Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czego dotyczy zasiedzenie?

  budynku przez zasiedzenie może nastąpić tylko wraz z nabyciem przez zasiedzenie prawa użytkowania wieczystego gruntu. Nie jest dopuszczalne nabycie przez zasiedzenie własności budynków (...)

 • Zasiedzenie - Kiedy można stać się właścicielem przez zasiedzenie?

  tylko na nieruchomościach (i tylko na wybranych), zasiedzenie prawa użytkowania wieczystego następuje na analogicznych zasadach jak zasiedzenie własności nieruchomości. Niezbędnym elementem (...)

 • Zasiedzenie i dział spadku

  zasiedzenie można także tylko odnośnie części nieruchomości.Jak się więc wydaje druga żona dziadka nie tyle zasiedziała nieruchomość przeciwko współspadkobiercom, co mogła nabyć ją (...)

 • Porada prawna na temat zasiedzenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zasiedzenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie przez zasiedzenie użytkowania wieczystego i służebności gruntowej

  wybranych), zasiedzenie prawa użytkowania wieczystego następuje na analogicznych zasadach jak zasiedzenie własności nieruchomości. Nabycie przez zasiedzenie służebności gruntowej Na (...)

 • Pozwolenie wodnoprawne a prawa właścicieli sąsiednich działek - opinia prawna

  gruntowej poprzez zasiedzenie? Czy jednak może to być nabycie własności poprzez zasiedzenie? O jaką powierzchnię działki mogę się starać? Według jakich zasad i koszty, w jakiej wysokości (...)

 • Jak stwierdza się zasiedzenie nieruchomosci?

  się we wszystkich sprawach dotyczących zasiedzenia, a więc zarówno w sprawach o zasiedzenie własności rzeczy ruchomej i nieruchomej, jak i o zasiedzenie wieczystego użytkowania oraz

 • Co świadczy o dobrej wierze ubiegającego się o stwierdzenie zasiedzenia – opinia prawna

  dopuszczalności nabycia przez zasiedzenie własności państwowej. W przytoczonym przez Panią stanie faktycznym nie wskazała Pani co dokładnie znajduje się w posiadaniu Pani rodziców i zasiedzenie (...)

 • Jak liczy się termin zasiedzenia?

  szczególne okoliczności. Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, jeżeli właściciel nieruchomości, przeciwko któremu biegnie zasiedzenie, jest małoletni (tzn. nie ukończył 18 roku życia), (...)

 • Spadek a zasiedzenie nieruchomości

  można bowiem zasiedzieć (nabyć własność przez zasiedzenie) tego, co jest własnością danej osoby. Możliwe natomiast jest nabycie przez zasiedzenie współwłasności w części ułamkowej (...)

 • Zasiedzenie na rzecz obojga małżonków, czy jednego z nich – opinia prawna

  odszedł z domu, zasiedzenie daje mu prawo do spłaty? Czy może istnieje przepis, który mówi, że zasiedzenie zdobyte przy żonie można odwołać, czy znieść? Opinia prawna Przechodząc (...)

 • Czy sąsiad może zasiedzieć moją działkę?

  nieruchomości należącej do Pana. Dobra lub zła wiara, warunkująca zasiedzenie tej służebności, wiąże się z udzieleniem zgody na czynności podejmowane przez sąsiada; należy jednak zaznaczyć, (...)

 • Zasiedzenie nieruchomości

  okoliczność, by osoba na rzecz której ma nastąpić zasiedzenie, była tzw. posiadaczem samoistnym danej nieruchomości. Kim jest posiadacz samoistny nieruchomości? Jest to osoba która włada (...)

 • Zasiedzenie własności nieruchomości

  Czym jest zasiedzenie własności nieruchomości? Ile trwa zasiedzenie własności nieruchomości? Jakie są przesłanki? Czym jest dobra wiara? Na wstępie wypada zaznaczyć, że zasiedzenie (...)

 • Zasiedzenie we współwłasności

  wspólnie fizycznej części nieruchomości będącej przedmiotem współwłasności. Zasiedzenie w stosunku do innych współwłaścicieli jest dopuszczalne, przy czym także na rzecz kilku podmiotów wspólnie. (...)

 • Negatywne skutki niezawarcia umowy sprzedaży działki w formie aktu notarialnego – opinia prawna

  skutki, niezawarcie mowy w formie aktu notarialnego, akt notarialny, własność, nabycie, dobra wiara, zasiedzenie, budynek

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  , chyba że uzyskał posiadanie w złej wierze (zasiedzenie). § 2. Po upływie lat trzydziestu posiadacz nieruchomości nabywa jej własność, choćby uzyskał posiadanie w złej wierze. Art. 173. Jeżeli

 • Zasiedzenie udziału

  samoistny a więc jak jedyny właściciel. Reasumując, należy podkreślić, iż zasiedzenie własności nieruchomości, w części w której nie jest Pan współwłaścicielem możliwe jest jedynie wówczas, (...)

 • Dziedziczenie a zasiedzenie gospodarstwa rolnego

  2001 r.) dziedziczenie, gospodarstwo rolne, zasiedzenie, spadkobierca,

 • Zasiedzenie na współwłasność

  , iż w przedstawionej sytuacji możliwe jest zasiedzenie przez wszystkie 3 osoby. Sąd jednak nie stwierdzi zasiedzenia przez 3 osoby, jeżeli wnioski takie złożą tylko 2. Postępowanie to bowiem nie (...)

 • Zasiedzenie nieruchomości a przychód

  nieruchomości przez zasiedzenie jest formą nieodpłatnego przysporzenia majątkowego, wartość nieruchomości gruntowej nabytej przez zasiedzenie należy traktować jako wartość otrzymanej nieodpłatnie (...)

 • Spadek po samoistnych posiadaczach - zasiedzenie

  ten nie będzie miał zastosowania do sytuacji, kiedy zasiedzenie nastąpiło już na rzecz poprzedniego samoistnego posiadacza (przypominamy, że zasiedzenie następuje z mocy upływu czasu, a postanowienie

 • Czy mogę domagać się odszkodowania za linie wysokiego napięcia?

  widocznym urządzeniem jest słup energetyczny. Przepisy o nabyciu własności nieruchomości przez zasiedzenie stosuje się odpowiednio, czyli zasiedzenie następuje w dobrej wierze z upływem 20 (...)

 • Uwłaszczenie a zasiedzenie

  ? zasiedzenie, uwłaszczenie, dobrawiara, zła wiara, posiadacz samoistny, posiadacz zależny, użytkowanie, własność

 • Zasiedzenie działki

  Czy jeśli spadkobiercy mają stwierdzenie nabycia spadku, to zasiedzenie trzeciej działki jest konieczne, aby założyć księgę wieczystą? Jeśli tak, to jak może przebiegać sprawa o zasiedzenie? (...)

 • Zwiększenie obszaru działki przez zasiedzenie

  zasiedzenia nieruchomości w powyższym przypadku (zła wiara) będzie wynosił 30 lat. zasiedzenie, nieruchomość, dobra zła wiara, termin, nowelizacja, działka

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • przerwanie zasiedzenia / art. 123 kc - post. spadkowe vs dział spadku

  Czy przerwanie zasiedzenia nieruchomości prowadzonego przez jednego ze spadkobierców następuje gdy w międzyczasie (chodzi o okres czasu w którym wnioskowane (...)

 • Zasiedzenie nieruchomości

  Rodzice odpisali gospodarstwo rolne moi dziadkowie miało to miejsce jeszcze gdy żyli oboje dziadkowie ( był płacony podatek rolny ), i niema na to (...)

 • Wniosek o zasiedzenie

  Witam,razem z żoną zbudowaliśmy dom na działce, na której wychowała się mama żony. Ona też opłacała podatek od tej działki. Teraz brat mojej (...)

 • rozgraniczenie przed sądem a zasiedzenie

  Witam. Mam taki oto problem. Od około 20 lat sąsiad użytkuje fragment mojego pola. Jest to pas przygraniczny. Aby mu to udowodnić zleciłem geodecie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane