Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zaskarżenie uchwały Rady gminy o przeznaczeniu do sprzedaży nieruchomości stanowiącej mienie komunalne w trybie przetargu

  zaskarżona do sądu administracyjnego na podstawie art. 101 usg”.   zaskarżenie, uchwały, rady, gminy, sprzedaży, nieruchomości, przetargu, samorządzie

 • Zaskarżenie uchwały Rady Gminy

  możliwość zaskarżenia uchwały podjętej przez radę gminy do sądu administracyjnego, przy czym konieczne jest spełnienie określonych warunków.   Pan otrzymał uchwałę rady (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  przewidywać surowsze wymagania dotyczące kworum rady nadzorczej.§ 2. Statut może przewidywać, że członkowie rady nadzorczej mogą brać udział w podejmowaniu uchwał rady, oddając (...)

 • Opinia prawna na temat zaskarżenie uchwały rady gminy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zaskarżenie uchwały rady gminy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  podniesienia zarzutu nieważności uchwały. Art. 253. § 1. W sporze dotyczącym uchylenia lub stwierdzenia nieważności uchwały wspólników pozwaną spółkę reprezentuje zarząd, jeżeli (...)

 • Działka budowlana

  u.p.z.), następnie kieruje do rady miasta/rady gminy wniosek o podjęcie uchwały o przystąpieniu do zmiany planu (art. 14 ust. 4 u.p.z.). Po rozpoznaniu wniosku rada miasta/rada gminy (...)

 • Kodeks wyborczy

  podaje do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty. Po jednym egzemplarzu uchwały przekazuje się niezwłocznie wojewodzie i komisarzowi wyborczemu.§ 13. Na uchwały rady (...)

 • Zaskarżenie aktu prawa miejscowego

  zerowej stawki opłat, konieczne stanie się wszczęcie postępowania mającego na celu zmianę istniejącej uchwały Rady. W tym zakresie niezbędne będzie zaskarżenie uchwały (...)

 • Odwołanie się od uchwały o miejscowym planie

  której rada gminy rozpatrzy nie uwzględnione protesty i zarzuty, zawiadamiając o tym imiennie zainteresowanych,   doręcza zainteresowanym wyciąg z uchwały rady gminy rozstrzygającej (...)

 • Kiedy i w jakim trybie możesz zaskarżyć uchwały walnego zgromadzenia spółdzielni

  przekroczenia terminu, do upływu którego dopuszczalne było wniesienie powództwa; Zaskarżenie uchwały walnego zgromadzenia przysługuje każdemu członkowi spółdzielni, chyba że przedmiotem (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  scaleniem i podziałem mogą wybrać ze swojego grona radę uczestników scalenia w liczbie do 10 osób. Rada ta posiada uprawnienia opiniodawcze.  3. Projekt uchwały rady (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane