Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Będzie łatwiej o zasiłki na dzieci

  na nowych zasadach Obecnie kryteria dochodowe uprawniające do otrzymania świadczeń z pomocy społecznej wynoszą 477 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej oraz 351 zł na jedna osobę (...)

 • Więcej rodzin dostanie świadczenia rodzinne

  edukacyjnych młodzieży. W opinii do projektu zwróciła ona uwagę na to, że świadczenia rodzinne są adresowane do rodzin z niskimi dochodami: 504 zł na osobę w rodzinie lub 583 (...)

 • Zmiany w prawie od Nowego Roku

  będą ubiegały się o becikowe, mimo, że dziecko urodziło się w 2011 roku. Młode mamy nie powinny więc odkładać decyzji o ubieganie się o becikowe na początek nowego roku.   Większe (...)

 • Opinia prawna na temat zasilki rodzinne na dzieci 2011 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zasilki rodzinne na dzieci 2011 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zasiłek rodzinny: komu przysługuje?

  się, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich, zezwolenia na zamieszkanie na czas oznaczony udzielonego w związku z okolicznością, o której mowa (...)

 • Urlop macierzyński - ile trwa?

  , 33 tygodni w przypadku jednoczesnego przyjęcia trojga dzieci, 35 tygodni w przypadku jednoczesnego przyjęcia czworga dzieci, 37 tygodni w przypadku jednoczesnego przyjęcia pięciorga i więcej (...)

 • Ośrodki adopcyjne naruszają ustawę o ochronie danych osobowych

  dzieci. Mimo tego dobrze ocenia działalność ośrodków adopcyjnych na Dolnym Śląsku.Ośrodki adopcyjne kwalifikowały dzieci do adopcji kierując się przede wszystkim ich dobrem. Badania (...)

 • Konsekwencje niezłożenia zeznania podatkowego w terminie

  podatek na uszczuplenie, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności, albo obu tym karom łącznie. Jeżeli kwota podatku narażonego na uszczuplenie jest małej (...)

 • Zarządzenia sądu przy nadużyciach władzy rodzicielskiej

  , zarządzenie zastępujące zgodę rodziców na wykonanie koniecznego zabiegu operacyjnego, nakaz dokonania wydatku na potrzeby dziecka z jego majątku, zarządzenie pobrania krwi od dziecka, (...)

 • Kiedy możliwe jest przysposobienie (adopcja) dziecka?

  na stworzeniu stosunku rodzicielskiego między przysposabiającym a przysposobionym, z tym wyjątkiem, że dzieci przysposobionego będą wnukami przysposabiającego. Stosunek ten nie rozciąga się (...)

 • Żłobki to nie wszystko. Jest alternatywa

  października 2012 roku rodzice zatrudniający taką opiekunkę na podstawie umowy będą mogły liczyć na wsparcie państwa. ZUS opłaci za nianię składki na ubezpieczenia społeczne (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane