Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie świadczenia opieki zdrowotnej będą finansowane ze środków publicznych?

  za pomocą kapsułki endoskopowej,b) usunięcie guzków krwawniczych (żylaków odbytu) metodą Longo,c) hydrokolonoterapia; 7) świadczenia opieki zdrowotnej w zakresie męskich (...)

 • Wykaz prac wzbronionych młodocianym

  pozycji ciała   1) Prace wykonywane w pozycji pochylonej lub w przysiadzie. 2) Prace wykonywane w pozycji leżącej, na boku lub na wznak, w tym w szczególności (...)

 • Walka z rakiem ma być skuteczniejsza

  przewidywane w budżecie państwa na realizację „Narodowego programu zwalczania chorób nowotworowych” kształtują się w danym roku na określonym poziomie. Zmuszało (...)

 • Porada prawna na temat zasilki dla chorych na raka w uk

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zasilki dla chorych na raka w uk, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zdążyć przed rakiem − UE musi działać

  jelita.Zapadalność na te choroby różni się znacząco w różnych krajach: w Belgii odnotowano najwięcej przypadków wystąpienia raka piersi, w Danii - najwyższą umieralność. (...)

 • Umowa zlecenia i umowa o dzieło a ubezpieczenia społeczne

  Najwyższy wypowiadał się w sprawie wykładowców w wyrokach m.in.: z dnia 28 sierpnia 2014 r., sygn. akt II UK 12/14, z dnia 4 czerwca 2014 r., sygn. akt II UK 548/13 (...)

 • Razem na rzecz zdrowia: strategia dla UE na lata 2008-2013

  czynników biologicznych w miejscu pracy. Parlament zwracał bowiem w przeszłości uwagę Komisji na konieczność zajęcia się kwestią poważnych zagrożeń dla pracowników (...)

 • NIK krytycznie o programie Ministerstwa Zdrowia

  przygotowywania dokumentacji związanej z uzyskaniem pozwolenia na wytwarzanie radiofarmeceutyku w Polsce. W Polsce następuje stały wzrost zachorowań na choroby nowotworowe. Zmiany (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  kończyn, szybko uzupełnij płyny z zawartością elektrolitów; dostarczą ich np. napoje dla sportowców. Jeśli po upływie godziny odpoczynku w chłodniejszym miejscu (...)

 • Więcej pieniędzy na zdrowie

  ; na zakup sprzętu w zakresie onkologii, pediatrii i chirurgii dla oddziałów klinicznych w szpitalach na bazie obcej oraz centrów onkologii, 60 mln (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  szczególności na pokrycie części lub całości kosztów zakupu żywności, leków i leczenia, opału, odzieży, niezbędnych przedmiotów użytku domowego, (...)

 • Walka z rakiem ma być skuteczniejsza

  ; Wczesne wykrywanie nowotworów złośliwych w rodzinach wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi i raka jajnika, Moduł 2 – Wczesne (...)

 • Szkoła w roku szkolnym 2017/2018 - informacje dla rodziców

  ; opiniowanie projektu planu finansowego składanego przez dyrektora szkoły; opiniowanie uchwał dotyczących prowadzenia eksperymentów pedagogicznych w szkole. W odpowiedzi na (...)

 • Jakie wymogi musi spełniać dom pomocy społecznej?

  , zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy w odpowiednim typie domu dla:  osób w podeszłym wieku - nie mniej niż 0,4 na jednego mieszkańca domu,  osób przewlekle (...)

 • Jak żyć z HIV i AIDS w Polsce?

  uzasadniać tego zastrzeżenia. Czytaj więcej: na temat zakażeń HIV u dzieci w publikacji pt. Żyć z wirusem poradnik dla osób żyjących z HIV; czytaj więcej na (...)

 • Obowiązkowa cytologia dla kobiet pracujących

  w ramach badań okresowych pracowników. Ministerstwo Zdrowia chce w ten sposób zwiększyć odsetek wykrywanych stanów przedrakowych i nowotworów we (...)

 • Parlament przyjął pakiet klimatyczny

  realizacje mechanizmów współpracy, które pozwolą państwom członkowskim na wspólną realizację projektów w zakresie produkcji energii elektrycznej, (...)

 • Przygotuj się na brexit

  przewozów transportu drogowego; utrudnienia w dostępie do finansowania i w inwestowaniu - ze względu na ograniczenie swobody przepływu kapitału; ograniczenie możliwości (...)

 • ZUS zakwestionował wpłacone przeze mnie podwyższone składki

  podniesienie składki - nie jest możliwe na tym etapie postępowania. W naszej ocenie w tak ustalonym stanie faktycznym, Sąd Apelacyjny prawidłowo zastosował prawo materialne. W (...)

 • Jak przygotować się do zakupu mieszkania z licytacji komorniczej?

  uczestniczyć w postępowaniu w charakterze dłużnika. W każdym razie czynności egzekucyjne są ważne tak w stosunku do dłużnika, jak i w stosunku do nabywcy. § 2. (...)

 • Wynagrodzenie nauczyciela

  pozostający w stanie nieczynnym może, na swój wniosek lub na wniosek dyrektora szkoły, podjąć pracę zgodnie z wymaganymi kwalifikacjami w niepełnym lub w pełnym wymiarze (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  używanie lokalu w skali roku przekroczy albo następuje z poziomu wyższego niż 3 % wartości odtworzeniowej lokalu może nastąpić w uzasadnionych przypadkach, o których mowa w ust. 4a (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?

  środków zgromadzonych na rachunku w otwartym funduszu emerytalnym, za pośrednictwem Zakładu, na dochody budżetu państwa, która osiągnęła wiek uprawniający do emerytury (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę za wypowiedzeniem w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego może nastąpić (...)

 • Jakie są prawa człowieka?

  Konwencji nie może być przy tym interpretowane jako przyzwolenie na ograniczenie praw i wolności w niej wymienionych. Większość praw wymienionych w Konwencji może być ograniczona (...)

 • Bezpłatne leki dla seniorów

  ;1530 pozycji, które obejmują 113 substancji aktywnych. Jakie leki znajdują się na liście? Dla chorych na cukrzycę – insuliny i analogi insulinowe. Dla (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane