Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czego dotyczy zasiedzenie?

  budynku przez zasiedzenie może nastąpić tylko wraz z nabyciem przez zasiedzenie prawa użytkowania wieczystego gruntu. Nie jest dopuszczalne nabycie przez zasiedzenie własności budynków (...)

 • Zasiedzenie i dział spadku

  zasiedzenie można także tylko odnośnie części nieruchomości.Jak się więc wydaje druga żona dziadka nie tyle zasiedziała nieruchomość przeciwko współspadkobiercom, co mogła nabyć ją (...)

 • Kiedy można stać się właścicielem przez zasiedzenie?

  przez zasiedzenie? Zgodnie z utrwalonym poglądem w doktrynie, dopuszczalne jest zasiedzenie udziału we współwłasności. W celu zasiedzenia takiego udziału, wszelkie czynności wymagane (...)

 • Porada prawna na temat zasiedzenie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat zasiedzenie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nabycie przez zasiedzenie użytkowania wieczystego i służebności gruntowej

  wybranych), zasiedzenie prawa użytkowania wieczystego następuje na analogicznych zasadach jak zasiedzenie własności nieruchomości. Nabycie przez zasiedzenie służebności gruntowej Na (...)

 • Pozwolenie wodnoprawne a prawa właścicieli sąsiednich działek - opinia prawna

  gruntowej poprzez zasiedzenie? Czy jednak może to być nabycie własności poprzez zasiedzenie? O jaką powierzchnię działki mogę się starać? Według jakich zasad i koszty, w jakiej wysokości (...)

 • Co świadczy o dobrej wierze ubiegającego się o stwierdzenie zasiedzenia – opinia prawna

  dopuszczalności nabycia przez zasiedzenie własności państwowej. W przytoczonym przez Panią stanie faktycznym nie wskazała Pani co dokładnie znajduje się w posiadaniu Pani rodziców i zasiedzenie (...)

 • Jak stwierdza się zasiedzenie?

  zasiedzenie, jeżeli zostało ono udowodnione. Jeżeli zatem w tym terminie nikt się nie zgłosi albo zgłosiwszy się własności nie wykaże, sąd stwierdzi zasiedzenie na rzecz wnioskodawcy (...)

 • Jak liczy się termin zasiedzenia?

  szczególne okoliczności. Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, jeżeli właściciel nieruchomości, przeciwko któremu biegnie zasiedzenie, jest małoletni (tzn. nie ukończył 18 roku życia), (...)

 • Spadek a zasiedzenie nieruchomości

  można bowiem zasiedzieć (nabyć własność przez zasiedzenie) tego, co jest własnością danej osoby. Możliwe natomiast jest nabycie przez zasiedzenie współwłasności w części ułamkowej (...)

 • Zasiedzenie na rzecz obojga małżonków, czy jednego z nich – opinia prawna

  przedstawić instytucję zasiedzenia. Zasiedzenie zostało uregulowane artykułami 172-178 kodeksu cywilnego, zamieszczonymi w dziale traktującym o sposobach nabycia własności. Ze swej istoty zasiedzenie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zasiedzenie

  Na zasadzie umowy ustnej (w zamian za pralkę, lodówkę itp. w latach 82 ) przez 18 lat uzytkujemy wjazd, gdzie 3/4 ziemi i jest wlasnością sąsiada. (...)

 • przerwanie zasiedzenia / art. 123 kc - post. spadkowe vs dział spadku

  Czy przerwanie zasiedzenia nieruchomości prowadzonego przez jednego ze spadkobierców następuje gdy w międzyczasie (chodzi o okres czasu w którym wnioskowane (...)

 • Zasiedzenie nieruchomości

  Rodzice odpisali gospodarstwo rolne moi dziadkowie miało to miejsce jeszcze gdy żyli oboje dziadkowie ( był płacony podatek rolny ), i niema na to (...)

 • Wniosek o zasiedzenie

  Witam,razem z żoną zbudowaliśmy dom na działce, na której wychowała się mama żony. Ona też opłacała podatek od tej działki. Teraz brat mojej (...)

 • rozgraniczenie przed sądem a zasiedzenie

  Witam. Mam taki oto problem. Od około 20 lat sąsiad użytkuje fragment mojego pola. Jest to pas przygraniczny. Aby mu to udowodnić zleciłem geodecie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane