Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy możliwe jest przysposobienie (adopcja) dziecka?

  nie jest również wykluczone przysposobienie, gdy oscyluje ona wokół piętnastu – szesnastu lat. W zasadzie nie ma przeciwwskazań, żeby dziecko przysposobiła osoba dużo starsza (...)

 • Skierowanie na badania psychiatryczne

  małżonka, krewnych w linii prostej, rodzeństwa bądź osoby sprawującej nad nią faktyczną opiekę albo z urzędu. Ponadto do szpitala psychiatrycznego może być również przyjęta, bez (...)

 • Zapłata za pobyt w szpitalu

  Starsza osoba (emeryt) zmarła 6 września w szpitalu. Emerytura wypłacana była do 10 każdego miesiąca, więc za wrzesień nie została zapłacona. Czy ZUS powinien pokryć koszt pobytu w szpitalu? (...)

 • Porada prawna na temat zasilek nad osoba starsza

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zasilek nad osoba starsza, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Małoletnia matka

  ze stowarzyszenia czy fundacji pomagających nieletnim matkom. Warto też wskazać, że jeśli ojciec dziecka uzna je dobrowolnie, będzie miał nad dzieckiem władzę rodzicielską i będzie jego

 • Polska reforma emerytalna - czy mocno opiera się na trzech filarach?

  koncepcje. Mówiono w tym opracowaniu, że korzystne jest powszechne wprowadzenie systemów wielofilarowych. Rolą I filaru było zabezpieczenie na wypadek biedy. Osoba starsza ma mniejsze potrzeby. (...)

 • Eksmisja osób starszych z lokalu

  opróżnienia lokalu i wydania rzeczy. lokator, ochrona, eksmisja, osoba starsza, emeryt, ograniczenie, lokal socjalny

 • Zapewnienie mieszkania i opieki nad osobą starszą jako niezbywalny obowiązek alimentacyjny.

  LexisNexis). obowiązek, alimenty, mieszkanie, opieka, osoba starsza, zbywalność, dziedziczenie, niedostatek, uprawniony, opieka lekarska, spadkobiercy

 • Klauzula wykonalności w wyroku rozwodowym

  interesami strony oraz osoba pozostająca ze stroną w stałym stosunku zlecenia, jeżeli przedmiot sprawy wchodzi w zakres tego zlecenia, współuczestnik sporu, jak również rodzice, małżonek

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane