga sądowa i zaskarżenie uchwały, (...)

 • Treść zaproszenia a wadliwość zwołania NWZW

  . W takiej sytuacji pozostaje mu zaskarżenie uchwały po uprzednim głosowaniu przeciw i zaprotokołowaniu sprzeciwu. Z przedstawionego stanu faktycznego nie wynika, czy został Panu przedstawiona (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zaskarżenie uchwały

  Jak można zaskarżyć uchwałę Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej, która dotyczy zmiany regulaminu Zarządu ( jego kompetencji)? Proszę o (...)

 • Zaskarżenie uchwały rady gminy

  Jestem w trakcie budowy domu. Za możliwość podłączenia się do sieci wodociągowej musiałem zapłacić na konto urzędu gminy 1200zł. Taką kwotę (...)

 • wspólnota/prowadzący działalność gospodarczą

  Jestem właścicielem mieszkania w kamienicy. Istnieje w naszej kamienicy konflikt interesów mieszkańców i prowadzących działalność gospodarczą (...)

 • Wydatki wspólnoty

  Mam pytanie, czy wspólnota może przegłosować projekt zagospodarowania terenu nie należącego do spółdzielni? Pieniądze na ten cel mają byc wzięte (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane